SEAT

SEAT S.A. jmenuje nové členy představenstva

01.07.2021

 

  • David Powels bude mít v představenstvu na starosti finance a IT, zatímco Kai Vogler převezme funkci člena představenstva, odpovědného za prodej a marketing
  • Oba budou podřízeni předsedovi představenstva společnosti SEAT S.A., jímž je Wayne Griffiths, a do nových funkcí nastoupí od 1. září. resp. 1. října

 

Praha, 01/07/2021. David Powels a Kai Vogler byli jmenováni novými členy představenstva společnosti SEAT S.A., odpovědnými za finance a IT, resp. prodej a marketing. Jejich přímým nadřízeným bude předseda představenstva společnosti SEAT S.A. Wayne Griffiths. Powels nastoupí na novou pozici od 1. září a Vogler začne pro společnost pracovat od 1. října. 

 

"S radostí vítáme v našem týmu Davida Powelse a Kaie Voglera, talentované profesionály s rozsáhlými zkušenostmi. Vzhledem ke své předchozí kariéře v koncernu Volkswagen pozitivně přispějí k dalšímu rozvoji klíčových oblastí, jakými jsou finance, IT, prodej a marketing," řekl Wayne Griffiths 

 

 

 

David Powels

 

Powels má více než 30 let mezinárodních zkušeností v rámci koncernu Volkswagen. Působil v zemích, jako je Čína, Brazílie, Německo a Jižní Afrika, odkud pochází. Od konce roku 2017 vykonával funkci prvního viceprezidenta a výkonného viceprezidenta odpovědného za obchod ve společnosti SAIC Volkswagen Automotive Co., společném podniku firmy SAIC Motor a koncernu Volkswagen v Číně.

David Powels je držitelem titulu v oboru obchodní podnikání z Univerzity Nelsona Mandely ve městě Port Elizabeth a v Jižní Africe získal kvalifikaci autorizovaného účetního znalce. Úspěšně absolvoval také postgraduální program se zaměřením na školení řídicích pracovníků na Univerzitě v Kapském Městě. Powels zahájil svou kariéru ve společnosti Volkswagen South Africa v roce 1989. Poté pracoval v Německu a Brazílii. V roce 2007 byl jmenován generálním ředitelem společnosti Volkswagen Group South Africa. Později byl prezidentem a generálním ředitelem společnosti VW Brazil a ve společnosti Volkswagen nesl odpovědnost za jihoamerický region. Powels hovoří anglicky, německy a portugalsky.

Carsten Isensee, Powelsův předchůdce, odchází po 34leté kariéře v koncernu Volkswagen do důchodu a Wayne Griffiths mu poděkoval za jeho přínosnou práci: "Carsten má pro naši společnost enormní hodnotu. Vedl společnost SEAT S.A. a v nejtěžších měsících pandemie zavedl program pro zajištění likvidity. Chci mu poděkovat za jeho úsilí po celou dobu naší společné práce." 

 

Kai Vogler

 

Vogler, který nahradí Waynea Griffithse v jeho funkci člena představenstva, odpovědného za prodej a marketing, je odborníkem na nové obchodní a distribuční modely a má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti. Od roku 2019 byl ředitelem společnosti Volkswagen Financial Services AG pro evropský region se zaměřením na prodej a marketing a celkově měl odpovědnost za všechny evropské země kromě Německa. V rámci koncernu Volkswagen vykonával různé funkce ve společnostech Volkswagen Financial Services AG, Volkswagen Moller Bilfinans AS a Porsche Financial Services v Německu a Norsku.

 

Kai Vogler získal univerzitní diplom v oboru hospodářská informatika na univerzitě v německém Essenu. Hovoří německy a anglicky.

 

 

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group a prodává vozidla pod značkami SEAT a CUPRA, zatímco SEAT MÓ nabízí produkty a řešení pro městskou mobilitu.

 

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí v 75 zemích. Společnost zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. navíc vyrábí vozy Ateca v České republice, SEAT Tarraco v Německu a SEAT Alhambra v Portugalsku. Výrobní závody doplňuje SEAT:CODE, centrum pro vývoj softwaru se sídlem v Barceloně.

 

SEAT S.A. bude do roku 2025 investovat 5 miliard eur do projektů vývoje nových modelů pro obě obchodní značky, SEAT a CUPRA, a elektrifikace produktové řady. Cílem společnosti je hrát důležitou roli v elektrifikaci dopravy ve městech se zvláštním zaměřením na transformaci španělského automobilového průmyslu.

 

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz