BEZPEČNOST

VYLEPŠENÁ BEZPEČNOST, VĚTŠÍ POTĚŠENÍ

SEAT Leon CUPRA byl stvořen, aby vám poskytoval potěšení z jízdy, aniž by to bylo na úkor bezpečnosti, která je nejdůležitější. Jsme přesvědčeni o tom, že nejvýkonnější vůz v rámci své modelové řady musí být také nejbezpečnější. Díky řízení bezpečného vozu se budete moci soustředit na to, co je skutečně důležité: potěšení z jízdy. Dáme vám nástroje, které vám tento pocit ochrání a uchovají. Stačí tedy jen vzít volant do rukou a rozjet se.

FRONT ASSIST

Udržování bezpečné vzdálenosti

Systém Front Assist upravuje rychlost vašeho vozu SEAT Leon CUPRA podle rychlosti vpředu jedoucích vozidel. Vizuální a zvukové signály nebo dokonce krátké přibrzdění vás upozorní na výrazné zkrácení vzdálenosti mezi vaším a vpředu jedoucím vozidlem. Pokud nedáváte pozor, váš SEAT Leon CUPRA zaskočí za vás.

ASISTENT DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Chytré osvětlení

Asistent dálkových světel ztlumí výkonná dálková světla vašeho vozu SEAT Leon CUPRA, pokud detekuje protijedoucí vozidla nebo vozidla jedoucí stejným směrem před vámi, případně osvětlené zastavěné území, aby nedocházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu nebo chodců. Dálková světla opět automaticky zapne, jakmile to bude bezpečné

LANE ASSIST

Sledujte svou cestu

Zůstaňte bezpečně ve svém zamýšleném jízdním pruhu díky systému Lane Assist, který vás upozorní, pokud vůz nechtěně začne z jízdního pruhu vyjíždět. Systém také automaticky pozmění trajektorii jízdy vašeho vozu SEAT Leon CUPRA, aby si zachoval správný směr.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Bezpečně udržuje tempo s provozem

Váš SEAT Leon CUPRA bude vždy udržovat bezpečný odstup díky senzoru, který sleduje vpředu jedoucí vozidla. Co se však stane, když vozidlo vpředu začne zpomalovat či zrychlovat a vzdálenost od něj se změní? Adaptivní tempomat automaticky upraví vaši rychlost, aby zachoval bezpečnou vzdálenost.

TLAČÍTKO ESC

Znovuzískání vlády nad vozem

Elektronicky řízený stabilizační systém ESC (Electronic Stabilization Control) dokáže v zatáčkách předvídat trajektorii jízdy vašeho vozu. Používá k tomu senzory, které sledují otáčení kol, a v případě, že hrozí nebezpečí, nebo už dochází ke smyku kol, přibrzdí jedno nebo více kol, nebo dokonce sníží výkon motoru, aby zabránil přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Pokud si to přejete, můžete na přístrojové desce modelu CUPRA, systém snadno vypnout. Získejte zpět vládu nad řízením svého vozu.

SENZOR ÚNAVY ŘIDIČE

Potřebujete odpočinek?

Tento inovativní bezpečnostní prvek analyzuje vaše řidičská rozhodnutí a chování za volantem vašeho vozu SEAT Leon CUPRA a na základě toho zjistí, že ztrácíte soustředění. Pokud systém zaznamená projevy únavy, okamžitě vás upozorní, že nastal čas pro odpočinek.

MULTIKOLIZNÍ BRZDA

Připraven reagovat

V případě nehody začne multikolizní brzda automaticky a okamžitě zpomalovat váš vůz SEAT Leon CUPRA, dokud nezastaví, aby se zabránilo dalším kolizím, k nimž by mohlo dojít po první kolizi, nebo se alespoň minimalizovala jejich intenzita.

Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji