SEAT

SEAT představil v centru CASA SEAT svou novou značku městské mobility SEAT MÓ

16.06.2020
  • SEAT MÓ uvede na trh portfolio produktů a služeb pro mikromobilitu a CASA SEAT bude provozním centrem nové značky
  • SEAT představil světu své nové produkty pro mikromobilitu: SEAT MÓ eScooter 125 a SEAT MÓ eKickScooter 65

 

Praha, 16/06/2020. SEAT dnes oficiálně otevřel centrum CASA SEAT v rámci slavnostního aktu za dodržení doporučených zdravotních a bezpečnostních opatření a za přítomnosti prominentních hostů zastupujících státní správu a přední podniky Španělska a Katalánska. Společnost SEAT využila této příležitosti k prezentaci své nové značky pro městskou mobilitu, SEAT MÓ.

Po virtuální prezentaci 4. června otevřel dnes komplex CASA SEAT poprvé své brány veřejnosti. Předseda představenstva společnosti SEAT Carsten Isensee zahájil slavnostní akci vyzdvihnutím významu tohoto nového prostoru, který bude plnit roli sídla společnosti v centru Barcelony. Slovy předsedy představenstva, "CASA SEAT je mnohem víc než vzdáním pocty našim kořenům. Tato ikonická budova je také místem, z něhož hledíme do budoucnosti, naším ústředím v srdci Barcelony, od něhož si slibujeme, že se stane centrem pro městskou mobilitu, která bude pro ostatní měřítkem".

Dnes odpoledne oznámil Wayne Griffiths, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za prodej a marketing, a předseda představenstva značky CUPRA, založení nové značky SEAT MÓ, která bude realizovat strategii městské mobility se zaměřením na produkty a služby pro mikromobilitu, včetně jednostopých modelů SEAT MÓ eScooter 125 a SEAT MÓ eKickscooter 65.

"SEAT MÓ uvede na trh portfolio produktů a služeb pro mikromobilitu a CASA SEAT bude provozním centrem nové značky. V Barceloně se budou testovat vyvíjená řešení pro městskou mobilitu, která budeme vyvážet do ostatních částí světa," řekl Griffiths.

SEAT MÓ: na cestě k elektrické městské mobilitě

SEAT na posledním ročníku světového kongresu Smart City Expo oznámil, že založí strategickou obchodní jednotku zaměřenou na městskou mobilitu. Ta nyní dostává konkrétní obrysy. Společnost představila nové modely SEAT MÓ eKickScooter a SEAT MÓ eScooter 125, první 100% elektrický motocykl SEAT v 70leté historii značky, a to společně se specifickým programem služeb sdílení. Společnost dnes potvrdila, že od července v Barceloně spustí službu sdílení elektrických motocyklů.

Lucas Casasnovas, vedoucí značky SEAT MÓ, zdůraznil, že "SEAT MÓ eScooter 125, SEAT MÓ eKickScooter 65 a náš vstup do světa sdílení motocyklů jasně ukazují, že se snažíme přizpůsobovat novým požadavkům velkoměst a jejich obyvatel a poskytovat jim řešení pro hospodárnou, trvale udržitelnou mikromobilitu".

 

SEAT MÓ eScooter 125

SEAT MÓ eScooter 125 má odvážný vzhled, který je umocněn exkluzivním matným lakem, nabízeným ve třech odstínech. Zadní kolo pohání elektromotor, jehož nejvyšší výkon 9 kW je na úrovni spalovacích motorů se zdvihovým objemem 125 cm3. Maximum točivého momentu je 240 N.m. Elektricky poháněný motocykl dosahuje nejvyšší rychlosti 95 km/h a z 0 na 50 km/h zrychlí za pouhých 3,9 sekundy. Jezdec má k dispozici provozní režimy City, Sport a Eco. Manévrování usnadňuje zpětný chod. Na jedno nabití sady akumulátorů o kapacitě 5,6 kWh lze ujet až 125 km. Akumulátory jsou vyjímatelné pro domácí nabíjení a rychle vyměnitelné pro nepřetržitý provoz v rámci vozových parků.

 

Sdílení motocyklů

Elektrický motocykl SEAT MÓ eScooter 125 bude nabízen ve dvou odlišných variantách. Kromě verze pro soukromé uživatele připravila značka SEAT MÓ specifický model pro společnosti nabízející službu sdílení. Verze pro sdílení disponuje všemi důležitými vlastnostmi motocyklu pro soukromé využití, ale navíc je vybavena prvky koncipovanými pro sdílenou mobilitu, například horní schránkou pro uložení přileb nebo držákem telefonu. Motocykl pro sdílení se bude dodávat s exkluzivním matným lakem v odstínu tmavého hliníku a specifickými ozdobnými prvky.

 

SEAT MÓ eKickScooter 65

SEAT MÓ eKickScooter 65 s mimořádně robustní konstrukcí je odpovědí na rostoucí poptávku po mobilitě na posledním úseku cesty ve velkoměstech se stále složitější dopravní situací. Nová elektrická koloběžka s výkonným osvětlením a spolehlivými brzdami klade velký důraz na bezpečnost. Značná pozornost byla věnována také komfortu, k němuž přispívají mimo jiné bezdušové pneumatiky. Kapacita sady akumulátorů 551 Wh prodloužila dojezd na 65 km, což ocení především provozovatelé vozových parků. Elektromotor o výkonu 350 W zvládne i stoupání se sklonem 20 stupňů. Vzhledem k legislativě v některých zemích je nejvyšší rychlost 20 km/h. Uživatel si může přizpůsobit provozní charakteristiku elektrické koloběžky výběrem jednoho ze tří jízdních režimů: Eco, Drive a Sport. SEAT MÓ bude kromě verze eKickScooter 65 s dlouhým dojezdem nabízet také variantu eKickScooter 25 s dojezdem 25 km a nejvyšší rychlostí 25 km/h.

 

Místo, na němž vzniká budoucí mobilita

CASA SEAT stojí v srdci Barcelony na rohu bulvárů Paseo de Gracia a Avenida Diagonal jako projev úcty značky velkoměstu, které se stalo před 70 let jejím rodištěm. Nově vybudované prostory se stanou centrem vývoje městské mobility. CASA SEAT se tak bude s různými partnery věnovat společnému vývoji řešení současných problémů. CASA SEAT podpoří setkávání a výměnu nápadů atraktivním programem aktivit, které budou zahrnovat přednášky, semináře a různé kulturní akce, zaměřené mimo jiné na mobilitu, trvalou udržitelnost, technologie a podnikání.

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % svých vozidel a působí ve více než 75 zemích. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, což je nejvyšší počet v 70leté historii společnosti, dosáhl zisku po zdanění 346 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje více než 11 miliard eur.

SEAT vynaložil v roce 2019 celkem 1,259 miliardy eur na investice, převážně do vývoje nových elektrifikovaných modelů. Navíc v rámci svého úsilí o dekarbonizaci investoval 27 milionů eur do trvale udržitelných iniciativ a pracuje na realizaci ambiciózní ekologické strategie Move to Zero, jejímž cílem je vytvořit z Martorellu do roku 2030 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Arona a Leon. Společnost navíc vyrábí vozy Ateca v České republice, Tarraco v Německu, Alhambra v Portugalsku a Mii electric, první 100% elektromobil značky SEAT, na Slovensku.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz