Nové sídlo

CUPRA má nový domov

19.02.2020

 

  • CUPRA má nyní svou vlastní "garáž", v níž budou vyvíjeny budoucí modely značky
  • Budova s plochou 2400 m2 má DNA značky CUPRA v každém detailu
  • Nový model CUPRA Leon bude světu představen 20. února v nově otevřeném komplexu

 

Praha, 19/02/2020 - Sofistikovaná značka, zasvěcená designu, sportu, inovacím a jedinečnosti přesahující hranice automobilového světa, nemůže mít obyčejné zázemí. CUPRA si proto vybudovala globální centrálu, jež věrně reprezentuje DNA její značky. Vítejte v komplexu CUPRA Garage, zbrusu novém sídle značky.

- Inovativní:

CUPRA byla zrozena před dvěma roky a i nadále zůstává věrná své průkopnické filozofii a hodnotám opravdového inovátora. To vše se zrcadlí i v novém sídle této značky. Dvoupodlažní budova s plochou 2400 metrů čtverečních se vyznačuje ohromující architekturou, jež připomíná prostory boxů na závodních okruzích. "Sídlo značky CUPRA je vyvrcholením naší konsolidace jako nezávislé značky. Vlastní zázemí nám umožní zvýšit počet zaměstnanců na 200 a rozšířit náš klub milovníků ušlechtilých automobilů na celém světě," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. Budova je vybavena 12 nabíjecími přípojkami pro elektricky poháněná vozidla, a tím je připravena na budoucí mobilitu.

- Moderní: 

Budova používá nejnovější inovace v oblasti konstrukce, materiálů a povrchových úprav, stejně jako modely značky CUPRA. Budova je ekologická a energeticky hospodárná. Regulace osvětlení a topení, resp. chlazení, probíhá automaticky v závislosti na počasí. Použité stavební materiály jsou trvale udržitelné. "Nový komplex CUPRA Garage nám umožní konsolidovat naši organizační strukturu v době, která je pro značku klíčová. V letošním roce rozšíříme jak naši produktovou řadu o modely CUPRA Leon a CUPRA Formentor, tak i naši přítomnost na mezinárodních trzích. Nový domov značky CUPRA nám poskytne prostředky a provozní zázemí pro další růst," řekl Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní vývoj a provozní činnosti ve společnosti CUPRA.

- Závodní:

Automobily CUPRA se zrodily na závodních okruzích, současně jsou však koncipovány pro každodenní provoz. To platí i pro nové sídlo. "Budou v něm kanceláře pro oddělení prodeje, nákupu a financí, výzkumu a vývoje sériově vyráběných i závodních vozů, jakož i prostory pro prezentace," říká Jaime Puig, ředitel závodního oddělení CUPRA Racing. Ve velkorysém zázemí budou také dílny CUPRA Racing Factory, v nichž budou vyráběny nové závodní vozy CUPRA Leon Competición. Zde bude také dokončen vývoj elektricky poháněného závodního cestovního vozu CUPRA e-Racer a speciálních modelů značky.

- Sofistikovanost: 

Fasádě dominuje hliníkové logo s rozměry 3,9 x 3,0 metru v měděném odstínu Cup Copper, který nalézá uplatnění na kolech a detailech interiéru vozů CUPRA. Charakteristické přírodní odstíny a materiály, například měď a žula, které vyjadřují charakter značky v jejích modelech, jsou v nové stavbě také zastoupeny.

- Sportovní životní styl:

CUPRA není na své cestě sama. Její sportovní duch ji přivedl k navázání partnerství s klubem FC Barcelona. CUPRA je nyní automobilovým partnerem slavného barcelonského sportovního klubu, jemuž zajišťuje vše kolem mobility. CUPRA dává najevo svůj soutěživý charakter také jako oficiální sponzor mezinárodních turnajů v padelu. Tyto aliance budou mít své zastoupení rovněž v novém sídle. Všem partnerům budou vyhrazeny speciální prostory.

Budova bude slavnostně otevřena 20. února a součástí akce bude také světová premiéra rodiny modelů CUPRA Leon.

Video k dispozici zde: https://youtu.be/svAGJH4p5OE

 

CUPRA je exkluzivní značka, která si zakládá na podmanivém designu a elektrifikovaných výkonech. Novou interpretací sportovnosti posouvá SEAT na novou úroveň. V druhém roce existence značky CUPRA, v roce 2019, vzrostly její prodeje o 71,8 % v porovnání s předchozím rokem na téměř 24 700 vozů, a to především díky úspěchu modelu CUPRA Ateca. CUPRA v roce 2020 slavnostně otevřela své nové sídlo a současně spustila produktovou ofenzivu představením modelů CUPRA Leon a CUPRA Formentor. Španělská značka navázala globální partnerství s fotbalovým klubem FC Barcelona a stala se jeho automobilovým partnerem pro mobilitu. CUPRA také sestavila elitní tým šampionů, jehož členy jsou mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen nebo švédský jezdec Mattias Ekström, který se zúčastní mistrovství PURE ETCR se závodním elektromobilem CUPRA e-Racer. Svět značky CUPRA žije a je připraven podmanit si novou skupinu automobilových nadšenců v téměř 250 speciálně vybraných dealerstvích po celém světě.

             

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje

PR komunikace

CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.cupraofficial.com

http://seat-mediacenter.com