Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Jak probíhala renovace kabrioletu SEAT 600

60. výročí legendy

26.05.Fri, 26 May 2017 00:00:00 +0200

Jak probíhala renovace kabrioletu SEAT 600

/   30 odborníků a 1500 pracovních hodin si vyžádala kompletní renovace jedinečného modelu u příležitosti jeho 60. výročí

/   Téměř 1000 originálních náhradních dílů a modernizovaný design jako vyjádření respektu vůči legendární jedinečnosti tohoto modelu

/   Tento SEAT 600 byl poprvé vystaven na autosalonu v Barceloně

 

Praha, 26/05/2017 - Automobil, který postavil Španělsko na kola, oslavuje letos své
60. výročí. SEAT u této příležitosti zrenovoval model 600 ve verzi kabriolet a tento jedinečný vůz poprvé vystavil na autosalonu Automobile Barcelona. Tým, složený z 30 odborníků, se rozhodl kompletně zmodernizovat - výhradně ruční řemeslnou prací - tento automobilový klenot, který byl v uplynulých 25 letech mimo provoz. Následují nejdůležitější informace o této renovaci.

 

- Více než 1000 originálních náhradních dílů: Ruční kompletní rozebrání a renovace každého jednotlivého dílu si vyžádaly 1500 hodin práce. Podle Ángela Lahoze, inženýra v Technickém centru SEAT, který byl za tento projekt zodpovědný, bylo jednou z největších výzev najít více než 1000 originálních dílů, které byly vyměněny.

 

- Znovuzrození po 25 letech mimo provoz: Renovován byl SEAT 600 kabriolet, který byl vyroben v roce 1965 a zakoupen soukromou osobou. Uplynulých 25 let byl mimo provoz, a vyžadoval tak pečlivou opravu elektrické soustavy i mechanických systémů. Podle Lahoze
"je konečný výsledek téměř lepší, než když tento vůz opustil výrobní závod" před více než půl stoletím.

 

- 15 litrů laku: K nalakování karoserie bylo zapotřebí 15 litrů modravě šedého laku. Tento odstín je "právě ve velké módě a připomíná první vozy 600, které byly vyrobeny", zdůrazňuje Jordi Font, vedoucí oddělení barev a materiálů ve společnosti SEAT.

 

- 50 metrů tkaniny se vzorem pepito: Pro tento vůz bylo vyrobeno 50 metrů exkluzivní tkaniny, která představuje "alegorii slavného vzoru pepito v černé a bílé barvě, jenž evokuje minulost", vysvětluje Font.

 

- Manuálně ovládané střešní okno a originální volant: Manuálně ovládané posuvné střešní okno vyniká mezi ostatními díly vozu, protože bylo rovněž kompletně ručně renovováno. Volant a tlačítko houkačky jsou originální.

 

- Jedinečná verze k 60. výročí: SEAT 600 slaví v letošním roce své 60. výročí. Po své premiéře v roce 1957 se stal společenským fenoménem - Španělé v něm totiž konečně mohli vyjet na silnice. Mnoha rodinám ze střední třídy se konečně splnil sen o vlastním automobilu, který si mohly zakoupit za 70 000 peset.

 

- Vůz, který dosáhl rekordních prodejů: SEAT 600 byl takovým úspěchem, že v roce 1958 musela být jeho výroba zvýšena šestinásobně. Tento model se vyráběl do roku 1973 a celkem bylo prodáno téměř 800 000 vozů.

 

Odkaz na video naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=bpGHo8gs7Wk

 

 

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2017

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr a dvojnásobný vicemistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC, pokračují v úspěšné spolupráci, navázané v roce 2015. Jeden z nejtalentovanějších českých okruhových jezdců současnosti se umístil v ETCC 2015 a 2016 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT. První závod ETCC 2017 se jede koncem dubna v italské Monze. V květnu se uskuteční dva závody, na maďarském Hungaroringu a německém Nürburgringu. Červnový závod na okruhu Vila Real v Portugalsku stanoví pořadí před letní přestávkou, po níž se závodníci postaví na start v září v belgickém Zolderu. Finále ETCC 2017 budou sledovat diváci na Autodromu Most v České republice.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % své výroby a působí ve více než 80 zemích prostřednictvím 1700 autorizovaných prodejců. V roce 2016 dosáhl SEAT provozního zisku 143 milionů eur, nejlepšího výsledku ve své historii, a na celém světě prodal téměř 410 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 500 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com