SEAT

SEAT a CUPRA slaví historicky nejlepší duben na českém trhu

04.05.2021

 

  • V dubnu 2021 bylo v České republice předáno zákazníkům 1036 vozů SEAT a CUPRA, což je pro španělského výrobce nejlepší prodejní výsledek v historii
  • Mezi zákazníky jsou nejžádanější modelové řady SEAT Arona, Leon a Ateca
  • Výsledkům značky CUPRA vládne dynamický crossover Formentor
  • Zanedlouho se u českých prodejců objeví modernizované modely Arona a Ibiza

 

Praha, 04/05/2021. Značky SEAT a CUPRA navázaly na mimořádně úspěšné první čtvrtletí na českém trhu rekordními dubnovými prodeji. Celkem 1036 předaných nových vozů SEAT a CUPRA ve čtvrtém měsíci letošního roku je nejlepším měsíčním prodejním výsledkem v historii. SEAT vykázal razantní nárůst prodeje již v období od ledna do března. 

 

 

"Mimořádně úspěšné výsledky od začátku letošního roku, a především rekordní duben nám dávají velkou naději, že se po velmi náročném loňském roce začíná blýskat na lepší časy," říká Aleš Novák, ředitel značek SEAT a CUPRA pro Českou republiku. "Velký podíl na letošním růstu obou našich značek SEAT a CUPRA na českém trhu má jejich mimořádně atraktivní produktové portfolio, které nepřetržitě modernizujeme a rozšiřujeme o nové varianty včetně elektrifikovaných pohonů."

 

Dubnovým bestsellerem značky SEAT byl městský crossover Arona, následovaný oběma karosářskými verzemi modelové řady Leon - rodinným kombi Sportstourer a hatchbackem. Velkému zájmu se i nadále těší také kompaktní SUV Ateca, které bylo před pěti lety prvním SUV značky SEAT. SUV Tarraco se po zařazení modelů e-HYBRID a FR 245 k TSI setkává se vzrůstajícím zájmem zákazníků. Produktové řadě značky CUPRA jasně vládne CUPRA Formentor, dynamický crossover, navržený jako první model výhradně pro značku CUPRA.

 

"Z velkého zájmu českých zákazníků o vozy SEAT a CUPRA máme velkou radost a současně děláme vše pro to, abychom atraktivitu našich modelů dále zvyšovali," uvádí Aleš Novák, a dodává: "Nedávno jsme představili modernizované modely Arona a Ibiza, které se již brzy objeví u českých prodejců SEAT, což bude další významný impulz pro naše prodeje."

 

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % svých vozidel a působí ve více než 75 zemích. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, což je nejvyšší počet v 70leté historii společnosti, dosáhl zisku po zdanění 346 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje více než 11 miliard eur.

SEAT vynaložil v roce 2019 celkem 1,259 miliardy eur na investice, převážně do vývoje nových elektrifikovaných modelů. Navíc v rámci svého úsilí o dekarbonizaci investoval 27 milionů eur do trvale udržitelných iniciativ a pracuje na realizaci ambiciózní ekologické strategie Move to Zero, jejímž cílem je vytvořit z Martorellu do roku 2030 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. SEAT Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu a Ateca vzniká v České republice.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz