Bezpečnost

Být si tak jistý, jako že zítra vyjde slunce.

Objevte nový svět bezpečnosti. Vyspělý. Automatický. K vašim službám. Objevte nový SEAT Leon.

Asistenční systémy

Posviťte si na to.

Kombinace různých asistenčních systémů zajistí vaši maximální bezpečnost. Od okamžiku, kdy budete vyjíždět z parkovacího místa, přes každou zatáčku na silnici až po nouzové situace vám budeme krýt záda.

Prediktivní adaptivní tempomat ACC

Uvidíte ještě dál.

ACC sleduje situaci před vozem pomocí radarového senzoru na přídi a nepřetržitě předvídá potenciální nebezpečí. Váš Leon bude vždy připraven zpomalit, ať se před vás zařadí do jízdního pruhu jiné vozidlo, nebo vjedete příliš rychle do nebezpečné zatáčky. Systém analyzuje zatáčky a rychlostní limity pomocí kamer a navigačního systému a výsledky zohledňuje při regulaci rychlosti jízdy.

Senzor mrtvého úhlu

Můžete jet. Máte zelenou.

Senzor mrtvého úhlu detekuje přibližující se vozidla mimo váš zorný úhel ve vzdálenosti až 70 m. A s asistentem pro vystupování můžete zabránit případným kolizím s ostatními vozidly při otevření dveří.

Travel Assist

Cestujte více. Řiďte méně.

Travel Assist nabízí částečně automatizovanou jízdu v celém rozsahu rychlostí a také vám pomůže detekovat práce na silnici, příčné zpomalovací prahy a ještě mnohem více.

Rozpoznávání čar na silnici
Bezpečnost je na prvním místě

Jezdíme tam, kde svítí slunce.

Exit Warning

Exit Warning je výstražný systém, který upozorňuje řidiče na další vozidla nebo cyklisty, kteří se blíží zezadu při otevírání dveří vozidla. Pomocí vizuálních a akustických varování, pomáhá řidiči vyhnout se situacím, kdy by mohlo dojít k vážné nehodě nebo poškození vozu.

Pre-Crash Assist

Systém detekuje kritické situace pomocí senzorů vpředu a vzadu. Vozidlo a cestující připraví na potenciální kolizi přitažením bezpečnostních pásů, uzavřením oken a dalšími kroky.

Asistent pro stav nouze 3.0

Pokud systém nedetekuje činnost řidiče, vůz autonomně převezme řízení: aktivuje výstražná světla, řídí vůz v jízdním pruhu a brzdí až do úplného zastavení.

Ochrana pomocí airbagů

V klidu. V pohodě. Jako v peřince.

Bezpečnost, na kterou se můžete spolehnout. Systém airbagů nového modelu SEAT Leon vás ochrání ze všech stran.

Další informace o novém modelu SEAT Leon?

Asistenční systémy jsou elektronické pomocné prostředky v motorových vozidlech, které pomáhají řidiči v určitých jízdních situacích. Tyto systémy však podléhají fyzickým a systémovým omezením a nezbavují řidiče odpovědnosti za řízení jeho vozidla. Prosím, informujte se (před první cestou) v návodu k obsluze.