Bezpečnost

Bezpečný a odolný

Rozsah bezpečnostní výbavy tohoto modelu vysoce převyšuje běžný průměr. Prvky pasivní bezpečnosti, mezi něž patří až sedm airbagů, jsou zdrojem skvělého pocitu bezpečí, zatímco systémy aktivní bezpečnosti pracují tvrdě na tom, abyste prvky pasivní bezpečnosti nikdy nepotřebovali.

Senzor mrtvého úhlu "Blind Spot"

Užívejte si ještě klidnější jízdy

Tento užitečný bezpečnostní prvek usnadní změnu jízdního pruhu automatickým upozorňováním vizuálním signálem ve vnějším zpětném zrcátku na vozidla, která se k vám přibližují v oblasti mrtvého úhlu.

Lane Assist

Zpět ve správném pruhu

Systém Lane Assist značky SEAT zajistí pro vás i vaše blízké ještě bezpečnější jízdu. Systém využívá videokameru modelu SEAT Alhambra, analyzuje podélné značení na vozovce, a pokud detekuje, že nechtěně vyjíždíte ze svého jízdního pruhu, zasáhne mírně do řízení, aby se váš vůz vrátil do svého jízdního pruhu. Buďte v bezpečí a užívejte si jízdy.

7 Airbagů

Eso v oblasti bezpečnosti

Co se týče bezpečnosti, nic se nevyrovná airbagu. A nové MPV SEAT Alhambra může být vybaveno až sedmi airbagy, včetně kolenního airbagu pro řidiče. Protože nic vám nepomůže užívat si výletu tak, jako vědomí, že všichni na palubě jsou skvěle chráněni a zabezpečeni.

Senzor únavy řidiče

Dáme na vás pozor

Senzor sledování únavy řidiče posuzuje únavu řidiče na základě analýzy pohybů volantu a způsobu řízení. Pokud detekuje neobvyklé odchylky, systém řidiče automaticky upozorní a doporučí mu přestávku k odpočinku. Zastavte, odpočiňte si, a pak se vraťte zpátky na silnici a užívejte si cestu.

Další

Ještě více bezpečnosti

Rozpoznávání dopravních značek

Tento praktický prvek detekuje dopravní značky a tyto informace zobrazuje na displeji navigačního systému vašeho modelu SEAT Alhambra. Ať se stane cokoli, nikdy nic nepřehlédnete.

ISOFIX

MPV SEAT Alhambra je vybaveno systémem úchytů ISOFIX, který umožňuje rychlé a bezpečné upevnění tří dětských bezpečnostních sedaček vzadu. Díky tomu budou vaši nejmenší cestovat vždy bezpečně.

Multikolizní brzda

Tento bezpečnostní systém automaticky zahájí brzdění, dojde-li ke kolizi. Brzdění probíhá tak dlouho, dokud se nesníží rychlost jízdy na minimum, aby se zabránilo následným kolizím, nebo minimalizovala jejich intenzita.

Front Assist

Pro nečekané situace

S asistentem Front Assist nebudete nikdy úplně bzemocní. Tato technologie rychlého brzdění je v SEATu Alhambra standardem, takže si můžete v klidu vychutnat jízdu.

Pomocné systémy jsou elektronické pomocné prostředky v motorových vozidlech, které pomáhají řidiči v určitých jízdních situacích. Tyto systémy však podléhají fyzickým a systémovým omezením a nezbavují řidiče odpovědnosti za řízení jeho vozidla. Prosím, informujte se (před první cestou) v návodu k obsluze.

Další informace o modelu SEAT Alhambra?