Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji
Bezpečnost

Perfektní společník

Díky vymoženostem jako ochrana chodců, asistent jízdy v dopravní koloně apod. je nový SEAT Leon X-PERIENCE připraven na jakékoliv dobrodružství, zatímco vy budete naprosto v bezpečí. S X-PERIENCE můžete jet kdykoliv, kamkoliv.

ASISTENT PRO JÍZDU V DOPRAVNÍ KOLONĚ

Nestresujte se, užívejte si

Jízda v dopravní zácpě je vždy stresovou situací, ale to už neplatí. Nový SEAT Leon sleduje vzdálenost od ostatních vozidel, ovládá akceleraci i brzdění a zároveň se udržuje ve svém jízdním pruhu.

*K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou DSG.

OCHRANA CHODCŮ

Vždycky na pozoru

Každá pomoc je vždy vítaná, zejména v každodenním životě. Systém ochrany chodců detekuje přecházející osoby v cestě, vizuálně a akusticky vás upozorní. Pokud včas nezareagujete, automaticky aktivuje brzdy.

EMERGENCY ASSIST

Staráme se o vás

V novém SEATu Leon můžete relaxovat s vědomím, že Emergency Assist za vás zaskočí, pokud to sami v krizové situaci nezvládnete. Vizuální a zvuková signalizace vás upozorní na vaši nereakci. V případě stálého nereagování vůz několikrát zabrzdí, aby vás probral. V případě, že ani poté nezareagujete, auto samo zastaví a ostatní auta upozorní výstražnými blinkry. Ideální systém pro případ mikrospánku.

Systém rozpoznání únavy řidiče

Oči na šťopkách

Systém rozpoznání únavy řidiče vás automaticky zvukově i vizuálně upozorní v případě, že rozpozná neobvyklé chování řidiče za volantem. Systém vám sám navrhne přestávku a vy se tak můžete na cestu vydat svěží a plní energie.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

V souladu s městem

Každá cesta může být potěšením a každodenní jízdy mohou být bez námahy. Stačí nastavit ustálenou rychlost jízdy a dovolit systému, aby převzal starost o akceleraci a brzdění v souladu s ostatními vozidly.

SPECIÁLNÍ PRVKY VÝBAVY

Další asistenční systémy

LANE ASSIST

Lane Assist vám pomůže udržovat vůz ve svém jízdním pruhu. Upozorní vás, pokud začnete přejíždět do vedlejšího jízdního pruhu, a automaticky upraví směr jízdy.

ASISTENT DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Asistent dálkových světel automaticky přepíná mezi dálkovými a tlumenými světly. Rozpoznává protijedoucí a vpředu jedoucí vozidla i osvětlené zastavěné oblasti, přičemž zajišťuje, aby nedocházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.

ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Systém rozpoznávání dopravních značek používá přední kameru k detekci značek omezujících rychlost jízdy, zakazujících předjíždění a upozorňujících na práci na silnici, aby vás varoval před tím, co vás čeká. Je to váš osobní spolujezdec.