SEAT

SEAT a Sónar+D spojují síly na podporu inovací a kreativity

22.05.2019
  • SEAT se stal inovačním partnerem festivalu Sónar a doprovodného kongresu Sónar+D

  • Semináře Sónar+D Master Classes by SEAT nabízejí novou formu studia, podporující inovace a kreativitu

  • Proslulého festivalu v Barceloně se od 17. do 20. července zúčastní globální lídři z mnoha kreativních oborů, zaměřených na technologie a inovace

Praha, 22/05/2019. SEAT poprvé spolupracuje s mezinárodním festivalem Sónar. Věhlasná akce se zaměřením na hudbu, kreativitu a technologie se letos koná již pošestadvacáté v barcelonském inovativním a kreativním duchu. Značka SEAT se stala inovačním partnerem festivalu Sónar a doprovodného kongresu Sónar+D. SEAT navíc uvede na scénu nové semináře Sónar+D MasterClasses by SEAT jako jednu z významných novinek letošního ročníku. Odborné semináře se uskuteční v novém sále Sónar+D Auditorium by SEAT.

Sónar+D

Sónar+D je mezinárodním antidisciplinárním kongresem, který se koná od roku 2013 v Barceloně v rámci festivalu Sónar. Na této akci se scházejí prominentní umělci, technologové, kreativní profesionálové, hudebníci, filmoví režiséři a producenti, designéři, myslitelé, vědci, podnikatelé, tvůrci, hackeři a mnoho dalších odborníků ve snaze zkoumat, jak kreativita ovlivňuje a mění přítomnost a pomáhá vytvářet novou budoucnost.

Susanne Franzová, globální marketingová ředitelka společnosti SEAT, vysvětlila, že "Sónar a Sónar+D jsou etalonem pro mezinárodní akce v oblastech kreativity a inovací. Tato smlouva posiluje úsilí společnosti SEAT dělat věci jinak, neohlížet se na tradice a využívat k tomu prostředí akcí, jako je festival Sónar, jehož záběr sahá daleko za hranice hudby".

 

Letošní novinkou jsou semináře Sónar+D MasterClasses by SEAT. Cílem nového formátu studia je podporovat inovace a kreativitu na národní a mezinárodní úrovni. Ve dnech 17., 18. a 19. července se uskuteční celkem 9 devadesátiminutových speciálních lekcí, které se budou zabývat zásadní rolí kreativity v inovačních procesech. Jednotlivé diskuze budou věnovány mimo jiné spolupráci mezi umělci a umělou inteligencí, strojovému učení, interakci s roboty nebo designu obklopujících a interaktivních prostředí.

Ricard Robles, jeden ze zakladatelů a ředitelů festivalu Sónar, zdůraznil, že "speciální semináře kongresu Sónar+D jsou projektem, na němž pracujeme již dlouhou dobu. Jedná se o nejvýznamnější novinku letošního ročníku. SEAT je ideálním technickým partnerem pro jejich realizaci, protože sdílíme společnou vizi, v níž je kreativní talent klíčem k nalézání inovativních řešení výzev, jimž čelíme. Máme velkou radost, že můžeme tento projekt rozvíjet společně".

Na semináře Sónar+D MasterClasses by SEAT s kapacitou po 50 až 80 účastnících budou mít prioritní přístup odborníci, kteří se zúčastní kongresu Sónar+D. Od září budou odborné semináře přístupné také na internetu prostřednictvím webových stránek Sónar+D.

Městská mobilita v hudebním rytmu

SEAT každoročně podporuje hudbu a pouliční umění partnerstvími s předními mezinárodními festivaly na celém světě. SEAT letos znovu spolupracuje s předními městskými festivaly, jako je Primavera Sound, na němž poprvé sponzoruje dalších 13 hiphopových umělců, kteří vystoupí na festivalu. Mezi podporované festivaly patří také Lollapalooza v Paříži a Berlíně a Wireless Festival ve Frankfurtu. Tyto akce jsou považovány za ideální platformy ke sdílení vášně pro hudbu a pouliční umění a mladistvého, optimistického ducha značky SEAT.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích na všech pěti kontinentech. V roce 2018 prodal SEAT 517 600 vozidel, což je nejvyšší počet v 68leté historii značky, a dosáhl zisku po zdanění 294 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje téměř 10 miliard eur.

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz