Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji
HYBRIDNÍ TECHNOLOGIE. ZEMNÍ PLYN + BENZÍN.

Zažijte více zážitků za méně nákladů.

Motory SEAT na stlačený zemní plyn kombinují hospodárnost s ekologií. S pohonem na dva druhy paliva přitom dojedete dál. Objevte více!

SVĚTLÁ BUDOUCNOST

Co je TGI od značky SEAT?

TGI modely SEAT kombinují dvě paliva - benzín a zemní plyn (CNG), díky čemuž ušetříte až 30 % nákladů oproti klasickému dieslovému motoru. Oproti benzínovému motoru je pak úspora možná až 50 % nákladů. Zároveň také jezdíte ekologicky díky sníženým emisím CO2. Dvě paliva, dvojnásobná porce výhod.

PROČ JE TO LEPŠÍ?

Výhody motorů TGI

NIŽŠÍ NÁKLADY NA PALIVO A PROVOZ

- Až o 50 %* levnější v porovnání s motorem na benzin.
- Až o 30 %* levnější v porovnání s motorem na naftu.
- V ČR nulová silniční daň.

NIŽŠÍ EMISE

- Až o 25 %* nižší emise CO2 v porovnání s motorem na benzin.
- Až o 50 %* nižší emise hluku v porovnání s motorem na naftu.

SNADNÉ DOPLŇOVÁNÍ PALIVA

- Je stejně snadné jako čerpání benzinu.
- Dvě paliva zvyšují jistotu mobility i díky delšímu maximálnímu dojezdu.
- Rostoucí počet plnicích stanic CNG v ČR i celé Evropě.

JAK TO FUNGUJE?

TGI od značky SEAT: Trocha techniky

TGI kombinuje jízdu na dva druhy paliva, stlačený zemní plyn (CNG) a benzin. CNG je stejné palivo, které používáme k vytápění našich domácností. Po stlačení má pouhé 1 % původního objemu.

Chytrý motor spaluje primárně CNG, je-li toto palivo k dispozici, a v případě potřeby přepne na benzin. Díky zaručeně hermetickému těsnění se jedná o 100 % spolehlivé a bezpečné řešení.

TGI MODEL SEAT

SEAT IBIZA TGI

Ibiza TGI je dostupná ve výbavách: Reference, Style

- Front Assist
- Media System Colour 6,5"
- Handsfree Bluetooth

TGI MODEL SEAT

SEAT LEON TGI

Leon TGI je dostupný ve výbavě: Style

- 16" kola z lehkých slitin
- Elektromechanická parkovací brzda s funkcí Autohold
- Automatická dvouzónová klimatizace Climatronic

TGI MODEL SEAT

SEAT LEON ST TGI

Leon ST TGI je dostupný ve výbavě: Style

- 16" kola z lehkých slitin
- Elektromechanická parkovací brzda s funkcí Autohold
- Automatická dvouzónová klimatizace Climatronic

Kde doplňovat CNG

Mapa plnících stanic CNG

Najděte si vaši nejbližší plnící stanici CNG. Nebo si porovnejte ceny. Můžete si také naplánovat váš výlet po Evropě s novým vozem SEAT TGI.

 

https://www.cng.cz/stanice

http://www.gibgas.de/Tankstellen/Umkreissuche%20-%20Routenplaner?locale=en_GB

 

Budoucnost již dnes

Někteří o budoucnosti jen přemýšlejí. Jiní hledají řešení. SEAT řešení nabízí. Již dnes.

Od TGI přes Full Link až po Shazam a BeatsAudioTM. Více hospodárnosti. Více zábavy. Více konektivity.

Proč čekat, když je pro vás vše již připraveno?

* Uvedené hodnoty v procentech vyplývají z porovnání modelu SEAT poháněného motorem TGI v režimu CNG se stejným modelem SEAT poháněným motorem na benzin, resp. naftu, na základě oficiálních a homologovaných údajů emisí CO2 a průměrné spotřeby paliva. Ceny paliv v tomto porovnání vycházejí ze situace na španělském trhu.


SEAT Ibiza TGI: kombinovaná spotřeba paliva 4.9 l/100 km, kombinované emise CO2 88 g/km. SEAT Leon TGI 5D a ST: kombinovaná spotřeba paliva 5.3 l/100 km, kombinované emise CO2 124 g/km.

Uvedené údaje o spotřebě a emisích byly zjištěny na základě měřících procedur předepsaných právními předpisy, nicméně se v současné době ověřují v následujícím smyslu: Počínaje 1. září 2017 jsou některé typy nových vozidel homologovány dle nového standardu WLTP (Worldwide Harmonized Light Duty Vehicles Test Procedure), realističtějšího testu hodnot spotřeby paliva a emisí CO2. Počínaje 1. září 2018 nahradí tento standard dosavadní standard NEDC (New European Driving Cycle). Vzhledem k realističtějším podmínkám standardu WLTP jsou hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 zjištěné při něm v mnoha případech vyšší než u standardu NEDC. V současné době jsme dle právních předpisů stále povinni uvádět hodnoty dle NEDC. V případě nových vozidel homologovaných dle standardu WLTP, jsou hodnoty zjištěné dle NEDC zpětně po přechodné období (do 2020) vypočítány z hodnot dle WLTP. Tyto hodnoty se mohou od katalogových hodnot nepatrně lišit. Tyto hodnoty jsou určeny výhradně jako pomůcka pro porovnání mezi různými typy vozidel. Dodatečná výbava vozu a příslušenství (např. vestavené díly, formáty pneumatik atd.) mohou měnit relevantní parametry vozidla jako hmotnost, valivý odpor a aerodynamiku a ve spojitosti s povětrnostními a dopravními podmínkami a individuálním stylem jízdy mohou ovlivnit spotřebu paliva, spotřebu elektrické energie a emise CO2 jakož i výkonnostní ukazatele vozidla. Nové hodnoty dle WLTP ani přepočtené na NEDC u vozidla dle této nabídky nejsou v tuto chvíli ještě známy. Prodejce, dovozce ani výrobce nenese žádnou odpovědnost za skutečnost, že se v budoucnu nově komunikované hodnoty (např. v době uzavření smlouvy či registrace vozidla) budou lišit. Více informací ohledně rozdílů mezi WLTP a NEDC zjistíte na stránkách seat.cz/wltp.