SEAT

SEAT S.A. nabízí své zdravotnické kapacity pro očkování obyvatel proti onemocnění COVID-19

26.02.2021

 

  • Společnost SEAT uzavřela dohodu s vládou Katalánska o tom, že pomůže veřejnému zdravotnictví s procesem očkování obyvatel v oblasti, kde působí, jakmile se zlepší dostupnost vakcín
  • SEAT S.A. otevře jednu ze svých budov jako očkovací středisko a poskytne vlastní zdravotnický personál, ale také bude očkovat na různých místech z obytných automobilů používaných značkou CUPRA na automobilových závodech a soutěžích
  • Dohodu o spolupráci podepsali při návštěvě sídla společnosti místopředseda katalánské vlády Pere Aragonès a katalánská ministryně zdravotnictví Alba Vergésová
  • SEAT S.A. znovu slouží celé společnosti a snaží se zmírnit dopady pandemie, stejně jako tomu bylo v první vlně výrobou plicních ventilátorů

 

Praha, 26/02/2021. Společnost SEAT S.A. a ministerstvo zdravotnictví Katalánska se dohodly na spolupráci ve snaze zefektivnit proces očkování široké veřejnosti, jakmile bude k dispozici dostatek dávek pro rozsáhlé očkování obyvatel proti onemocnění COVID-19. Společnost nabídla, že poskytne svou infrastrukturu a zdravotnický personál ve snaze pomoci veřejnému zdravotnictví s očkováním. Plánovaný proces počítá s očkováním zaměstnanců společnosti SEAT a koncernu Volkswagen v Katalánsku včetně jejich rodin, ale také obyvatel žijících v bezprostředním okolí. SEAT se chce touto spoluprací podílet na boji proti pandemii, a podpořit tak celou společnost.

 

 

Dohoda byla uzavřena na dnešním setkání v sídle společnosti v Martorellu, Jeho účastníci dohodli finální podobu dílčích aspektů celé iniciativy. Setkání se zúčastnili místopředseda katalánské vlády Pere Aragonès a katalánská ministryně zdravotnictví Alba Vergésová, předseda představenstva společnosti SEAT a značky CUPRA Wayne Griffiths, člen představenstva odpovědný za lidské zdroje a organizaci Xavier Ros, vedoucí oddělení pro péči o zdraví, bezpečnost a mimořádné události Dr. Patricia Suchová a ředitel oddělení pro vztahy s institucemi Josep Maria Recasens.

 

SEAT S.A. konkrétně otevře jednu ze svých budov v sousedství sídla společnosti v Martorellu jako očkovací středisko pro obyvatele okresu Baix Llobregat. Očkování bude provádět vlastní zdravotnický personál společnosti. SEAT S.A. hodlá tímto krokem, který bude realizován, jakmile bude k dispozici dostatek vakcín, přispět k urychlení proočkování celé populace a ke zmírnění náporu na zdravotnický systém. Společnost odhaduje, že by mohla aplikovat přibližně 8000 dávek vakcíny denně, resp. 160 000 dávek měsíčně. Na základě pověření zdravotních úřadů a jejich plánů nabízí výrobce automobilů také možnost očkování všech zaměstnanců společnosti SEAT S.A. a koncernu Volkswagen v ostatních částech Španělska, a to včetně jejich rodin, až budou vakcíny dostupné. Celkem by se jednalo o 50 000 osob.

 

"Od začátku pandemie děláme všechno možné, abychom ochránili zdraví našich zaměstnanců. V loňském roce jsme na základě jasně definované strategie testování uskutečnili více než 100 000 testů, přičemž podíl nakažených byl pouhých 0,7 %. Pro podporu španělské ekonomiky je spolupráce klíčová, a stejně tak důležitá je i pro přechod od prevence k ochraně a imunizaci. Chceme být lídrem ekonomického oživení a naše zdravotnické služby v tom budou hrát klíčovou roli. Jsme velmi hrdí na to, že můžeme dnes oznámit přijetí nezbytných opatření k tomu, abychom pomohli naočkovat tisíce lidí," řekl Wayne Griffiths. "Výroba ventilátorů, kterou jsme zajistili na počátku pandemie, je jedním z nejúžasnějších projektů realizovaných společností SEAT v její 70leté historii. S příchodem vakcín začne období velkého optimismu. Jsme přesvědčeni o tom, že prevence a očkování jsou receptem na překonání této pandemie a cestou k rychlému návratu všech společenských a hospodářských aktivit." Xavier Ros k tomu dodal: "Ve společnosti SEAT mnoho let udržujeme vysoké standardy zdravotnické péče o zaměstnance a v době pandemie to znovu potvrzujeme velmi nízkými počty nakažených v řadách našich zaměstnanců. Nyní pomůžeme v boji proti viru i za hranicemi naší firmy, a to nejefektivnějším možným způsobem - očkováním."

 

Pere Aragonès vyjádřil vděčnost za "trvalou ochotu společnosti SEAT spolupracovat s katalánskou vládou a nabízet veškerý svůj potenciál velké firmy ke službě naší zemi". A navíc upozornil na "zájem této společnosti o občany, projevovaný v iniciativách, mezi něž patří i projekt, který jsme dnes představili, nebo v úsilí během první vlny pandemie, během níž SEAT sestrojil nový systém plicního ventilátoru, který zachránil mnoho životů". Ve stejném duchu i Alba Vergésová zdůraznila, že "smlouva mezi katalánskou vládou a společností SEAT je další ukázkou skutečnosti, že očkování proti onemocnění COVID-19 vyžaduje spolupráci všech. Na ministerstvu zdravotnictví jsme za tuto spolupráci velmi vděčni, ale je důležité, abychom dostali více vakcín, a mohli tak očkování urychlit".

