Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

SEAT a Saba podporují výstavbu „ekosystému“ síťově propojeného vozu

Konektivita SEAT na Automobile Barcelona

05.12.2017

SEAT a Saba podporují výstavbu "ekosystému" síťově propojeného vozu

 /   Obě společnosti podepsaly smlouvu o vývoji služeb pro parkování, jako jsou rezervace parkovacího místa a platba předem za jeho použití

/   Spolupráce pokládá základy pro projekty, jako je Parkfinder 2.0, které umožní řidičům zjišťovat ze svého vozu v reálném čase, jaká parkovací místa jsou neobsazená

/   Partneři budou zkoumat možnosti nových služeb pro využití doby, po kterou je vůz zaparkován, což je 95 % veškerého času

 

Praha, 12/05/2017 - SEAT a Saba, lídr v oblasti vývoje řešení pro městskou mobilitu se specializací na správu parkovacích míst, podepsaly na autosalonu Automobile Barcelona smlouvu o poskytování nových služeb pro "ekosystém" mobility vozidla, na kterém SEAT v současnosti pracuje.

 

V souladu s cílem stát se lídrem v oblasti konektivity zařadí SEAT společnost Saba do svého "ekosystému", aby společnými silami mohly vytvářet nové služby pro parkování, které usnadní řidičům mobilitu. Partneři mimo jiné zkoumají možnost nabízet systém rezervace parkovacího místa a platby za jeho použití prostřednictvím chytrého telefonu. Systém umožní klientům společnosti Saba elektronické platby za služby a bude integrován do digitálních řešení, na nichž SEAT v současnosti pracuje.

 

Spolupráce navíc pokládá základy pro projekty, jako je Parkfinder 2.0, které oběma společnostem umožní mimo jiné poskytovat řidičům v reálném čase informace o neobsazených parkovacích místech a doporučovat parkoviště podle skutečných potřeb každého klienta. Rovněž se budou zabývat dalšími službami pro časové období, po které je vozidlo zaparkováno, například dodávkami zakoupeného zboží nebo doplněním paliva. Podle odhadů stojí vozidla se soukromým provozovatelem 95 % veškerého času na parkovacím místě.

 

Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, zdůraznil "důležitost těchto partnerství pro zavádění nových obchodních modelů v oblasti mobility s cílem nabízet řidičům snadné, síťově propojené a individualizované cestování". Generální ředitel společnosti Saba Josep Martínez Vila vyzdvihl, že "tato spolupráce podporuje služby s přidanou hodnotou pro klienty v městských oblastech, v nichž patří mezi hlavní priority řízení trvale udržitelné mobility společně se zaváděním nových technologií".

 

SEAT a Saba kromě toho chtějí také vybudovat nabíjecí stanice v síti parkovišť v Barceloně pro vozový park elektromobilů Mii, které budou používat zaměstnanci střediska SEAT Metropolis:Lab Barcelona a komplexu Pier01. V rámci tohoto projektu sdílení vozidel bude v ulicích Barcelony jezdit 10 vozidel eMii, s nimiž bude SEAT testovat možnosti techniky elektrického pohonu ve sdílených vozidlech.

 

ťově propojený SEAT na Automobile Barcelona

Letošní ročník autosalonu v Barceloně poprvé zahrnuje specializovanou výstavu Connected Hub, zaměřenou na síťově propojený automobil. SEAT v této souvislosti představuje veřejnosti nové plody vývoje v oblasti síťově propojeného automobilu, o nichž informoval na nedávném světovém kongresu pro bezdrátovou komunikaci MWC (Mobile World Congress). Široká veřejnost tak má díky značce SEAT příležitost seznámit se na oblíbeném Barcelonském autosalonu s nejmodernější technikou španělského výrobce automobilů, která byla dosud prezentována pouze na výstavě přístupné odborníkům.

 

Španělská značka vystavuje ve své hlavní expozici nové modely Ateca FR, Ibiza a Leon Cupra. Společnost jim dělá působivý simulátor, v němž si mohou zájemci vyzkoušet SEAT ID. Tato brána do digitálního "ekosystému" značky poskytuje různé služby v oblasti mobility. Mezi ně patří například prognózy stavu dopravy v reálném čase, doporučení trasy (restaurace, obchody, služby, atd.) a návrhy v závislosti na změnách denního programu řidiče. Přítomnost značky SEAT v této zóně je završena studií, která je vzpomínkou na SEAT 600, motocyklem Ducati, pohárem Copa del Rey a systémem rozšířené reality 4D.

 

Společnost SEAT včera také informovala o podpisu další smlouvy, tentokrát se společností Google, o zahrnutí nové aplikace Waze s funkcí navigačního systému GPS pro Android Auto do kompletní produktové řady, vybavené systémem Full Link. Tato aplikace optimalizuje cestování automobilem prostřednictvím navigačního systému, který umožňuje vyhnout se dopravním kolonám díky informacím, poskytovaným v reálném čase komunitou uživatelů.

 

SEAT navíc představil svou aplikaci SEAT Drive App pro Android Auto™. Uživatelé zařízení, pracujících s tímto systémem, mohou mít díky této aplikaci bezpečný přístup k informacím ze svého mobilního telefonu na displeji vozidla. Aplikace, která bude brzy k dispozici v Google Play Store™, se propojí s displejem vozidla. Jedná se o další krok společnosti SEAT směrem k síťově propojenému automobilu.

 

SEAT je na autosalonu významně zastoupen rovněž v nové výstavní zóně Connected Hub, v níž vystavuje eMii jako příklad vozidla, které nalezne uplatnění v pilotním projektu sdílení vozidel. SEAT spustí projekt pro zaměstnance střediska Metropolis:Lab Barcelona a komplexu Pier01. Tato služba umožní společnosti SEAT testovat techniku elektrického pohonu a další technologie, jako je systém Digital Access pro sdílení vozidel, který umožňuje přístup do vozidla bez fyzického klíčku.

 

Přítomnost společnosti SEAT na autosalonu Automobile Barcelona završila akce Demo Day, na níž nově založené firmy, které se účastní podpůrného programu SEAT Accelerator by Conector, představily své projekty investorům. SEAT navíc poskytuje návštěvníkům příležitost řídit chytré vozidlo Ateca Smart City Car, které detekuje neobsazená parkovací místa ve městě, a vyzkoušet si aplikace Parkfinder a Travipay, které umožňují rezervaci parkovacího místa a platbu za jeho použití.

 

* Android Auto, Google Play a Android jsou ochranné známky společnosti Google Inc.

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2017

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr a dvojnásobný vicemistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC, pokračují v úspěšné spolupráci, navázané v roce 2015. Jeden z nejtalentovanějších českých okruhových jezdců současnosti se umístil v ETCC 2015 a 2016 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT. První závod ETCC 2017 se jel koncem dubna v italské Monze. V květnu se uskuteční dva závody, na maďarském Hungaroringu a německém Nürburgringu. Červnový závod na okruhu Vila Real v Portugalsku stanoví pořadí před letní přestávkou, po níž se závodníci postaví na start v září v belgickém Zolderu. Finále ETCC 2017 budou sledovat diváci na Autodromu Most v České republice.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % své výroby a působí ve více než 80 zemích prostřednictvím 1700 autorizovaných prodejců. V roce 2016 dosáhl SEAT provozního zisku 143 milionů eur, nejlepšího výsledku ve své historii, a na celém světě prodal téměř 410 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 500 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com