Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji
BEZPEČNOST

Pro jízdu beze strachu.

Bezpečnosti nikdy není dost. Proto byl každý díl nového modelu SEAT Arona vyvinut s ohledem na vaši bezpečnost. Aby ochránil vás a to nejcennější. Protože nebojácnost pramení z vědomí, že to dokážete. 

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

Nepřehlédněte je.

Buďte si svými manévry vždy naprosto jisti. Nový SEAT Arona se systémem sledování mrtvého úhlu vás před změnou jízdního pruhu upozorní na všechna vozidla, která se k vám přibližují.

ACC SE SYSTÉMEM FRONT ASSIST

Buďte odvážní. Jste jištěni.

Nový SEAT Arona dovede několik speciálních triků. Příkladem je Front Assist. Pokud začne vozidlo vpředu náhle brzdit, váš SEAT Arona okamžitě zareaguje a udrží bezpečný odstup. A adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control) přizpůsobí rychlost jízdy, abyste se mohli i nadále maximálně soustředit a řídit s maximální kontrolou nad situací.

 

BEZPEČNOSTNÍ VÝBAVA

Sledujte vozovku. I při jízdě pozpátku

ASISTENT PRO "VYPARKOVÁNÍ"

Vjíždíte pozadu na vozovku? Nemějte obavy. Systém upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání automaticky zastaví váš nový SEAT Arona, rozpozná-li za vámi vozidlo nebo jiný objekt. Takže teď už si můžete dělat starosti jen s odpovědí na otázku, kam zamíříte příště.

MULTIKOLIZNÍ BRZDA

V případě kolize bleskurychle zasáhne multikolizní brzda, která zabrání dalším nárazům, ale vždy vám umožní mít všechno pod kontrolou. Z této dvojité ochrany budete mít pocit naprosté jistoty.

SENZOR ÚNAVY ŘIDIČE

Dokonce i velmi zdatní lidé si musí někdy odpočinout. Senzor únavy řidiče sleduje chování vašeho nového vozu SEAT Arona. Na základě toho rozpozná, že jste unaveni, a doporučí vám přestávku k odpočinku. 

ASISTENT PRO ROZJEZD DO KOPCE

Další cesta pokračuje vzhůru? Pak máte po ruce užitečného pomocníka.

Funguje takto

Svahy vás nemohou vyvést z míry. Díky asistentovi pro rozjezd do kopce bude každý start ve svahu hračkou. Systém uchová brzdný tlak, abyste se mohli rozjet i v nejstrmějším svahu bez nutnosti použít parkovací brzdu.

ZADNÍ PARKOVACÍ KAMERA S PARKOVACÍM ASISTENTEM

Pro chytré manévry.

Couváte na těsné parkovací místo? V novém modelu SEAT Arona uvidíte, co je vzadu, stejně snadno jako při sledování situace před vozem. Zadní parkovací kamera vám na středové konzole ukáže trajektorii pohybu vozidla podle natočení volantu a parkovací asistent vozidlo přesně zaparkuje do vybrané mezery.