CUV značky CUPRA

CUPRA poprvé ukazuje model Formentor ze všech stran

16.07.2020

 

  • Vnější a vnitřní detaily externě nabíjitelného hybridního modelu CUPRA Formentor odhaleny ze všech úhlů pohledu 
  • První exkluzivní model značky kombinuje elektrifikaci a sportovního ducha díky dvěma velmi výkonným zdrojům hnací síly 
  • CUPRA nabízí unikátní standardní výbavu včetně 19" kol, brzd Brembo, sportovních sedadel a sportovního volantu

 

Praha, 16-07-2020 - Čemu se podobá nová CUPRA Formentor? Jaký to bude pocit sedět za volantem prvního exkluzivního modelu značky? Díky atraktivnímu 360° videu můžete objevit všechny detaily ze šesti různých úhlů pohledu.

- Ze strany. CUPRA Formentor je vysokovýkonné, externě nabíjitelné hybridní CUV s vnější délkou 4,45 metru, vnější šířkou 1,84 metru a vnější výškou 1,51 metru. "Formentor je prvním modelem navrženým exkluzivně pro značku CUPRA. Je dalším velkým krokem v rozšiřování portfolia značky CUPRA, značí novou fázi jejího vývoje a otvírá jí bránu k novým skupinám zákazníků," řekl Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti ve společnosti CUPRA.

- Příď. Přední partie vozu je jasně definována hranatými světlomety LED, pod nimiž jsou umístěny doplňkové kruhové světlomety. Celkový dojem završuje robustní nárazník s otvory pro přívod vzduchu, který umocňuje sportovní charakter vozu.

- Záď. I v této části vozu je markantní nepřehlédnutelné osvětlení tvořené zadními LED světly coast-to-coast, jež propojují koncové svítilny. Osvětlení patří mezi výjimečné prvky nového modelu, a to nejen v jeho vnější výbavě. Nové funkce byly realizovány také v interiéru, například uvítací osvětlení nebo bezpečnostní světlo. To upozorňuje řidiče na některé nebezpečné situace. Vnější design zadní partie je doplněn integrovaným difuzorem se čtyřmi koncovkami výfukové soustavy, které zvýrazňují sportovní pojetí vozu.

- V úrovni vozovky. Součástí sériové výbavy jsou 19" kola z lehké slitiny s detaily v barvě mědi. To samé platí pro brzdy Brembo, jejichž třmeny jsou barevně sladěny rovněž měděnou povrchovou úpravou. "Formentor je na svou velikost neuvěřitelně agilní. Naši technici odvedli hodně práce na nastavení všech elektronických systémů vozidla včetně asistenčních funkcí. Výsledkem je ještě silnější sportovní charakter, který byl pro nás vždy na prvním místě," vysvětluje Jordi Gené, jezdec značky CUPRA, který se podílí na vývoji zkušebními jízdami s prototypy.

- Uvnitř modelu Formentor. V interiéru můžete obdivovat všechny detaily vysokovýkonného modelu: sériově dodávaná anatomická sportovní sedadla, 12" dotykový displej s navigačním systémem, přístrojovou desku v barvě modrá Petrol s dvojitým prošíváním v odstínu mědi a sportovní volant s integrovanými tlačítky včetně tlačítka jízdního režimu CUPRA.

- Co nemůžete vidět… ale prožívat. Jedinou věcí, kterou nedokážou kamery zachytit je srdce modelu Formentor. Model nabízí dva vysokovýkonné motory včetně plug-in hybridní verze s výkonem až 180 kW (245 k). Sedmistupňová převodovka, pohon všech kol 4Drive… CUPRA Formentor tak snoubí elektrifikaci se sportovním duchem a je automobilem s mnoha atraktivními detaily, jimiž zaujme při pohledu z jakéhokoli úhlu.

 

Video k dispozici zde:  https://youtu.be/XxyaT2tCikE

 

Přehled nejdůležitějších údajů prvního CUV značky CUPRA

Vnější délka 4450 mm

Vnější šířka 1839 mm

Vnější výška 1511 mm

Nejvyšší výkon 180 kW (245 k)

19" kola

12" dotykový displej

18" brzdy Brembo

CUPRA je značka skupiny SEAT nabízející moderní design a sportovní výkony převážně elektrifikovaných modelů. Prodeje od uvedení nezávislé značky CUPRA v roce 2018 dynamicky rostou. V porovnání s předchozím rokem uzavřela značka CUPRA rok 2019 s nárůstem o 72 % na téměř 25 000 prodaných vozů. V roce 2020 bude zahájen prodej modelů CUPRA Leon a CUPRA Formentor, prvního vozu navrženého specificky pro tuto značku. CUPRA má na celém světě téměř 250 speciálně vybraných dealerství.

U příležitosti druhého výročí bylo slavnostně otevřeno nové sídlo značky CUPRA v Martorellu (Barcelona). Budova CUPRA Garage s plochou 2400 metrů čtverečních stojí vedle správní budovy společnosti SEAT. CUPRA má také oddělení CUPRA Racing Factory pro výrobu závodních vozů, které vyvinulo první závodní cestovní vůz se 100% elektrickým pohonem, CUPRA e-Racer.

Značka CUPRA se stala exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu F.C. Barcelona, který zajišťuje jeho mobilitu. Kromě toho také sestavila elitní tým ambasadorů, jehož členy jsou mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen nebo švédský závodní jezdec Mattias Ekström.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje

PR komunikace

CUPRA / SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.cupraofficial.com

http://seat-mediacenter.com