 

Obytné automobily CUPRA jako mobilní očkovací střediska ve vzdálených obcích

V rámci smlouvy uzavřené s vládou Katalánska pomůže SEAT S.A. v případě potřeby s distribucí vakcín do měst a obcí, aby bylo v nejkratší možné době naočkováno co nejvíce lidí.

 

Společnost vyšle na tato místa obytné automobily CUPRA, které na sportovních podnicích používají jezdci. Po jejich úpravě pro zdravotnické účely v nich bude zdravotnický personál společnosti SEAT S.A. očkovat obyvatele různých měst a obcí v Katalánsku na základě spolupráce se zdravotními úřady, aby se celý proces urychlil.

 

Zdravotníci společnosti SEAT S.A. z oddělení prevence obdrželi první dávky vakcíny v tomto týdnu, v souladu s očkovacím plánem katalánské vlády. Pro zdravotníky katalánské regionální správy bylo setkání také příležitostí k tomu, aby svým kolegům ze společnosti SEAT S.A. vysvětlili pravidla očkování. Od začátku pandemie pracuje tým více než 100 zaměstnanců společnosti na tom, aby zabránil šíření onemocnění COVID-19 mezi více než 20 000 zaměstnanci všech společností koncernu Volkswagen ve Španělsku. A to úspěšně, protože podíl pozitivně testovaných v nich dosáhl pouhého 1 %. SEAT také očekává, že v nadcházejících týdnech podá vakcínu cca 2000 ohroženým osobám z řad svých zaměstnanců, a to v souladu s očkovacím plánem zdravotních úřadů.

 

SEAT a zdraví, spojení s dlouhou historií

SEAT S.A. v boji s onemocněním COVID-19 znovu dokazuje svou odpovědnost, kreativitu a odhodlání pomáhat celé společnosti. Hned zpočátku zorganizoval SEAT průkopnický projekt výroby plicních ventilátorů, které daroval nemocnicím, jimž se v první vlně pandemie této lékařské techniky nedostávalo. Iniciativu zrealizoval tým 150 profesionálů z různých oddělení společnosti, který ve spolupráci se start-upem Protofy.XYZ, lékařskými odborníky a Španělskou agenturou pro léky a zdravotnické produkty sestavil po neúnavné práci vhodný prototyp. V něm našel uplatnění elektromotor pro ovládání stěračů modelu SEAT Leon. Výrobu plicních ventilátorů si vzala na starosti Dílna 9 v závodě Martorell. V rekordním čase vzniklo více než 600 plicních ventilátorů, které byly dodány v době vrcholu pandemie nemocnicím v celém Španělsku.

 

Když padlo rozhodnutí o obnovení pracovních činností dne 27. dubna 2020, podrobila společnost SEAT S.A. jako první firma ve Španělsku svých 15 000 zaměstnanců testům PCR, aby bylo ochráněno jejich zdraví a zabránilo se šíření viru SARS-CoV-2. Společnost opakovala plošné testování po návratu z letní dovolené a znovu po vánoční přestávce, aby detekovala asymptomatické případy a zabránila přenosu viru mezi zaměstnanci.

 

 

Společnost na začátku letošního roku učinila další krok a schválila plán, podle něhož podrobuje více než 10 000 pracovníků na všech pracovištích antigenním testům dvakrát týdně. V průměru uskutečňuje 4500 testů denně. Cílem tohoto opatření je minimalizovat riziko propuknutí nákazy na pracovištích a ulevit veřejnému zdravotnictví, které je přetíženo alarmujícím nárůstem případů v důsledku sociálních kontaktů a šíření britské mutace koronaviru, o které se předpokládá, že je výrazně více nakažlivá. Společnosti se ve spojení s dalšími hygienickými a preventivními opatřeními na pracovištích (dezinfekce rukou, používání roušek, udržování bezpečného odstupu, kapacitní omezení) daří držet počet pozitivních případů výrazně pod průměrem v příslušné oblasti a jejich podíl nikdy nepřekročil 1 % z celkového počtu zaměstnanců.

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group a prodává vozidla pod značkami SEAT a CUPRA, zatímco SEAT MÓ nabízí produkty a řešení pro městskou mobilitu. SEAT vyváží více než 80 % svých vozidel a působí v 75 zemích.

SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, CUPRA Formentor a rodinu Leon. Společnost navíc vyrábí vozy Ateca v České republice, SEAT Tarraco v Německu, SEAT Alhambra v Portugalsku a SEAT Mii electric, první 100% elektromobil značky SEAT, na Slovensku. Výrobní závody doplňuje SEAT:CODE, centrum pro vývoj softwaru se sídlem v Barceloně.

SEAT bude do roku 2025 investovat 5 miliard eur do projektů vývoje vozidel se zaměřením především na elektrifikaci produktové řady a do výrobního zařízení a dalších provozů. Cílem společnosti je vytvořit z Martorellu do roku 2050 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz