Bezpečnost

Bezpečnost, která vás uklidní.

Opatrujeme vás na cestách, od startu až do cíle. SEAT Leon Sportstourer je vybaven chytrými asistenčními systémy, díky nimž můžete cestovat v klidu a pohodě.

Prediktivní adaptivní tempomat ACC

Na cestách vás nic nepřekvapí.

Systémy ACC a Front Assist používají radarové senzory a přizpůsobují vaši rychlost jízdy podle vozidel jedoucích před vámi. A automaticky brzdí, hrozí-li kolize. S prediktivní funkcí jsou kamerami zjišťovány také rychlostní limity a ostré zatáčky, podle kterých systém upraví styl jízdy.

Senzor mrtvého úhlu

Uvidíte. I to, co vaše oči vidět nemohou.

Senzor mrtvého úhlu detekuje přibližující se vozidla mimo váš zorný úhel ve vzdálenosti až 70 m. A s asistentem pro vystupování můžete zabránit případným kolizím s ostatními vozidly při otevření dveří.

Bezpečnost je na prvním místě

Jezdíme tam, kde svítí slunce.

Exit Warning

Exit Warning je výstražný systém, který upozorňuje řidiče na další vozidla nebo cyklisty, kteří se blíží zezadu při otevírání dveří vozidla. Pomocí vizuálních a akustických varování, pomáhá řidiči vyhnout se situacím, kdy by mohlo dojít k vážné nehodě nebo poškození vozu.

Pre-Crash Assist

Systém detekuje kritické situace pomocí senzorů vpředu a vzadu. Vozidlo a cestující připraví na potenciální kolizi přitažením bezpečnostních pásů, uzavřením oken a dalšími kroky.

Asistent pro stav nouze 3.0

Pokud systém nedetekuje činnost řidiče, vůz autonomně převezme řízení: aktivuje výstražná světla, řídí vůz v jízdním pruhu a brzdí až do úplného zastavení.

Travel Assist

Cestujte více. Řiďte méně.

Travel Assist nabízí částečně automatizovanou jízdu v celém rozsahu rychlostí a také vám pomůže detekovat práce na silnici, příčné zpomalovací prahy a ještě mnohem více.

Rozpoznávání čar na silnici
Asistenční systémy

Bezpečnost. Na prvním, druhém i třetím místě.

Jeďte správným směrem. Váš Leon Sportstourer vám pomůže zůstat v jízdním pruhu. A při průjezdu zúženým úsekem práce na silnici dokáže detekovat hranice, které vymezují například svodidla.

Ochrana pomocí airbagů

V klidu. V pohodě. Jako v peřince.

Bezpečnost, na kterou se můžete spolehnout. Systém airbagů nového modelu SEAT Leon Sportstourer vás ochrání ze všech stran.

Další informace o novém modelu SEAT Leon Sportstourer?

Asistenční systémy jsou elektronické pomocné prostředky v motorových vozidlech, které pomáhají řidiči v určitých jízdních situacích. Tyto systémy však podléhají fyzickým a systémovým omezením a nezbavují řidiče odpovědnosti za řízení jeho vozidla. Prosím, informujte se (před první cestou) v návodu k obsluze.