INFORMACE K VZNĚTOVÝM MOTORŮM

Vy jste pro nás ta nejvyšší priorita

V souvislosti s aktuálním šetřením okolo vznětových motorů společnosti Volkswagen AG vám sdělujeme, že všechna nová vozidla SEAT s motory EU6 bez výjimky splňují legislativní požadavky. Kromě toho bychom vás rádi ujistili, všechna dotčená, v minulosti vyrobená a prodaná vozidla s motory řady EA 189, jsou absolutně bezpečná a plně schopná dalšího provozu. Zda se tento problém týká vašeho vozidla, či nikoli zjistíte online kontrolou čísla VIN. Volkswagen AG zaručuje, že pro vás z toho nebudou plynout žádné náklady. Budeme vás průběžně informovat.

Děkujeme mnohokrát za vaše pochopení.

SERVISNÍ OPATŘENÍ

Vážení zákazníci značky SEAT,

SEAT bude v průběhu roku 2016 provádět servisní akci u automobilů s naftovými motory dotčenými tématem emisí NOx. Majitelé těchto vozidel budou ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR postupně oslovováni dopisy s informací, jak postupovat, aby pro ně servisní akce proběhla co nejjednodušeji a nejkomfortněji. Provedení servisního opatření bude v závislosti na modelu vozidla trvat 30 až 60 minut a bude bezplatné. Pro úsporu času je možné tento úkon po dohodě se servisním partnerem spojit s plánovanou pravidelnou inspekcí nebo jakýmkoliv jiným servisním úkonem.

V rámci technických opatření bude u dotčených motorů 1.2 TDI, 1.6 TDI a 2.0 TDI aktualizován software a u jednoho z nich - motoru o objemu 1,6 litru - bude navíc do sacího potrubí umístěna plastová mřížka sloužící jako usměrňovač proudění vzduchu.

 

Technická opatření týkající se softwaru mají zůstat bez vlivu na výkon motoru, spotřebu paliva a jízdní výkony. Všechna dotčená vozidla jsou i v současné době technicky bezpečná, provozuschopná a mohou být bez jakýchkoli omezení používána pro provoz na pozemních komunikacích. Kompetentní orgány k tomu vydaly nezbytná potvrzení. Nutná technická opatření jsou realizována v souladu s harmonogramem a akčním plánem, které byly odsouhlaseny příslušnými schvalovacími orgány.

V krátkém videu se můžete seznámit se vším podstatným: od funkce vypínacího softwaru, přes plánovaná nápravná opatření až po objednání do servisu značky.

 

Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci.

Váš SEAT

Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji