SEAT

SEAT je i v novém desetiletí nerozlučně spjatý s českou atletikou

26.02.2020

 

  • SEAT podporuje českou atletiku již 21 let jako oficiální partner ČAS
  • Vrcholem letošní sezony budou olympijské hry v Tokiu, jichž se zúčastní i fenomenální oštěpařka Bára Špotáková
  • Úspěšná "Atletika pro děti" pokračuje v rámci rozšířeného projektu "Pohybová gramotnost"

 

Praha, 26/02/2020. SEAT je oficiálním partnerem Českého atletického svazu (ČAS) již 21 let. Značka se sportovním duchem podporuje nejen nejlepší české atlety v čele s fenomenální oštěpařkou Bárou Špotákovou, ale také úspěšné projekty zaměřené na hledání nových sportovních talentů a výchovu dětí a mládeže ke zdravým pohybovým aktivitám. Rok 2020 bude především ve znamení Letních olympijských her 2020 v Tokiu. Do další sezony vstupuje rovněž projekt "Pohybová gramotnost" včetně mimořádně úspěšné "Atletiky pro děti".

"Značka SEAT má sport hluboko ve svých genech," říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. "Potvrzením této skutečnosti je  naše mimořádně úspěšná a dlouhodobá spolupráce s českou atletikou, která trvá již více než dvě desetiletí. Během této doby se za volantem vozů SEAT vystřídala plejáda nejlepších českých atletů, kteří se svými skvělými výkony zapsali do historie světové atletiky. Neméně hrdí jsme také na úspěchy společných projektů s Českým atletickým svazem, které ukazují dětem i jejich rodičům a vychovatelům cestu ke zdravému pohybu a sportovním aktivitám. Letošní sezona je pro všechny fanoušky sportu výjimečná tím, že vyvrcholí letními olympijskými hrami, na něž se s naší podporou důkladně připravuje i Bára Špotáková, dlouholetá tvář značky SEAT. Věříme, že Tokio se stane dalším významným milníkem v Bářině ohromující oštěpařské kariéře."

"Dlouholetá spolupráce se značkou SEAT nás velice těší. Domnívám se, že spojení atletiky a významného partnera v této oblasti má své opodstatnění a roky spolupráce nám ukázaly, že právě toto propojení byla výborná volba pro obě strany. Jsme velice rádi, že SEAT podporuje nejen český atletický tým, tedy výkonnostní atletiku, ale že aktivace SEATu směřují také do podpory našeho rozsáhlého a dlouhodobého projektu zaměřeného na zdravé sportování nejen dětí, ale celých rodin, s názvem Pohybová gramotnost s Českým atletickým svazem," říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu.

Letní olympijské hry 2020 v Tokiu budou zahájeny na konci července. V české olympijské výpravě nemůže chybět osmatřicetiletá Bára Špotáková, pro kterou to bude již pátá účast na olympijských hrách a zřejmě i poslední pokus o rozšíření její pozoruhodné sbírky olympijských medailí, jež zahrnuje dvě zlaté a jednu bronzovou. Olympijské hry v Tokiu budou pro trojnásobnou mistryni světa a držitelku dosud platného světového rekordu v hodu oštěpem vyvrcholením jak její ohromující sportovní kariéry, tak i dlouhodobé spolupráce se značkou SEAT. Právě probíhající přípravy na olympiádu i rodinný život usnadňuje mamince dvou synů SUV SEAT Tarraco.

SEAT bude v letošním roce také sponzorem vysílání vybraných sportovních televizních přenosů a záznamů z mistrovství České republiky v atletice a dalších sportovních akcí na televizní stanici ČT SPORT. Na začátku února měli její diváci možnost sledovat v přímém přenosu výkony nejlepších českých i světových atletů na prestižním mezinárodním mítinku Czech Indoor Gala 2020 v Ostravě. Od února až do listopadu se značka SEAT prezentuje v rámci seriálu Mistrovství ČR v atletice, jenž zavítá do Ostravy, Jablonce nad Nisou, Pardubic, Prahy a Plzně. V dubnu se uskuteční Mistrovství ČR v půlmaratonu v Pardubicích a 29. září 2020 odstartuje silniční závod na 10 km Běchovice - Praha. Tento legendární běžecký závod se může pochlubit nejdelší historií v Evropě. SEAT bude jako spolehlivý partner české atletiky přítomen rovněž na vyhlášení výsledků ankety Atlet roku s 500 pozvanými hosty, jehož přímý přenos zajistí ČT1.

Neméně důležitá je pro značku SEAT také podpora dětí a jejich výchova ke zdravému pohybu. Ambiciózní cíle jsou v současnosti realizovány společně s Českým atletickým svazem v rámci projektu "Pohybová gramotnost". Ten zastřešuje dílčí projekty "Atletika pro děti", "Atletika pro rodinu", "Jsem atlet" a školní atletické soutěže. Každý si tak může vybrat aktivitu, která ho zajímá a baví. Cílem projektu je rozvíjet základní pohybové dovednosti u dětí i jejich rodičů, ale také podporovat mezilidské vztahy.

Jen v roce 2019 se akcí "Atletika pro děti" zúčastnilo 27 000 dětí a 274 atletických oddílů a klubů v celé České republice. Aktivity programu "Atletika pro děti do škol" oslovily v loňském roce 22 000 školáků a desetitisíce dětí a mladistvých ve věku od 6 do 19 let přilákaly akce "Štafetový pohár", "Pohár rozhlasu", "Středoškolský pohár" nebo "Jsem atlet".

SEAT se také snaží propagovat atletiku a její všestranné přínosy pro individuální rozvoj s využitím moderních komunikačních kanálů včetně sociálních sítí. "Atletika je sportem na celý život a také skvělým způsobem, jak navazovat nová přátelství a prožívat nezapomenutelné emoce," říká Aleš Novák. "Tuto skutečnost akcentuje propojení projektu 'Městská mobilita' s projektem #Jsem atlet, které budeme nevšedním způsobem prezentovat také na sociálních sítích, protože chceme oslovit atletické teenagery."

SEAT podporuje Český atletický svaz již od roku 1999. Spojení značky SEAT s atletikou je postaveno na společných hodnotách od sportovního ducha přes touhu po nejlepších výkonech až po univerzální zaměření. Ve vozech SEAT jezdí výjimeční čeští atleti, trenéři a funkcionáři ČAS. Mezi mimořádně úspěšné společné projekty uplynulých dvou desetiletí patří například organizace halového mistrovství Evropy v atletice, které se uskutečnilo v březnu 2015 v Praze. SEAT dlouhodobě podporuje také projekt "Atletika pro děti", který se těší velkému zájmu malých sportovců a jejich rodičů a postupně byl zařazen do velmi široce koncipovaného projektu "Pohybová gramotnost".

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích na všech pěti kontinentech. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, což je nejvyšší počet v 69leté historii značky.

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii electric, první 100% elektromobil značky SEAT, vyrábí závod na Slovensku, Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu a Ateca vzniká v České republice.

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz