SEAT

Cécilia Taiebová je novou globální ředitelkou oddělení komunikace společnosti SEAT S.A.

26.03.2021

 

  • Taiebová má více než 20leté zkušenosti se strategickou komunikací v různých odvětvích
  • Do nové funkce nastoupí v dubnu a bude členkou nejvyššího vedení - jejím přímým nadřízeným bude předseda představenstva společnosti Wayne Griffiths
  • Manažerka povede komunikační strategii společnosti SEAT S.A. a jejích značek SEAT a CUPRA v procesu jejich transformace na elektromobilitu

 

Praha, 25/03/2021. Cécilia Taiebová byla jmenována novou globální ředitelkou oddělení komunikace ve společnosti SEAT S.A. Na novou pozici nastoupí 15. dubna. Manažerka s více než 20letými zkušenostmi se strategickou komunikací, sociálními sítěmi, vedením a řízením změn přichází do společnosti SEAT S.A. v době velkých budoucích výzev pro její značky SEAT a CUPRA, které procházejí transformací na elektrifikovanou a trvale udržitelnou mobilitu.

 

 

Taiebová bude členkou nejvyššího vedení společnosti a jejím přímým nadřízeným bude předseda představenstva společnosti SEAT S.A. Wayne Griffiths. Jejím úkolem bude řídit tým 30 odborníků v oblastech korporátní komunikace, CSR a renomé firmy; produkt a akce; aktivace obsahu a interní komunikace.

Jejím hlavním cílem bude rozvíjet digitální strategii společnosti SEAT S.A. a začleňovat do ní nové způsoby komunikace spolu s novými komunikačními kanály a platformami, které budou ještě efektivněji šířit sdělení společnosti a jejích značek SEAT a CUPRA mezi nové a stále rozmanitější skupiny spotřebitelů na celém světě.

Předseda představenstva společnosti SEAT S.A. Wayne Griffiths zdůraznil, že "se nacházime v procesu transformace. Snažíme se změnit status quo a dělat věci jinak. Příchod odbornice, jakou je Cécilia, z odvětví mimo automobilový průmysl nám dává příležitost učinit další krok vpřed při realizaci naší komunikační strategie".

Griffiths dodal, že "Cécilia má multikulturní profil a rozsáhlé mezinárodní zkušenosti, které nám pomohou s upevňováním pozice značky SEAT a s urychlováním expanze značky CUPRA v roli mladého nekonvenčního vyzývatele v automobilovém průmyslu. Cécilia povede spolehlivý tým odborníků na komunikaci, který v uplynulých letech pomáhal zvyšovat viditelnost společnosti SEAT S.A. a zlepšovat její renomé a image".

Taiebová významně přispívala k zavádění nových standardů pro globální komunikaci v různých odvětvích. Vykonávala řadu funkcí ve vrcholném managementu. Naposledy pracovala ve farmaceutickém průmyslu. V sídle onkologické divize společnosti AstraZeneca v Cambridge (Velká Británie) vedla globální oddělení firemních veřejných vztahů. Uskutečnila rebranding terapeutické oblasti a spustila řadu globálních kampaní s cílem rozšířit přítomnost divize na světových trzích. Předtím nesla odpovědnost za globální oddělení firemních veřejných vztahů v obchodní jednotce zabývající se léčbou onemocnění srdce a cév, ledvin a poruch metabolismu. Pod vedením Taiebové dosáhly obě největší divize farmaceutické společnosti značného růstu.

Cécilia Taiebová vedla před výše uvedenými globálními funkcemi oddělení komunikace ve španělské pobočce společnosti AstraZeneca a její nadaci. Kromě toho pracovala také v oblasti lidských zdrojů v koncernu Page Group (dříve Michael Page Holding). Zde byla ředitelkou odpovědnou za komunikaci, školení a rozvoj v regionech jižní Evropy, Ruska, Polska, Turecka a Afriky.

Cécilia Taiebová vystudovala obory překladatelství a tlumočnictví a mezinárodní vztahy na vysoké škole ISIT (Institut Supérieur d'Interprétation et de Traduction) v Paříži (Francie), získala magisterský titul v oboru mezinárodní obchodní jednání na Univerzitě Paříž III (Sorbonne Nouvelle University) a absolvovala program pro řídicí pracovníky v oboru podnikatelské vedení na Massachusettském technologickém institutu. Hovoří plynně španělsky, anglicky a francouzsky.

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % svých vozidel a působí ve více než 75 zemích. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, což je nejvyšší počet v 70leté historii společnosti, dosáhl zisku po zdanění 346 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje více než 11 miliard eur.

SEAT vynaložil v roce 2019 celkem 1,259 miliardy eur na investice, převážně do vývoje nových elektrifikovaných modelů. Navíc v rámci svého úsilí o dekarbonizaci investoval 27 milionů eur do trvale udržitelných iniciativ a pracuje na realizaci ambiciózní ekologické strategie Move to Zero, jejímž cílem je vytvořit z Martorellu do roku 2030 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. SEAT Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu a Ateca vzniká v České republice.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz