SEAT

SEAT dodá modelům Ibiza a Arona nový emotivní náboj evolučním exteriérem a revolučními změnami v interiéru

06.04.2021

 

  • Ibiza je ikonickým modelem značky, který významně přispívá k jejím úspěchům - od jeho představení bylo celkem prodáno téměř 6 milionů vozů
  • Model Arona se stal od svého uvedení na trh v roce 2017 klíčovým pilířem značky SEAT - v roce 2020 byl druhým nejprodávanějším modelem z celé produktové řady
  • Světová premiéra obou modernizovaných modelů se uskuteční 15. dubna od 10:00 h (LSEČ)

 

Praha, 06/04/2021. SEAT vlévá svým městským vozům s mladistvým duchem novou krev do žil. Mimořádně oblíbené modely SEAT Ibiza a Arona se zanedlouho představí s evolučním exteriérem a revolučními změnami v interiéru.

 

 

SEAT Ibiza je ikonickým modelem, který zásadním způsobem přispívá k úspěchům španělské značky. Malý hatchback se po své premiéře v roce 1984 etabloval jako nejúspěšnější vozidlo, které kdy sjíždělo z montážních linek závodů SEAT. A modernizovaná verze si tuto vítěznou mentalitu samozřejmě zachová. 

Spolu s modelem Ibiza bude představeno rovněž vylepšené městské SUV SEAT Arona, které nabídne ještě robustnější vnější design a vytříbenější charakter terénního vozu. Řidiči modelu Arona se tak budou i v džungli městských ulic cítit ještě bezpečněji, a to díky jistotě, že si jejich vůz snadno poradí se vším, co jim život postaví do cesty.

"SEAT Ibiza s téměř 6 miliony prodanými vozy pěti generací je základním kamenem úspěchů naší značky, ale také SEAT Arona je silným pilířem naší produktové řady - ostatně loni byl druhým nejprodávanějším modelem značky SEAT," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značek SEAT a CUPRA. "Facelift obou modelů zahrnuje kromě svěžího designu také technická vylepšení a rozšířenou výbavu, což umocňuje jejich neuvěřitelnou atraktivitu založenou na komplexních vlastnostech."

Svět je stále více digitalizovaný a síťově propojený a modely SEAT Ibiza a Arona na tento trend pohotově reagují. Vylepšený designový styl zachovává jejich mladistvého ducha, zatímco široké využití ještě vyspělejších technologií zvyšuje úroveň intuitivnosti, funkčnosti a vnímané kvality interiéru.

Digitální světová premiéra nových modelů SEAT Ibiza a SEAT Arona se uskuteční 15. dubna v 10:00 h (LSEČ). Zůstaňte naladěni!

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % svých vozidel a působí ve více než 75 zemích. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, což je nejvyšší počet v 70leté historii společnosti, dosáhl zisku po zdanění 346 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje více než 11 miliard eur.

SEAT vynaložil v roce 2019 celkem 1,259 miliardy eur na investice, převážně do vývoje nových elektrifikovaných modelů. Navíc v rámci svého úsilí o dekarbonizaci investoval 27 milionů eur do trvale udržitelných iniciativ a pracuje na realizaci ambiciózní ekologické strategie Move to Zero, jejímž cílem je vytvořit z Martorellu do roku 2030 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. SEAT Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu a Ateca vzniká v České republice.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz