BEZPEČNOST

BEZPEČNÁ INVESTICE

Bezpečnost vaší rodiny je nejdůležitější, a tomu byl podřízen celý proces vývoje modelu Leon 5D. Jeho kompletní bezpečnostní výbava zajišťuje ochranu všech cestujících - v každé situaci a při každé jízdě. Pro značku SEAT je bezpečnost na prvním místě. Neúnavně pracujeme na tom, abyste se na ni mohli s jistotou spolehnout.

ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Zajistí vaši bezpečnost a pozornost

Systém rozpoznávání dopravních značek ve vozech SEAT detekuje veškeré značky, aby zajistil vaši bezpečnost a zbavil vás stresu. Díky němu vám nic neunikne. Systém disponující přední kamerou detekuje omezení rychlosti, zákazy předjíždění a další omezení, jako např. práce na silnici, ještě dřív, než do nich vjedete. Senzor deště navíc mění interval stírání skla čelního okna a na displeji na přístrojové desce je zobrazováno optimální omezení rychlosti jízdy za deště.

SENZOR ÚNAVY ŘIDIČE

Budíček

Tento důmyslný nový systém dokáže rozpoznat, kdy je řidič unavený, a to na základě analýzy pohybů volantu. Pokud systém sledování únavy řidiče rozpozná ospalého řidiče, vydá upozornění s doporučením řidiči, aby si udělal přestávku na odpočinek.

LANE ASSIST

Udržujte správný směr

Videokamera modelu SEAT Leon dokáže sledovat a analyzovat podélné značení na silnici, a pokud systém odhalí, že se vozidlo chystá opustit bez signálu k vybočení svůj jízdní pruh, automaticky to signalizuje. Pomocná ruka, kterou umí nabídnout pouze vyspělá technologie.

ASISTENT DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Světlo pro bezpečnou jízdu

Tento systém automaticky reaguje na různé světelné podmínky a dbá na to, aby nebyli protijedoucí řidiči oslňováni vašimi dálkovými světlomety, ale zároveň zajišťuje nejlepší možné osvětlení na nejdelší možnou vzdálenost. A jako bonus navíc vám asistent dálkových světel ušetří práci s přepínáním mezi dálkovými a tlumenými světly na silnici s velkým provozem.

DALŠÍ BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

Ještě bezpečnější

1
2
3
4
1
AIRBAGY

SEAT Leon 5D je vybaven vyspělým systémem airbagů, včetně čelních, bočních, okenních a kolenních, který poskytuje cestujícím uvnitř vozu dokonalou ochranu. SEAT Leon 5D je zárukou, že vy i vaši blízcí budete naprosto chráněni při jakémkoli nárazu nebo kolizi.

2
ISOFIX

Dětské sedačky ISOFIX se připevňují k pevným kotevním bodům včetně horního úchytu (Top Tether). Uživatelsky přívětivý mechanismus s intuitivním ovládáním zaručuje bezpečnou a pohodlnou přepravu dětí. Rozlučte se se složitým připevňováním sedaček pomocí bezpečnostního pásu a používejte robustní a snadné uchycení.

3
SLEDOVÁNÍ TLAKU VZDUCHU

Náhlá ztráta tlaku v pneumatice může být nepříjemným překvapením. Systém sledování tlaku vzduchu vás na poškození pneumatiky včas upozorní. Kromě toho, že vás ochrání před náhlou ztrátou tlaku v pneumatikách, může vám také pomoci ušetřit palivo a zajistit optimální jízdní vlastnosti.

4
ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Systém ACC měří radarem se středním dosahem, umístěným v masce chladiče vašeho modelu SEAT Leon 5D, vzdálenost, směr a rychlost vpředu jedoucích vozidel, přizpůsobuje jim rychlost jízdy a udržuje za všech okolností bezpečný odstup automatickým zpomalováním nebo zrychlováním. Bezpečné a jednoduché.

EURO NCAP

Maximálně bezpečný

Získat 5 hvězdiček v náročných testech Euro NCAP není snadné, ale SEAT Leon 5D prokázal svou bezpečnost v nejpřísnějších testech a zkouškách, čímž se zařadil mezi nejbezpečnější vozidla v současném silničním provozu. Jsme hrdí, že vám můžeme představit vůz, který zajistí bezpečí vám i vašim blízkým.

Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji