SEAT

Dr. Werner Tietz povede výzkum a vývoj ve společnosti SEAT

29.05.2020
  • Dosavadní vedoucí vývoje ve společnosti Bentley nastoupí na novou pozici 1. července
  • Tietz, vzděláním provozní inženýr, pracoval ve výzkumu a vývoji značek Audi a Porsche a má téměř 30 let zkušeností v rámci koncernu Volkswagen

Praha, 29/05/2020. Dr. Werner Tietz byl k 1. červenci jmenován novým členem představenstva společnosti SEAT, odpovědným za výzkum a vývoj. Vrcholový manažer, který nastoupil do koncernu Volkswagen v roce 1994, je v současnosti vedoucím vývoje společnosti Bentley. Ve společnosti SEAT nahradí Axela Andorffa, který zamíří ke značce ŠKODA, kde ponese odpovědnost za produktovou řadu středně velkých vozů a elektromobilů na základě platformy MEB.

Tietz získal titul inženýra na univerzitě RWTH Aachen University v německých Cáchách. Do koncernu Volkswagen nastoupil v roce 1994 a předtím pracoval na univerzitních výzkumných projektech v oblasti zpracování plastů. Ve společnosti Audi zastával řadu funkcí a po dlouhou dobu byl odpovědným za vývoj interiérů všech vozů Audi. V roce 2011 přešel ke značce Porsche, která mu svěřila odpovědnost za vývoj karoserií a interiérů všech modelů. Podílel se také na vývoji koncepčního vozu Taycan a pracoval na zavedení inovativních materiálů do několika modelů. Od roku 2018 byl členem představenstva společnosti Bentley a jako vedoucí jejího vývoje vytvořil novou strategii vývoje a položil základy pro elektrifikaci značky.

Carsten Isensee, předseda představenstva společnosti SEAT, zdůraznil, že "příchod manažera, jakým je Tietz, je pro SEAT skvělou zprávou. Tietz má rozsáhlé zkušenosti získané během mnohaleté práce pro značky, které patří v rámci koncernu Volkswagen mezi technicky nejvyspělejší. Svými zkušenostmi bezesporu přispěje k dalšímu posílení zaměření značky SEAT na technologie a inovace, které patří mezi hlavní pilíře společnosti".

Nový ředitel povede inovační projekty společnosti SEAT v období, které je charakterizováno přechodem k elektrické mobilitě a technologickým pokrokem pro ještě bezpečnější a hospodárnější cestování automobilem. Člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, má na starosti oblast designu, v níž vznikají koncepty všech vozidel značek SEAT a CUPRA, a Technické centrum SEAT, v němž více než 1000 inženýrů pracuje na vývoji inovací pro automobily a na řešeních pro budoucí mobilitu. SEAT je největším průmyslovým investorem ve Španělsku. V roce 2019 vynaložil na výzkum a vývoj 1,259 miliardy eur.

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % svých vozidel a působí ve více než 75 zemích. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, což je nejvyšší počet v 70leté historii společnosti, dosáhl zisku po zdanění 346 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje více než 11 miliard eur.

SEAT vynaložil v roce 2019 celkem 1,259 miliardy eur na investice, převážně do vývoje nových elektrifikovaných modelů. Navíc v rámci svého úsilí o dekarbonizaci investoval 27 milionů eur do trvale udržitelných iniciativ a pracuje na realizaci ambiciózní ekologické strategie Move to Zero, jejímž cílem je vytvořit z Martorellu do roku 2030 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Arona a Leon. Společnost navíc vyrábí vozy Ateca v České republice, Tarraco v Německu, Alhambra v Portugalsku a Mii electric, první 100% elektromobil značky SEAT, na Slovensku.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz