SEAT

Hybridní modely SEAT poprvé spolu

18.02.2021

 

  • SEAT Leon a Tarraco e-HYBRID se poprvé vydávají společně do barcelonských ulic
  • Externě nabíjitelné hybridní verze nabízejí nové funkce pro řízení akumulátorové baterie a dálkové ovládání klimatizace díky aplikaci SEAT CONNECT
  • SEAT Tarraco e-HYBRID disponuje elektromotorem o výkonu 115 k a je nejvýkonnějším elektrifikovaným SUV značky

 

Praha, 18/02/2021. Hybridní vozy již patří mezi nejoblíbenější automobily u řidičů na celém světě. V roce 2020 bylo v Evropě prodáno 619 129 hybridních vozů s možností vnějšího nabíjení, což znamená meziroční nárůst o 210 %. Tarraco e-HYBRID následuje model Leon e-HYBRID v rámci elektrické ofenzivy značky SEAT, a oba modely se poprvé vydávají na společnou jízdu barcelonskými ulicemi.

 

 

Elektrická ofenziva. SEAT Leon e-HYBRID se začal prodávat před pouhými několika měsíci. Nyní následuje SEAT Tarraco e-HYBRID jako první SUV značky SEAT s označením "ZERO emission" (NULOVÉ emise): "Kombinace elektromotoru a spalovacího motoru poskytuje mimořádné výhody z hlediska jízdní dynamiky a hospodárnosti, a pomůže tak značce urychlit příchod ekologičtější budoucnosti," říká Dr. Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj.

Nepřetržitá konektivita. Externě nabíjitelné hybridní modely značky SEAT nabízejí nové funkce, které představují další krok v oblasti konektivity. Uživatelé hybridních verzí mají prostřednictvím aplikace SEAT CONNECT pro mobilní telefony přístup k datům vozidla i na dálku, a mohou tak ovládat proces nabíjení akumulátorové baterie nebo mohou dokonce ovládat a naprogramovat činnost automatické klimatizace před nastoupením do svého vozu. SEAT CONNECT poskytuje také vyšší úroveň bezpečnosti díky automatickému nouzovému volání a tlačítku, které předá záchranným či servisním službám data vozidla a přesnou polohu v případě nehody nebo poruchy.

Hospodárnost se štítkem "ZERO emission" (NULOVÉ emise). Oba modely nabízejí různé systémy pohonu v závislosti na potřebách uživatele. Vůz s nabitou sadou akumulátorů se rozjíždí v režimu výhradně elektrického pohonu. Hybridní pohon se aktivuje, jakmile stav nabití akumulátorů klesne pod určitou úroveň nebo rychlost jízdy přesáhne 140 km/h. Díky různým režimům hybridního systému má řidič pod kontrolou stav nabití akumulátorové baterie. Zásobu energie může zvýšit pomocí hybridního režimu s rekuperací kinetické energie. Nebo může použít funkci e-Mode, která zvýší hospodárnost provozu. SEAT Leon e-HYBRID ujede na jedno nabití sady akumulátorů až 64 km v režimu výhradně elektrického pohonu podle homologačního cyklu WLTP. SEAT Tarraco e-HYBRID má dojezd až 49 km.

Sportovnost a komfort s pozoruhodnými výkony. Kompaktní model je vybaven zážehovým motorem 1.4 TSI v kombinaci s elektromotorem a sadou lithium-iontových akumulátorů o kapacitě 13 kWh. Nejvyšší celkový výkon hybridní soustavy je 204 k (150 kW) a maximální točivý moment 350 N.m. "SEAT Leon dokáže překonávat delší vzdálenosti v režimu výhradně elektrického pohonu díky použití nejvyspělejší technologie elektromotoru a akumulátorů. Tímto způsobem jsme optimalizovali jízdu s NULOVÝMI emisemi, ale současně může řidič v případě potřeby využívat výkon spalovacího motoru," říká Dr. Werner Tietz.

Externě nabíjitelný hybridní systém modelu SEAT Tarraco e-HYBRID kombinuje zážehový motor TSI 1,4 litru o výkonu 150 k (110 kW) a elektromotor poskytující nejvyšší výkon 115 k (85 kW). Řidič má díky tomu k dispozici nejvyšší celkový výkon 245 k (180 kW).

