SEAT

Umění svádět

31.01.2020

 

  • Šéfdesignér značky SEAT Alejandro Mesonero-Romanos odhaluje svůdnost nového Leonu během nevšední prohlídky designérského centra SEAT, nejpřísněji střeženého oddělení společnosti
  • Mesonero-Romanos v inovativním videu ukazuje různá pracoviště, na nichž vznikaly tvary kompaktního modelu
  • Nová interpretace proporcí, nevídaný interiér a nejmodernější technologie jsou charakteristickými znaky bestselleru značky SEAT

 

Praha, 31/01/2020. Pořizování záznamů je přísně zakázáno. V designérském centru SEAT je všechno tajné. Proto jsou hned u vstupu do budovy zabavovány mobilní telefony a kamery. "Máme tady hodně tajemství," říká šéfdesignér Alejandro Mesonero-Romanos. Tentokrát však byla učiněna výjimka. V exkluzivním videu nás provedl nejtajnějšími prostory společnosti, v nichž byl vytvořen nový Leon. O něm Alejandro Mesonero-Romanos prohlásil, že je jedním slovem svůdný. Následující řádky přinášejí souhrn dalších výjimečných vlastností nového Leonu.

Okamžitá přitažlivost

 

Ta byla cílem týmu designérů, když vymýšlel a modeloval proporce nového modelu. Nový Leon díky nim přitahuje ještě větší pozornost v klidu i za jízdy. "S úspěchem jsme zachovali ducha předchozích generací Leonu, ale vytvořili jsme jeho novou interpretaci. Příkladem jsou proporce. Kapota motoru je při pohledu ze strany delší, nižší a vpředu je zakončena výrazně vertikálně. To dodává vozu velmi silný charakter. Expresivní příď vyzařuje sílu a odhodlání díky působivému vzhledu světlometů LED. Trojrozměrné propojení mezi světlomety a maskou chladiče přispívá k odvážnějšímu vzhledu se silnějším charakterem. Tato partie se mi líbí nejvíc," vysvětluje Alejandro.

Sportovnost, elegance a jednoduchost v DNA Leonu

 

Nová generace se v mnohém od svých předchůdců odlišuje, zůstává však jednoznačně Leonem. "Zachovává ducha automobilu s výrazně sportovním charakterem, a to v kombinaci s velkorysou dávkou elegance a jednoduchosti," říká Mesonero-Romanos.

Útulný interiér, jako v bavlnce

 

Interiér nového modelu Leon je ještě více inovativní. "Tvrdě jsme pracovali na tom, abychom vytvořili jedinečné digitální zážitky pro řidiče a cestující," vysvětluje. Panel přístrojů se vyznačuje dokonalou ergonomií, což zvyšuje komfort a bezpečnost. Elegantní, široká přístrojová deska dodává celku vzdušnost a zvyšuje jeho atraktivitu. "Je to fúze funkčnosti, minimalismu a elegance," dodává nakonec.

Svícení na cestu

 

"Zvláštní pozornost si zaslouží osvětlení," zdůrazňuje Mesonero-Romanos. "Kombinace vyspělé technologie s designem přispívá k extrémní efektivitě osvětlení a snadné rozpoznatelnosti i na velkou vzdálenost." Diody LED pro všechny osvětlovací funkce optimalizují viditelnost a zadní svítilny v celé šířce vozu dodávají zádi ještě výraznější vzhled. Současně je tím zajištěna vynikající viditelnost vozidla pro ostatní řidiče.

Technologie LED v interiéru umocňuje v cestujících pocit bezpečí a útulnosti. Oblouk světla prochází přes čelní plochu přístrojové desky a pokračuje do dveří. "Je to fascinující kombinace designu a funkčnosti. Diody LED nejenže zajišťují dekorační osvětlení, ale zkombinovali jsme je také s dalšími funkcemi, jako jsou ukazatele směru, brzdové světlo pro nouzové situace nebo detekce vozidel přijíždějících zezadu při otevřených dveřích. A nesmím zapomenout ani na uvítací show, která je prostě ohromující," ujišťuje. Vnější zpětná zrcátka na vozech vybavených kompletním osvětlením LED zahrnují uvítací osvětlení, které zdraví řidiče a cestující slovem "Hola", promítaným na povrch vozovky při odemknutí dveří.

Od intuice k úspěchu

 

"Co se týče designu, veškerá naše práce začíná jednoduchým nápadem, zábleskem intuice, pak však na něm musíme pracovat do hloubky a do určité míry ho zkrotit, aby z něj byl úspěšný automobil," vysvětluje. "Měli jsme velmi jasnou představu o tom, jaký výraz by měl nový Leon mít. Chtěli jsme, aby vyzařoval charakter, nikoli však agresi." Tým designérského centra SEAT nalezl ideální způsob, jak kombinovat odvážnou příď s elegantními liniemi a velmi osobitou záď. A konečný výsledek? "Nejlepší Leon všech dob," zakončuje svou prezentaci vedoucí týmu, který novou generaci bestselleru navrhl, a odchází pracovat na tvarech modelů budoucnosti. Ty jsou samozřejmě uchovávány v nejpřísnějším utajení.

 

Video k dispozici zde: https://youtu.be/BQGqrsdZ6lg

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích na všech pěti kontinentech. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, což je nejvyšší počet v 69leté historii značky.

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii electric, první 100% elektromobil značky SEAT, vyrábí závod na Slovensku, Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu a Ateca vzniká v České republice.

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz