Bezpečnost

Bez starostí

V SEAT Leon Sportstourer se budete cítit naprosto bezpečně díky technologiím, jako např. ochrana chodců, asistent jízdy v dopravní koloně, Emergency Assist a další. Prostě vše co potřebujete, abyste si na cestách uchovali klidnou mysl.

Asistent pro jízdu v dopravní koloně

Nestresujte se, užívejte si

V SEAT Leon Sportstourer může dopravní zácpa poskytnout příležitost k uvolnění. Asistent dopravní zácpy odhaduje vzdálenost k vozidlům před vámi a reguluje zrychlení a zpomalení.

Adaptivní tempomat

Trochu pomoci navíc

Každá cesta může být potěšením a každodenní jízdy mohou být bez námahy. Stačí nastavit ustálenou rychlost jízdy a dovolit systému, aby převzal starost o akceleraci a brzdění v souladu s ostatními vozidly.

Speciální prvky výbavy

Další asistenční systémy

Systém rozpoznání únavy řidiče

Systém rozpoznání únavy řidiče vás automaticky zvukově i vizuálně upozorní v případě, že rozpozná neobvyklé chování řidiče za volantem. Systém vám sám navrhne přestávku a vy se tak můžete na cestu vydat svěží a plní energie.

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel automaticky přepíná mezi dálkovými a tlumenými světly. Rozpoznává protijedoucí a vpředu jedoucí vozidla i osvětlené zastavěné oblasti, přičemž zajišťuje, aby nedocházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.

Asistent rozpoznávání dopravních značek

Systém rozpoznávání dopravních značek používá přední kameru k detekci značek omezujících rychlost jízdy, zakazujících předjíždění a upozorňujících na práci na silnici, aby vás varoval před tím, co vás čeká. Je to váš osobní spolujezdec.

Ochrana chodců

Vždycky na pozoru

Každá pomoc je vždy vítaná, zejména v každodenním životě. Systém ochrany chodců detekuje přecházející osoby v cestě, vizuálně a akusticky vás upozorní. Pokud včas nezareagujete, automaticky aktivuje brzdy.

Další informace o modelu SEAT Leon Sportstourer?

Pomocné systémy jsou elektronické pomocné prostředky v motorových vozidlech, které pomáhají řidiči v určitých jízdních situacích. Tyto systémy však podléhají fyzickým a systémovým omezením a nezbavují řidiče odpovědnosti za řízení jeho vozidla. Prosím, informujte se (před první cestou) v návodu k obsluze.