BEZPEČNOST

RODINNÁ ZÁLEŽITOST

Hlavním cílem modelu SEAT Leon ST je poskytnout vám a vaší rodině bezpečné a prostorné prostředí, abyste si za všech okolností mohli užívat jízdy. Vývojový proces se proto na základě této koncepce zaměřil na bezpečnostní systémy a opatření, která vám dodají při řízení pocit naprostého bezpečí. Chcete se přece bezpečně dostat do svého cíle.

ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Zajistí vaši bezpečnost a pozornost

Systém rozpoznávání dopravních značek ve vozech SEAT detekuje veškeré značky, aby zajistil vaši bezpečnost a zbavil vás stresu. Díky němu vám nic neunikne. Systém disponující přední kamerou detekuje omezení rychlosti, zákazy předjíždění a další omezení, jako např. práce na silnici, ještě dřív, než do nich vjedete. Senzor deště navíc mění interval stírání skla čelního okna a na displeji na přístrojové desce je zobrazováno optimální omezení rychlosti jízdy za deště.

SENZOR ÚNAVY ŘIDIČE

Zaměřte se na řízení

Senzor únavy řidiče sleduje, zda na řidiče přichází únava, analýzou pohybů volantu a způsobu řízení. Pokud detekuje neobvyklé chování, systém automaticky řidiče upozorní a doporučí mu, aby si udělal přestávku k odpočinku.

LANE ASSIST

Neodchylujte se z jízdního pruhu

Asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist je technickým prvkem, který posouvá bezpečnost silničního provozu na novou úroveň. Systém pomocí kamery modelu SEAT Leon ST analyzuje značení na silnici, a pokud detekuje, že nechtěně vyjíždíte z jízdního pruhu, zasáhne mírně do řízení, aby vrátil vůz zpět. Je to pomocná ruka ze světa high-tech.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Přizpůsobte se dopravě

Systém ACC měří radarem se středním dosahem, umístěném v masce chladiče vašeho modelu SEAT Leon ST, vzdálenost, směr a rychlost vpředu jedoucích vozidel, přizpůsobuje jim rychlost jízdy a udržuje za všech okolností bezpečný odstup automatickým zpomalováním nebo zrychlováním. Bezpečné a jednoduché.

ASISTENT DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Jasná cesta

Asistent dálkových světel ovládá světlomety a přepíná mezi dálkovými a tlumenými světly v závislosti na provozu v protisměru. Pokud systém detekuje přijíždějící vozidlo, automaticky zapne tlumená světla, aby zabránil oslňování řidiče. Není-li osvětlení vozovky dostatečné, zajistí asistent dálkových světel lepší viditelnost.

NĚCO NAVÍC

Ještě více bezpečnosti

AIRBAGY

Kompletní výbava zahrnuje nejvyspělejší systém airbagů, které poskytují naprostou ochranu cestujících. Čelní, boční, hlavové a kolenní airbagy jsou zárukou, že vy i vaši blízcí budete dokonale chráněni při jakémkoli nárazu nebo kolizi.

MULTIKOLIZNÍ BRZDA

Je-li kolize nebo náraz do překážky neodvratitelný, aktivuje systém multikolizní brzdu, díky níž SEAT Leon ST automaticky zastaví, aby se zabránilo případné druhé kolizi s jinou překážkou či vozidlem. Tuto funkci bychom mohli nazvat "sekundárním zachráncem".

FRONT ASSIST

SEAT Leon ST měří rychlost vpředu jedoucích vozidel a upozorní vás, pokud vozidlo před vámi prudce sníží svou rychlost. Nebudete-li na to reagovat, systém vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup, a v případě, že si to situace vyžaduje, zvýší brzdný tlak.

EURO NCAP

Prověřen a vyznamenán

Získat 5 hvězdiček v náročných testech Euro NCAP není snadné, ale SEAT Leon ST prokázal svou bezpečnost v nejpřísnějších testech a zkouškách, čímž se zařadil mezi nejbezpečnější vozidla v současném silničním provozu. Jsme hrdí, že vám můžeme představit vůz, který zajistí bezpečí vám i vašim blízkým.

Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji