Bezpečnost

Klid mysli

V SEAT Leon se budete cítit naprosto bezpečně díky technologiím, jako např. ochrana chodců, asistent jízdy v dopravní koloně, Emergency Assist a další. Prostě vše co potřebujete, abyste si na cestách uchovali klidnou mysl.

Asistent pro jízdu v dopravní koloně

Nestresujte se, užívejte si

V SEAT Leon může dopravní zácpa poskytnout příležitost k uvolnění. Asistent dopravní zácpy odhaduje vzdálenost k vozidlům před vámi a reguluje zrychlení a zpomalení.

Ochrana chodců

Vždycky na pozoru

Každá pomoc je vždy vítaná, zejména v každodenním životě. Systém ochrany chodců detekuje přecházející osoby v cestě, vizuálně a akusticky vás upozorní. Pokud včas nezareagujete, automaticky aktivuje brzdy.

Speciální prvky výbavy

Další asistenční systémy

Lane Assist

Lane Assist vám pomůže udržovat vůz ve svém jízdním pruhu. Upozorní vás, pokud začnete přejíždět do vedlejšího jízdního pruhu, a automaticky upraví směr jízdy.

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel automaticky přepíná mezi dálkovými a tlumenými světly. Rozpoznává protijedoucí a vpředu jedoucí vozidla i osvětlené zastavěné oblasti, přičemž zajišťuje, aby nedocházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.

Rozpoznávání dopravních značek

Systém rozpoznávání dopravních značek používá přední kameru k detekci značek omezujících rychlost jízdy, zakazujících předjíždění a upozorňujících na práci na silnici, aby vás varoval před tím, co vás čeká. Je to váš osobní spolujezdec.

Emergency assist

Staráme se o vás

V SEATu Leon můžete relaxovat s vědomím, že Emergency Assist za vás zaskočí, pokud to sami v krizové situaci nezvládnete. Vizuální a zvuková signalizace vás upozorní na vaši neaktivitu. V případě stálého nereagování vůz několikrát zabrzdí, aby vás probral. V případě, že ani poté nezareagujete, auto samo zastaví a ostatní auta upozorní výstražnými blinkry. Ideální systém pro případ mikrospánku.

Systém rozpoznávání únavy řidiče

Oči na šťopkách

Systém rozpoznání únavy řidiče vás automaticky zvukově i vizuálně upozorní v případě, že rozpozná neobvyklé chování řidiče za volantem. Systém vám sám navrhne přestávku a vy se tak můžete na cestu vydat svěží a plní energie.

Adaptivní tempomat

V souladu s městem

Každá cesta může být potěšením a každodenní jízdy mohou být bez námahy. Stačí nastavit ustálenou rychlost jízdy a dovolit systému, aby převzal starost o akceleraci a brzdění v souladu s ostatními vozidly.

Další informace o modelu SEAT Leon?

Pomocné systémy jsou elektronické pomocné prostředky v motorových vozidlech, které pomáhají řidiči v určitých jízdních situacích. Tyto systémy však podléhají fyzickým a systémovým omezením a nezbavují řidiče odpovědnosti za řízení jeho vozidla. Prosím, informujte se (před první cestou) v návodu k obsluze.