Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Světová premiéra pro nový SEAT Arona ve Frankfurtu

SEAT bude první automobilovou značkou v Evropě s asistentem Amazon Alexa ve svých vozidlech

09.22.2017

/ Interaktivní hlasová služba, vyvinutá společností Amazon, bude od konce roku 2017 k dispozici v modelech Ateca a Leon a od roku 2018 také v modelech Arona, Ibiza a ve velkém SUV

/ SEAT představuje na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nový model Arona a zároveň zahajuje jeho předprodej

/ Motor nového modelu Leon CUPRA R, nejvýkonnějšího vozu značky SEAT, poprvé zaburácel ve Frankfurtu

/ Příchod nové verze modelu Ibiza s pohonem na stlačený zemní plyn je dalším krokem značky SEAT ve snaze o čistou a hospodárnou mobilitu

 

Praha, 12/09/2017 - SEAT bude první automobilovou značkou v Evropě, která integruje hlasovou službu Alexa společnosti Amazon do svých vozidel. Španělský výrobce automobilů oznámil svůj záměr v rámci Frankfurtského autosalonu. Služba Alexa bude nabízena od konce letošního roku v modelech Leon a Ateca, v roce 2018 bude následovat její uvedení do modelů Ibiza, Arona a do velkého SUV.

 

Služba Alexa, kterou společnost Amazon spustila v roce 2014, se nyní stane součástí výbavy vozů SEAT. Jejich řidiči budou moci díky ní využívat celou řadu vyspělých funkcí v oblasti konektivity. Alexa disponuje více než 20 000 dovednostmi díky otevřenému prostředí pro jejich vývoj, které umožňuje vývojářům neustále rozšiřovat a rozvíjet schopnosti osobního asistenta Alexa.

 

Amazon Alexa umožní řidičům vozů SEAT pomocí hlasových povelů optimalizovat využívání času, který tráví ve svých automobilech. Mezi nabízené funkce patří například správa osobního programu, vyhledávání skladeb nebo speciálních cílů, přenos zpráv v reálném čase nebo vyhledání nejbližšího prodejce automobilů. Ve všech případech jsou dodržována nejpřísnější pravidla na ochranu soukromí. Službu Alexa lze aktuálně využívat ve dvou jazycích, angličtině a němčině.

 

"Začlenění služby Amazon Alexa do naší produktové řady představuje obrovský přínos pro digitální 'ekosystém' a konektivitu značky SEAT a bezpochyby přispěje k upevnění postavení naší značky jako průkopníka síťově propojených vozidel v Evropě," zdůraznil předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo, který dodal, že "zájem o hlasově ovládané služby roste a z toho důvodu je chceme nabízet našim zákazníkům".

 

"Máme velkou radost, že SEAT zahrne službu Alexa do výbavy svých vozidel," řekl Ned Curic, VP Automotive, Amazon Alexa. "Jsme přesvědčeni o tom, že hlasové ovládání bude hrát v budoucnosti významnou roli, a ve zvláštní míře to platí pro automobily. Stačí jediný dotyk na volantu a zákazníci značky SEAT budou moci požádat asistenta Alexa o hudbu, zprávy, ovládat své chytré domácnosti a využívat mnoho dalších funkcí."

 

Světové premiéra nového modelu Arona

Amazon Alexa není jedinou novinkou značky SEAT ve Frankfurtu. Německý autosalon je také místem oficiálního představení nových modelů španělské společnosti. Mezi nejvýznamnější události v expozici značky SEAT bezpochyby patří mezinárodní premiéra modelu SEAT Arona, který je právě uváděn na trh. Nové kompaktní SUV je po modelu Ibiza druhým vozem, zkonstruovaným na základě platformy MQB A0, kterou SEAT použil jako první v rámci koncernu Volkswagen. Crossover Arona byl představen v červnu v Barceloně a vyrábí se výhradně v závodě Martorell. První vozy budou předány zákazníkům v listopadu.

 

Arona vyniká svým designem, kompaktními rozměry crossoveru s velkou výškou a šířkou, obrovským potenciálem pro individualizaci a nejvyspělejší technikou v oblastech bezpečnosti a konektivity. Kompaktní crossover je součástí historicky největší produktové ofenzivy značky SEAT, která zahrnuje již představené modely Ateca, modernizovaný Leon, novou Ibizu a také nové sedmimístné SUV, které bude uvedeno na trh v příštím roce.

 

SEAT vystavuje ve Frankfurtu digitální panel přístrojů v modelech Arona, Leon ST CUPRA, Ibiza a Ateca. Nový digitální panel sdružených přístrojů bude zaveden začátkem roku 2018 do výbavy modelů Leon a Ateca a později také do modelů Ibiza a Arona. Digitální přístroje mají modernější design, který nabízí nejen možnost individualizace, ale také lepší funkčnost. Od konce letošního roku bude pro modely Ateca a Leon nabízen rovněž audiosystém Beatsaudio. Tato značka změnila svou energií, emocemi a nadšením způsob, jímž lidé poslouchají hudbu. Revoluční audiosystém je již nabízen pro modely Ibiza a Arona.

 

CUPRA: další zvýšení laťky

Kromě premiéry modelu Arona překvapil SEAT návštěvníky autosalonu také exkluzivním modelem Leon CUPRA R. Od konce roku 2017 bude k dispozici limitovaná edice pouhých 799 exemplářů nejvýkonnějšího vozu značky. Model s pohonem předních kol bude nabízen s šestistupňovou mechanickou převodovkou (310 k), nebo s převodovkou DSG (300 k). Mezi prvky vnější výbavy patří exkluzivní detaily z uhlíkového kompozitu na předním a zadním spoileru, bočních prazích a zadním difuzoru, zatímco vnější zpětná zrcátka, kola, podběhy kol a nově navržená maska chladiče vpředu s velkými otvory pro přívod vzduchu mají barvu mědi.

 

Dvacetiletá historie modelů CUPRA přinesla řadu vysokovýkonných sportovních vozů, jejichž výjimečné jízdní vlastnosti přesvědčují i nejnáročnější řidiče. Například počet prodaných vozů Leon CUPRA přesáhl v roce 2016 hranici 9000 automobilů, což odpovídá 2 % celkového prodeje značky SEAT. Během prvních sedmi měsíců roku 2017 se prodalo již více než 5000 vozů a podle prognóz bude do konce roku prodáno celkem 10 500 vozů Leon CUPRA.

 

SEAT proto plánuje vtělit ducha modelů CUPRA do samostatné značky s vlastním světem, jehož součástí budou jedinečné zážitky s budoucími vozy, lifestylovými produkty a partnerstvími. Tento nový "svět CUPRA" bude zahrnovat také specializovanou síť prodejců SEAT, kteří pro značku CUPRA vytvoří odlišené prostory a zákazníkům umožní zkušební jízdy se sportovními modely.

 

Wayne Griffiths, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za prodej a marketing, zdůraznil, že "CUPRA je od samého začátku pro SEAT symbolem evoluce a inovace s úzkým vztahem k motoristickému sportu". Griffiths rovněž uvedl, že "na některých trzích, jako je Německo, které je pro SEAT největším trhem, navíc s mimořádnou oblibou modelů CUPRA, představuje CUPRA 10 % celkového prodeje modelu Leon. Tento vývoj nám dodává odvahu posunout koncept CUPRA na ještě vyšší úroveň".

 

Pohon na stlačený zemní plyn pro nový model Ibiza

SEAT po uvedení motorů na CNG pro modely Leon a Mii představuje další nový model na tento druh paliva. Nový SEAT Ibiza 1.0 TGI je dalším dokladem silného zaměření značky SEAT na stlačený zemní plyn, který je alternativním palivem pro čistý a hospodárný provoz.

 

CNG kombinuje to nejlepší ze světa motorů na naftu a benzin, ale v porovnání se vznětovými motory vypouští o 85 % méně emisí oxidů dusíku. Zároveň snižuje emise CO2 o 25 % v porovnání se zážehovými motory na benzin. Výfukové plyny navíc neobsahují prakticky žádné pevné částice.

 

Ibiza 1.0 TGI je vybavena třemi palivovými nádržemi, jednou na benzin a dvěma na CNG. Celkový dojezd vozidla je díky tomu 1200 kilometrů (390 kilometrů na CNG), s emisemi CO2 pouhých 88 g/km v režimu na CNG. V roce 2018 bude představen také SEAT Arona s motorem TGI.

 

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2017

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr a dvojnásobný vicemistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC, pokračují v úspěšné spolupráci, navázané v roce 2015. Jeden z nejtalentovanějších českých okruhových jezdců současnosti se umístil v ETCC 2015 a 2016 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT. První závod ETCC 2017 se jel koncem dubna v italské Monze. Květen měl na programu dva závody, na maďarském Hungaroringu a německém Nürburgringu. Červnový závod na okruhu Vila Real v Portugalsku stanovil pořadí před letní přestávkou, v jehož čele stojí s třináctibodovým náskokem Petr Fulín a SEAT Leon Cup Racer. Závodníci se opět postaví na start v září v belgickém Zolderu. Finále ETCC 2017 budou sledovat diváci na Autodromu Most v České republice.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % své výroby a působí ve více než 80 zemích prostřednictvím 1700 autorizovaných prodejců. V roce 2016 dosáhl SEAT provozního zisku 143 milionů eur, nejlepšího výsledku ve své historii, a na celém světě prodal téměř 410 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 500 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com