Bezpečnostní prvky

Snižujeme stres při řízení

Udržet neustálou pozornost na cestách není pro dnešní řidiče vůbec jednoduché. Proto SEAT Ateca přichází s nejnovějšími bezpečnostními funkcemi, které vám umožní soustředit se na to, co je důležité.

Pre-Crash Assist

Stále ve střehu.

Jen pro jistotu. Funkce Pre-Crash Assist je stále v pozoru a před případnou srážkou připraví vůz na náraz utažením bezpečnostních pásů a zrychleným zavřením oken.

Front Assist

Pro větší klid.

Vždy v bezpečné brzdné vzdálenosti. Front Assist detekuje a varuje před vozidly pomocí vizuálního nebo zvukového signálu.

Adaptivní tempomat ACC

Na jedné vlně

V kombinaci s navigačním systémem rozpoznává rychlostní limity a podle toho upravuje vaši rychlost, přičemž vás udržuje v bezpečné vzdálenosti od okolního provozu.

Travel Assist

Polo-automatické řízení.

Pro úplnou kontrolu na dosah ruky. Travel Assist kombinuje adaptivní tempomat a Lane Assist stisknutím jediného tlačítka. A varuje vás, když si není jistý, zdali máte řízení pod kontrolou a ruce na volantu.

Lane Assist

Pěkně mezi pruhy.

Kontroluje dopravní značení a udržuje vůz v jízdním pruhu, zatímco druhým okem dává pozor na provoz v protisměru.

Emergency Assist

Přítel do nepohody.

Pokud řidič přestane reagovat a situace je nebezpečná, Emergency Assist zpomalí vozidlo a varuje řidiče. Jen kdyby něco.

Další informace o novém modelu SEAT Ateca?

Pozn.: Asistenční systémy jsou doplňková elektronická zařízení v motorových vozidlech, která podporují řidiče v určitých jízdních situacích. Tyto systémy však podléhají fyzickým a systémovým omezením a nezbavují řidiče odpovědnosti za řízení vozidla. Před první cestou si v návodu k použití přečtěte, do jaké míry je asistenční systém schopný vám v řízení pomoci.