SEAT

Carsten Isensee je novým finančním šéfem společnosti SEAT

04.06.2019
  • Carsten Isensee je od 1. června novým členem představenstva společnosti SEAT a na této pozici nahrazuje Holgera Kintschera, který je nyní odpovědný za finance a IT u značky Volkswagen Užitkové vozy

  • Isensee absolvoval celou svou kariéru v koncernu Volkswagen a dosud byl šéfem financí ve společnosti Volkswagen Group China

  • Do společnosti SEAT přichází s úkolem konsolidovat rekordní výsledky společnosti a posílit financování budoucích projektů

Praha, 04/06/2019. Carsten Isensee byl jmenován novým členem představenstva společnosti SEAT, odpovědným za finance, a novou funkci začal vykonávat 1. června 2019. Tuto pozici převzal od Holgera Kintschera, který je od stejného data šéfem financí a IT u značky Volkswagen Užitkové vozy. Isensee působí po celou svou kariéru v koncernu Volkswagen a do společnosti SEAT přichází z pozice člena představenstva společnosti Volkswagen Group China, odpovědného za finance.

Vrcholný manažer přijal ve společnosti SEAT úkol konsolidovat její rekordní zisky a investice a posílit financování budoucích projektů. SEAT v roce 2018 vykázal nejlepší výsledky ve své historii: zisk po zdanění 294 milionů eur (+4,6 % v porovnání s rokem 2017) a příjmy z prodeje 9,991 miliardy eur (+4,6 %). Společnost SEAT v loňském roce navíc vynaložila 1,223 miliardy eur (+27,1 %) na investice, výzkum a vývoj, což je historicky nejvyšší částka.

Carsten Isensee, 59 let, vystudoval ekonomii a management na univerzitě ve Wilhelmshavenu v Německu. Do koncernu Volkswagen nastoupil v roce 1987 a od té doby vykonával různé funkce ve finanční divizi Volkswagenu, v sídle koncernu v Německu, ale i na Slovensku, v Jižní Africe, Brazílii a Číně. Od roku 2014 do svého příchodu do společnosti SEAT byl členem představenstva společnosti Volkswagen Group China, odpovědným za finance. Po celou svou kariéru reprezentuje společnost na kapitálových trzích a podílí se na jednáních s akcionáři, partnery, veřejnými institucemi, odbory a vládními organizacemi. Kromě toho implementoval různé programy restrukturalizace organizace a v Číně významně spolupracoval na budování chytré mobility a na vývoji digitálních služeb.

"Máme velkou radost, že do společnosti SEAT přichází vrcholový manažer, jako je Carsten Isensee, s tak mimořádnými výsledky ve finanční oblasti na globální úrovni. Jeho mezinárodní zkušenosti a rozsáhlé znalosti koncernu nám bezesporu poskytnou svěží perspektivu, abychom mohli i nadále stavět na zdravých finančních základech, které položil Holger Kintscher," zdůraznil předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo.

Holger Kintscher přechází po téměř deseti letech v představenstvu společnosti SEAT do divize užitkových vozů koncernu Volkswagen. "Holger Kintscher měl v uplynulých letech velký podíl na vzestupu společnosti SEAT," vysvětlil de Meo. "Za velkou část úspěchu společnosti SEAT vděčíme Holgerovi a jeho týmu. Nejenže přispěl k našemu vzestupu, ale také pracoval na vytváření podmínek pro trvale udržitelné úspěchy i v nadcházejících letech."

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích na všech pěti kontinentech. V roce 2018 prodal SEAT 517 600 vozidel, což je nejvyšší počet v 68leté historii značky, a dosáhl zisku po zdanění 294 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje téměř 10 miliard eur.

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz