Mikomobilita

SEAT na český trh uvádí moderní koloběžku eXS KickScooter powered by Segway

02.04.2019
  • Nová elektrická koloběžka eXS KickScooter powered by Segway byla představena v listopadu na světovém kongresu Smart City Expo

  • SEAT definuje pojem elektrická městská mobilita

  • Koloběžka eX bude k dostání v celé dealerské síti SEAT od dubna 2019 

Praha, 02/04/2019. SEAT dnes - Zajištění efektivní mobility v neustále se rozrůstajících velkoměstech je pro instituce a výrobce automobilů velkou výzvou. Proto se SEAT rozhodl investovat do mikromobility mimo jiné i výrobou stylové, zábavné a moderní elektrické koloběžky eXS KickScooter powered by Segway. Díky ní je pohyb po městě efektivní, rychlý a samozřejmě trvale udržitelný. 

Koloběžka eXS KickScooter je výsledkem spolupráce mezi značkou SEAT a společností Segway. Navržena byla speciálně pro potřeby značky, která tak reaguje na nezbytnost řešit moderní městskou a ekologickou mobilitu. SEAT eXS je speciálně vybaven individualizovatelným dekorativním osvětlením, LED světlomety vpředu i vzadu, systémem proti odcizení, tempomatem nebo také LCD displejem. Mimo to nabídne i trojici jízdních režimů (Limit, Normal, Sport), integrovaný stojánek nebo možnost sledování stavu baterií přes mobilní aplikací Segway-Ninebot. Koloběžka přijíždí na 8palcových plných kolech s tlumiči. O bezpečné zastavení se s jistotou postará elektronická brzda s ABS, které sekunduje šlapací mechanická brzda. Koloběžka samozřejmě disponuje brzdovým světlem. 

SEAT eXS KickScooter

eXS KickScooter má hmotnost pouhých 12,5 kilogramu. Dojezd je standardně 25 kilometrů, ale je možné jej dodatečným akumulátorem prodloužit na 45 kilometrů. Kapacita baterií je 187 Wh (5200 mAh) při 36 V, a maximální výkon elektromotoru je 700 W. Maximální rychlost, kterou je možné s koloběžkou SEAT eXS KickScooter dosáhnout, je 25 km/h (s dodatečným akumulátorem 30 km/h) a zvládne až 10% stoupání. Doba nabíjení koloběžky je pouhých 3,5 hodiny. Maximální nosnost je 100 kilogramů a doporučená výška jezdce je mezi 120 a 200 centimetry. 

SEAT eXS KickScooter powered by Segway bude k dispozici u všech dealerů značky SEAT od dubna tohoto roku. Doporučená zákaznická cena je 16 299 Kč vč. DPH.

SEAT se zaměřuje na elektrickou městskou mobilitu

Nový SEAT eXS KickScooter je dokonalým řešením mikromobility. Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech měst patří mezi výzvy, jimž musí řidiči každý den čelit. Požadavky na městskou dopravu se velmi rychle mění a mikromobilita tak, jak ji rozvíjí značka SEAT je dokonalým řešením na tyto problémy. SEAT chce v rámci strategie "Easy Mobility" (Snadná mobilita) rozšiřovat portfolio produktů a služeb uváděním nových řešení pro městskou mobilitu na trh, a to v souladu se strategií koncernu Volkswagen v oblasti mikromobility.

Cílem značky SEAT je být v trvalém kontaktu s institucemi a městskými zastupitelstvy ve snaze přispívat k lepší budoucí mobilitě. Model eXS je prvním produktem značky SEAT, který reaguje na změny v městské dopravě. Dalším modelem je pak SEAT Minimó, který byl představený na letošním autosalonu v Ženevě. Vozidlo SEAT Minimó bylo vyvinuto jako platforma pro mobilitu, jež ztělesňuje vizi společnosti SEAT pro městskou mobilitu zítřka. Kombinuje totiž to nejlepší ze dvou světů: bezpečnost a komfort osobního automobilu s agilitou a snadným parkováním motocyklu.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích na všech pěti kontinentech. V roce 2018 prodal SEAT 517 600 vozidel, což je nejvyšší počet v 68leté historii značky, a dosáhl zisku po zdanění 294 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje téměř 10 miliard eur.

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT a CUPRA

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz