SEAT

Jorge Díez byl jmenován novým šéfdesignérem společnosti SEAT

20.10.2020
  • Jorge Díez povede od 1. prosince design značek SEAT a CUPRA
  • Díez má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti a v letech 2011 až 2014 byl vedoucím vnějšího designu ve společnosti SEAT
  • Navrhl řadu ikonických modelů, například třetí generaci modelu SEAT Leon, druhou generaci Audi TT a první generaci Audi A7

 

 

Praha, 20/10/2020. Jorge Díez byl k 1. prosinci jmenován novým šéfdesignérem společnosti SEAT. Díez nasbíral v průběhu téměř 20 let rozsáhlé mezinárodní zkušenosti v oblasti automobilového designu. Od roku 2011 do roku 2014 vedl oddělení vnějšího designu ve společnosti SEAT a pracoval také v centrálách značek Audi a Volkswagen v Německu. Ve své nové funkci bude přímým podřízeným Dr. Wernera Tietze, který má v představenstvu společnosti SEAT na starosti výzkum a vývoj.

 

Jorge Díez byl od července 2019 viceprezidentem evropského designérského centra společnosti Mitsubishi Motors. Předtím však působil mnoho let v rámci koncernu Volkswagen. Jako vedoucí vnějšího designu společnosti SEAT se stal jedním z autorů ikonických modelů barcelonské značky, od třetí generace modelu SEAT Leon přes čtvrtou generaci modelu SEAT Ibiza až po SEAT Ateca, první SUV v historii španělského výrobce automobilů. Ve službách značky Audi vytvořil rovněž pozoruhodné modely, například druhou generaci Audi TT a první generaci Audi A7.

Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT, zdůraznil, že "Jorge Díez je jedním z nejtalentovanějších designérů v automobilovém průmyslu. Je podepsán pod mnoha klíčovými vozy uplynulého desetiletí, jakými jsou Leon, Ateca a Ibiza. Je skvělou zprávou, že se vrací do společnosti SEAT. Jeho mezinárodní zkušenosti, inspirace z Barcelony a hodnoty značek SEAT a CUPRA se promítnou do designu modelů, které budeme uvádět na trh v nadcházejících letech"

Dr. Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, uvedl: "Je mi potěšením přivítat zpět Jorgeho Díeze a svěřit mu vedení našeho týmu designérů. Jeho odborné znalosti jsou ve spojení s mimořádným úsilím zárukou výjimečného designérského stylu pro budoucí modely SEAT a CUPRA."

Jorge Díez získal vzdělání strojního inženýra se zaměřením na průmyslový design na univerzitě Cardenal Herrera University ve Valencii a je držitelem magisterských titulů v oboru automobilového designu z Polytechnické univerzity ve Valencii a z prestižní univerzity London Royal College of Art.

Nový šéfdesignér společnosti SEAT se téměř celou svou kariéru věnoval vnějšímu designu. Díez pracoval sedm let u Audi v Ingolstadtu a v roce 2008 nastoupil do oddělení vnějšího designu značky SEAT. V roce 2010 byl jmenován mezi vedoucí designéry značky Volkswagen ve Wolfsburgu a o rok později převzal vedení vnějšího designu ve společnosti SEAT. Díez se v roce 2014 vrátil ke značce Audi jako ředitel designérského centra pro automobilové koncepty v Mnichově a pracoval pro značky Audi, Lamborghini a Ducati. O tři roky později povýšil na vedoucího Studia 4 v oddělení vnějšího designu společnosti Audi. V červenci 2019 byl jmenován viceprezidentem evropského designérského centra společnosti Mitsubishi Motors a tuto funkci vykonával do svého návratu do společnosti SEAT.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group a prodává vozidla pod značkami SEAT a CUPRA, zatímco SEAT MÓ nabízí produkty a řešení pro městskou mobilitu. SEAT vyváží 81 % svých vozidel a působí ve více než 75 zemích. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, dosáhl zisku po zdanění 346 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje více než 11 miliard eur.

SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí modelové řady Ibiza, Arona a Leon. Společnost navíc vyrábí vozy Ateca v České republice, Tarraco v Německu, Alhambra v Portugalsku a Mii electric, první 100% elektromobil značky SEAT, na Slovensku. Výrobní závody doplňuje SEAT:CODE, centrum pro vývoj softwaru se sídlem v Barceloně.

SEAT bude do roku 2025 investovat 5 miliard eur do projektů vývoje vozidel se zaměřením především na elektrifikaci produktové řady a do výrobního zařízení a dalších provozů. Cílem společnosti je vytvořit z Martorellu do roku 2050 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

 

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz