Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Skvělé výsledky na náročném městském okruhu Vila Real

SEAT a Petr Fulín jsou po vítězství v Portugalsku v čele průběžného pořadí

06.26.2017

SEAT a Petr Fulín jsou po vítězství v Portugalsku v čele průběžného pořadí

/      Petr Fulín s vozem SEAT Leon Cup Racer TCR vybojoval první a páté místo

/      Fulín: "Celý tým šlapal jako dobře namazaný stroj"

/      Dva závodní víkendy před koncem sezony ETCC převzal Fulín vedení

 

Praha, 26/06/2017 - Petr Fulín, dvojnásobný šampion a dvojnásobný vicemistr v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC a dvojnásobný držitel Zlatého volantu, se po úspěšném závodním víkendu na náročném městském okruhu Vila Real dostal do čela průběžného pořadí. Díky prvnímu a pátému místu ze dvou závodů čtvrtého podniku letošní sezony ETCC v Portugalsku vstupuje český jezdec se závodním vozem SEAT Leon Cup Racer TCR do tříměsíční letní přestávky s třináctibodovým náskokem před svými konkurenty.

 

"Gratuluji Petrovi a celému týmu, který pro něj připravuje závodní vůz SEAT Leon Cup Racer TCR, k velkému úspěchu v Portugalsku," říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. "Třináctibodový náskok v čele tabulky před letní přestávkou je skvělá výchozí pozice do dalších bojů o titul, o jehož držiteli rozhodnou závody v belgickém Zolderu a českém Mostě. Se všemi fanoušky motoristického sportu se tedy máme po celé léto na co těšit."

 

Na čtvrtý podnik letošní sezony evropského poháru cestovních vozů se musely závodní týmy ETCC přesunout až do dalekého Portugalska. A hned po příjezdu i během celého víkendu se jim dostalo vřelého přivítání a bouřlivé podpory. "Celé město stejně jako loni žilo závody, termín je vybrán tak, že všude okolo trati to voní dobrým jídlem. Divácká kulisa byla výborná a my navíc odjíždíme s pocitem dobře odvedené práce. Co víc si přát," říká o čtvrtém víkendu sezóny Petr Fulín.

 

Český jezdec sice neodstartoval do druhé poloviny sezony evropského poháru cestovních vozů z "pole position", avšak krátce po startu prvního závodu převzal vedení, které si udržel až do cíle. V druhém závodě se musel Petr Fulín podle pravidel prodírat startovním polem, což nebyl na městském okruhu snadný úkol. Druhý závod byl nakonec kvůli několika kolizím a poškozeným svodidlům předčasně ukončen, a to v době, kdy se český jezdec držel na pátém místě. "Naší ambicí bylo hlavně dojet oba závody, nemít technické potíže a udržet se ve hře o titul. Díky našim výsledkům a zaváhání soupeřů se nám nakonec podařilo tyto cíle překonat, takže jsem spokojen," dodává Petr Fulín.

 

Pátý závodní víkend letošní sezony ETCC odstartuje v Belgii až za tři měsíce, a Petr Fulín tak bude mít dostatek času k analýze jarní části evropského poháru cestovních vozů i k důkladné přípravě na oba podniky, které zbývají do konce sezony. "Dva víkendy před koncem držíme pěkný náskok. Nechci to zakřiknout, ale rozhodně je lepší řit do přestávky s dobrým pocitem než se špatnou náladou, kdy člověk čeká na další příležitost to přebít. Víkend jsme si i přes vzdálenost od domova v naší partě užili, celý tým šlapal jako dobře namazaný stroj," shrnul Petr Fulín dojmy z úspěšného víkendu v Portugalsku.

 

Nadcházející podnik ETCC se uskuteční 17. září na belgickém okruhu Zolder.

 

Informace a komentáře Petra Fulína naleznete také na facebookovém a twitterovém účtu značky SEAT:

https://www.facebook.com/SeatCr

https://twitter.com/SEATcz

 

a na speciálních stránkách věnujících se pouze závodům, kde naleznete tiskové zprávy, videa, fotky atd.:

http://seat-sport.cz/

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2017

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr a dvojnásobný vicemistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC, pokračují v úspěšné spolupráci, navázané v roce 2015. Jeden z nejtalentovanějších českých okruhových jezdců současnosti se umístil v ETCC 2015 a 2016 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT. První závod ETCC 2017 se jel koncem dubna v italské Monze. Květen měl na programu dva závody, na maďarském Hungaroringu a německém Nürburgringu. Červnový závod na okruhu Vila Real v Portugalsku stanovil pořadí před letní přestávkou, v jehož čele stojí s třináctibodovým náskokem Petr Fulín a SEAT Leon Cup Racer. Závodníci se opět postaví na start v září v belgickém Zolderu. Finále ETCC 2017 budou sledovat diváci na Autodromu Most v České republice.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % své výroby a působí ve více než 80 zemích prostřednictvím 1700 autorizovaných prodejců. V roce 2016 dosáhl SEAT provozního zisku 143 milionů eur, nejlepšího výsledku ve své historii, a na celém světě prodal téměř 410 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 500 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com