BEZPEČNOST

NEJBEZPEČNĚJŠÍ CESTOVÁNÍ

Při jízdě s vaším vozem SEAT Leon X-PERIENCE držte rukama volant a myslí se věnujte sledování provozu. Nemusíte mít obavy, protože budete uvnitř vozu, který chrání cestující nejbezpečnějšími systémy. Každá cesta tak bude mít nejlepší možný průběh.

ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Zajistí vaši bezpečnost a pozornost

Systém rozpoznávání dopravních značek ve vozech SEAT detekuje veškeré značky, aby zajistil vaši bezpečnost a zbavil vás stresu. Díky němu vám nic neunikne. Systém disponující přední kamerou detekuje omezení rychlosti, zákazy předjíždění a další omezení, jako např. práce na silnici, ještě dřív, než do nich vjedete. Senzor deště navíc mění interval stírání skla čelního okna a na displeji na přístrojové desce je zobrazováno optimální omezení rychlosti jízdy za deště.

LANE ASSIST

V rámci hranic jízdního pruhu

Asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist zajistí vám i vašim blízkým ještě vyšší úroveň bezpečnosti. Systém pomocí kamery modelu SEAT Leon X-PERIENCE analyzuje značení na silnici, a pokud detekuje, že nechtěně vyjíždíte z jízdního pruhu, zasáhne mírně do řízení, aby vrátil vůz zpět. Je to pomocná ruka ze světa high-tech.

SENZOR ÚNAVY ŘIDIČE

Přepadla vás únava?

Senzor únavy řidiče sleduje, zda na řidiče přichází únava, analýzou pohybů volantu a způsobu řízení. Pokud detekuje neobvyklé chování, systém automaticky řidiče upozorní a doporučí mu, aby si udělal přestávku k odpočinku. Zastavte, odpočiňte si a po přestávce pokračujte v jízdě, abyste si užili celou cestu.

MULTIKOLIZNÍ BRZDA

Sekundární zachránce

Někdy je kolize nebo náraz neodvratitelný. Dojde-li k situaci pro zásah multikolizní brzdy, dojde k aktivaci brzd modelu SEAT Leon X-PERIENCE, aby se zabránilo případným sekundárním kolizím po prvním nárazu. Tím se snižuje pravděpodobnost dalšího zhoršení situace.

FRONT ASSIST

Předvídejte nebezpečí

SEAT Leon X-PERIENCE měří rychlost vpředu jedoucích vozidel a upozorní vás, pokud vozidlo před vámi prudce sníží svou rychlost. Nebudete-li na to reagovat, systém vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup, a v případě, že si to situace vyžaduje, zvýší brzdný tlak. V případě potřeby dokáže vůz také zastavit. Systém Front Assist bude reagovat také v situacích, kdy se před vámi neočekávaně objeví překážka.

ASISTENT DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Sviťte podle potřeby

Asistent dálkových světel automaticky přepíná z tlumených na dálková světla, aby vám zajistil ještě lepší viditelnost. Reaguje rovněž na protijedoucí vozidla přechodem zpět na tlumená světla, pokud se k vám přibližuje jiné vozidlo, aby nebyl jeho řidič oslňován.

Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji