Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

SEAT představuje v Barceloně novou úroveň konektivity

SEAT na Automobile Barcelona

05.15.2017

SEAT představuje v Barceloně novou úroveň konektivity

/        Expozici značky SEAT navštívili mimo jiné španělský premiér Mariano Rajoy a předseda katalánské vlády Carles Puigdemont

/        Společnost postupuje ve vývoji svého síťově propojeného "ekosystému" díky projektům a uzavřeným smlouvám, například s Waze a společností Saba

/        Veřejnost si může na Automobile Barcelona vyzkoušet vyspělou techniku, kterou SEAT představil na akci Mobile World Congress

 

Praha, 15/05/2017 - Několik politiků, v čele se španělským premiérem Marianem Rajoyem, si s velkým zájmem prohlédlo novinky značky SEAT na autosalonu Automobile Barcelona. Kromě Rajoye navštívili expozici společnosti také předseda katalánské vlády Carles Puigdemont, ministr energetiky Álvaro Nadal a zástupce primátora Barcelony Jaume Collboni.

 

SEAT představuje na autosalonu Automobile Barcelona nové plody vývoje v oblasti síťově propojeného automobilu, o nichž informoval na nedávném světovém kongresu pro bezdrátovou komunikaci MWC (Mobile World Congress). Široká veřejnost tak má díky značce SEAT příležitost seznámit se na oblíbeném Barcelonském autosalonu s nejmodernější technikou španělského výrobce automobilů, která byla dosud prezentována pouze na výstavě přístupné odborníkům. SEAT také využívá autosalonu k další propagaci svého "ekosystému" v oblasti konektivity.

 

Oficiální představitelé se živě zajímali o vývoj značky SEAT v oblastech produktu a konektivity. Kromě toho si také podrobně prohlédli vozidla, která SEAT na autosalonu vystavuje, v čele s novými modely Ateca FR, Ibiza a Leon Cupra, a také si vyzkoušeli nejen simulátor, který ukazuje budoucnost cestování automobilem, ale i systém rozšířené reality 4D. V neposlední řadě obdivovali v expozici značky SEAT designérskou studii na oslavu 60. výročí kultovního modelu SEAT 600, motocykl Ducati a pohár Copa del Rey.

 

SEAT mimo jiné informoval o projektu s novou aplikací Waze pro Android Auto, kterou Google hodlá zveřejnit ve verzi beta během několika nadcházejících týdnů. Aplikace bude k dispozici ve všech vozidlech SEAT, vybavených systémem Full Link, a návštěvníci autosalonu se s ní mohou poprvé seznámit v expozici značky SEAT.

 

Španělská značka navíc uzavřela smlouvu se společností Saba o poskytování služeb, souvisejících s parkováním a podporujících "ekosystém" mobility vozidla. Partneři budou pracovat mimo jiné na systému rezervace parkovacího místa a platby za jeho použití prostřednictvím mobilního telefonu a budou se zabývat dalšími službami pro časový úsek, v němž vozidlo stojí na parkovišti. Mezi uvažované služby patří například dodání zakoupeného zboží do vozidla nebo načerpání paliva.

 

Výstava Connected Hub

SEAT je zastoupen také na speciální výstavě Connected Hub, která návštěvníkům představuje nová řešení v oblastech konektivity, chytré mobility a nových obchodních trendů a modelů. Zde se rovněž konala akce Demo Day pro pět nově založených firem, které se účastní podpůrného programu SEAT Accelerator by Conector. Jejich zástupci představili své projekty investorům, odborníkům a dalším společnostem. Akce Demo Day uzavřela pětiměsíční období, v němž nově založené firmy Boonder, GOI, Innroute, Open.Car a Kiwicar využívaly zkušeností mentorů při vývoji své kontaktní sítě, s podporu značky SEAT, a k optimalizaci svých obchodních modelů i definování budoucích výzev, týkajících se mimo jiné trhu, produktu, trendů vývoje výnosů nebo potřeby investic.

 

V této zóně se uskutečnila také skupinová diskuze Průmysl 4.0, během níž odborníci různých výrobců automobilů s výrobou ve Španělsku seznámili publikum s pokrokem svých výrobních závodů v oblasti digitalizace. Značku SEAT v diskuzi zastupoval Francisco Requena, vedoucí oddělení pro inovace a chytrou výrobu. Podrobně popsal, jak společnost SEAT uskutečňuje automatizaci a digitalizaci výrobního závodu Martorell, aby byl připraven na podmínky Průmyslu 4.0.

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2017

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr a dvojnásobný vicemistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC, pokračují v úspěšné spolupráci, navázané v roce 2015. Jeden z nejtalentovanějších českých okruhových jezdců současnosti se umístil v ETCC 2015 a 2016 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT. První závod ETCC 2017 se jede koncem dubna v italské Monze. V květnu se uskuteční dva závody, na maďarském Hungaroringu a německém Nürburgringu. Červnový závod na okruhu Vila Real v Portugalsku stanoví pořadí před letní přestávkou, po níž se závodníci postaví na start v září v belgickém Zolderu. Finále ETCC 2017 budou sledovat diváci na Autodromu Most v České republice.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % své výroby a působí ve více než 80 zemích prostřednictvím 1700 autorizovaných prodejců. V roce 2016 dosáhl SEAT provozního zisku 143 milionů eur, nejlepšího výsledku ve své historii, a na celém světě prodal téměř 410 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 500 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com