 

Technické údaje hybridních modelů SEAT s možností vnějšího nabíjení:

 SEAT Tarraco e-HYBRID

SEAT Leon e-HYBRID

Spalovací motor

1.4 TSI 150 k (110 kW)

1.4 TSI 150 k (110 kW)

Počet válců/ventilů

4 válce/16 ventilů

4 válce/16 ventilů

Zdvihový objem

1395 cm3

1395 cm3

Vrtání x zdvih

74,5 x 80,0 mm

74,5 x 80,0 mm

Nejvyšší výkon elektromotoru

115 k (85 kW)

115 k (85 kW)

Kapacita akumulátorové baterie

13 kWh

13 kWh

Nejvyšší celkový výkon

245 k (180 kW)

204 k (150 kW)

Nejvyšší celkový točivý moment

400 N.m

350 N.m

Dojezd v elektrickém režimu

44-49 km [WLTP)

58-64 km (WLTP)

Spotřeba paliva

1,6-2,1 l/100km [WLTP)

1,1-1,3 l/100km (WLTP)

Emise CO2

41-47 g/km [WLTP)

25-30 g/km (WLTP)

 

Video k dispozici zde: https://youtu.be/RTfBz7tgsao

 

IMAGEN

CHYRONS

HIBRIDOS 01

SEAT Tarraco e-HYBRID disponuje elektromotorem o výkonu 115 k a je nejvýkonnějším elektrifikovaným SUV značky

HIBRIDOS 02

Akumulátorová baterie modelu SEAT Leon e-HYBRID umožňuje dojezd až 64 km v režimu výhradně elektrického pohonu

HIBRIDOS 03

SEAT Leon e-HYBRID se začal prodávat před pouhými několika měsíci

HIBRIDOS 04

SEAT Tarraco e-HYBRID je první SUV značky SEAT s označením "ZERO emission" (NULOVÉ emise)

HIBRIDOS 05

Hybridní pohon se aktivuje, jakmile stav nabití akumulátorů klesne pod určitou úroveň nebo rychlost jízdy přesáhne 140 km/h

HIBRIDOS 06

Kombinace elektromotoru a spalovacího motoru poskytuje mimořádné výhody z hlediska jízdní dynamiky a hospodárnosti

HIBRIDOS 07

Oba modely nabízejí různé systémy pohonu v závislosti na potřebách uživatele

HIBRIDOS 08

SEAT Leon a Tarraco e-HYBRID se poprvé vydávají společně do barcelonských ulic

HIBRIDOS 09

Hybridní vozy již patří mezi nejoblíbenější automobily u řidičů na celém světě

HIBRIDOS 10

Uživatelé mají prostřednictvím aplikace SEAT CONNECT přístup k datům vozidla i na dálku, a mohou tak ovládat proces nabíjení akumulátorové baterie

HIBRIDOS 11

V roce 2020 bylo v Evropě prodáno 619 129 hybridních vozů s možností vnějšího nabíjení, což znamená meziroční nárůst o 210 %

HIBRIDOS 12

Tarraco e-HYBRID následuje model Leon e-HYBRID v rámci elektrické ofenzivy značky SEAT

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group a prodává vozidla pod značkami SEAT a CUPRA, zatímco SEAT MÓ nabízí produkty a řešení pro městskou mobilitu. SEAT vyváží více než 80 % svých vozidel a působí v 75 zemích.

SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, CUPRA Formentor a rodinu Leon. Společnost navíc vyrábí vozy Ateca v České republice, SEAT Tarraco v Německu, SEAT Alhambra v Portugalsku a SEAT Mii electric, první 100% elektromobil značky SEAT, na Slovensku. Výrobní závody doplňuje SEAT:CODE, centrum pro vývoj softwaru se sídlem v Barceloně.

SEAT bude do roku 2025 investovat 5 miliard eur do projektů vývoje vozidel se zaměřením především na elektrifikaci produktové řady a do výrobního zařízení a dalších provozů. Cílem společnosti je vytvořit z Martorellu do roku 2050 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

 

 

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz