Bezpečnost

Městský život bez stresu

Opatření, určená pro bezpečnou jízdu ve městě, zajistí každodenní provoz bez nesnází. Všechny bezpečnostní prvky nového modelu SEAT Ateca byly totiž navrženy pro hladký průběh rutinních činností.

Vyzkoušet uvítací osvětlení

Uvítací osvětlení s LED

Vždy na dohled

Díky uvítacímu osvětlení s diodami LED ve výbavě nového modelu SEAT Ateca najdete i za tmy cestu k vozidlu zcela bez problémů. Osvětlení promítá na zem kruh v podobě siluety SUV.

Vyzkoušet uvítací osvětlení

Asistent pro jízdu v dopravní koloně

Cesta vpřed

Jízda v dopravní zácpě je vždy stresovou situací, ale to už neplatí. Nový SEAT Ateca sleduje vzdálenost od ostatních vozidel, ovládá akceleraci i brzdění a zároveň se udržuje ve svém jízdním pruhu. Asistent pro stav nouze zasáhne, pokud nebudete včas reagovat.

*K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou DSG.

Adaptivní tempomat ACC

V souladu s městem

Každá cesta může být potěšením a každodenní jízdy mohou být bez námahy. Stačí nastavit ustálenou rychlost jízdy a dovolit systému, aby převzal starost o akceleraci a brzdění v souladu s ostatními vozidly.

LED světla

Jasná městská světla

Rozjasněte si svou každodenní rutinu a náladu novým modelem SEAT Ateca a jeho nejmodernějšími osvětlovacími technologiemi.

Přepnout světla
Speciální prvky výbavy

Asistenční systémy

Lane Assist

Lane Assist vám pomůže udržovat vůz ve svém jízdním pruhu. Upozorní vás, pokud začnete přejíždět do vedlejšího jízdního pruhu, a automaticky upraví směr jízdy.

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel automaticky přepíná mezi dálkovými a tlumenými světly. Rozpoznává protijedoucí a vpředu jedoucí vozidla i osvětlené zastavěné oblasti, přičemž zajišťuje, aby nedocházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.

Rozpoznávání dopravních značek

Systém rozpoznávání dopravních značek používá přední kameru k detekci značek omezujících rychlost jízdy, zakazujících předjíždění a upozorňujících na práci na silnici, aby vás varoval před tím, co vás čeká. Je to váš osobní spolujezdec.

Systém sledování mrtvého úhlu "Blind Spot"

Pár očí navíc

Výstražná světla LED upozorní řidiče na vozidla, která se přibližují při změně jízdního pruhu. Díky tomu je jízda nejen na dálnici bezpečnější. Systém usnadňuje také couvání při vyjíždění z parkovacího místa, protože zabrzdí vozidlo, pokud senzory objeví jakékoliv jiné vozidlo přijíždějící ze strany nebo jinou překážku, a to i v případě, že je řidič nevidí.

Front Assist a ochrana chodců

Vždycky na pozoru

Každá pomoc je vždy vítaná, zejména v každodenním životě. Proto vás adaptivní tempomat bude upozorňovat na příliš krátkou vzdálenost mezi vaším a vpředu jedoucím vozidlem. Pokud řidič nereaguje, systém Front Assist vozidlo zpomalí. Ochrana chodců detekuje přecházející osoby a automaticky aktivuje brzdy.

Další informace o modelu SEAT Ateca?

Pomocné systémy jsou elektronické pomocné prostředky v motorových vozidlech, které pomáhají řidiči v určitých jízdních situacích. Tyto systémy však podléhají fyzickým a systémovým omezením a nezbavují řidiče odpovědnosti za řízení jeho vozidla. Prosím, informujte se (před první cestou) v návodu k obsluze.