SEAT

SEAT zahájil ve Španělsku výstavbu průkopnické akumulátorové laboratoře

07.10.2020
  • Nové zkušební centrum pro napájení elektrických pohonů si vyžádá investici více než 7 milionů eur
  • Komplex s výkonem 1,3 MW umožní na 1500 m2 testovat vozidla i jejich akumulátorové moduly a články
  • SEAT se díky budoucímu centru stane etalonem ve vývoji řešení pro elektromobilitu

 

Praha, 07/10/2020. Společnost SEAT pokračuje v procesu elektrifikace. Nyní zahájila výstavbu budoucího zkušebního centra pro napájení elektrických pohonů s označením TCE (Test Center Energy). Nová laboratoř pro testování automobilových akumulátorů vyroste v areálu výrobního závodu SEAT v Martorellu. Nové centrum si vyžádá investici více než 7 milionů eur a bude vyvíjet a testovat různé systémy pro napájení elektrických a hybridních vozidel. Při rozmanitých testech bude možné využívat celkový výkon 1,3 MW. Tento komplex bude ve Španělsku jedinečnou a průkopnickou akumulátorovou laboratoří. Výstavba TCE je součástí nedávno zveřejněného investičního plánu ve výši 5 miliard eur.

 

 

Nová budova bude dokončena v dubnu 2021 a na ploše 1500 metrů čtverečních nabídne různé zkušební komory pro testování akumulátorových článků a modulů s lithium-iontovou technologií, sad akumulátorů se středním i vysokým napětím, jakož i různých nabíječek používaných pro kompletní produktovou řadu elektrifikovaných vozidel. Plány zahrnují také několik klimatických komor, které umožní testování akumulátorů a modulů za extrémních teplot. V nich se budou simulovat rozmanitá prostředí, s nimiž se může vozidlo během svého životního cyklu setkat. Součástí komplexu bude rovněž laboratoř pro technicky vyspělé elektronické systémy. V ní se budou konstruovat a vyrábět prototypy a rozhraní pro testovací systémy.

V centru navíc vznikne také dílna se specifickým vybavením pro realizaci testů elektrifikovaných vozidel, a to až šesti vozů současně. Tento prostor se bude využívat pro různé testy výkonnosti napájecího systému, funkční bezpečnosti a integrace funkcí. Přístrojové vybavení bude zahrnovat také systémy umělého vidění.

Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, k tomu říká: "Ze spuštění tohoto projektu máme velkou radost. SEAT se zabývá elektrifikací již mnoho let a výstavba tohoto jedinečného, nového zkušebního centra TCE pro akumulátory ve Španělsku je dalším krokem tímto směrem. Nová akumulátorová laboratoř nám umožní vývoj systémů napájení budoucích hybridních vozů a elektromobilů, a tím přispěje k realizaci trvale udržitelné elektromobility."

Deset let výzkumu akumulátorů

Nové centrum TCE doplní laboratoř pro sady akumulátorů s nízkým, středním a vysokým napětím, kterou společnost vybudovala v roce 2010. SEAT v uplynulém desetiletí realizoval národní i mezinárodní výzkumné projekty a uskutečnil více než 2000 sérií testů. Toto zařízení má dvě klimatické komory a při testech může využívat výkon 200 kW.

Elektrifikace společnosti SEAT

Výrobce automobilů prochází v současnosti transformací vedoucí k elektrifikaci společnosti a jejích značek. SEAT a CUPRA uvedou v letech 2020 a 2021 na trh pět nových modelů s elektrickým a externě nabíjitelným hybridním pohonem. Pod značkami SEAT a CUPRA budou v rámci rodiny Leon k dispozici hybridní verze s možností vnějšího nabíjení (PHEV), vyráběné v Martorellu. Pohon PHEV se bude nabízet také pro model SEAT Tarraco. Rovněž CUPRA Formentor, první model navržený a vyvinutý pro značku CUPRA, bude mít externě nabíjitelné hybridní varianty, vyráběné v Martorellu. CUPRA el-Born doplní na trhu model SEAT Mii electric jako druhý elektromobil společnosti. Nové testovací centrum TCE (Test Center Energy) poskytne společnosti vlastní laboratoř pro testování akumulátorů budoucnosti.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group a prodává vozidla pod značkami SEAT a CUPRA, zatímco SEAT MÓ nabízí produkty a řešení pro městskou mobilitu. SEAT vyváží 81 % svých vozidel a působí ve více než 75 zemích. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, dosáhl zisku po zdanění 346 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje více než 11 miliard eur.

SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí modelové řady Ibiza, Arona a Leon. Společnost navíc vyrábí vozy Ateca v České republice, Tarraco v Německu, Alhambra v Portugalsku a Mii electric, první 100% elektromobil značky SEAT, na Slovensku. Výrobní závody doplňuje SEAT:CODE, centrum pro vývoj softwaru se sídlem v Barceloně.

SEAT bude do roku 2025 investovat 5 miliard eur do projektů vývoje vozidel se zaměřením především na elektrifikaci produktové řady a do výrobního zařízení a dalších provozů. Cílem společnosti je vytvořit z Martorellu do roku 2050 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

 

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz