Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Mistrovství světa superbiků

Za volantem bezpečnostního vozu

10.30.2017

/ Objevujeme tajemství vozu, který je středem pozornosti v MS superbiků 2017, očima jeho dvou řidičů, Nicoly a Cristiana

/ Mezi hlavní úkoly tohoto vozu patří zajištění optimálního stavu závodního okruhu a jízda s jezdci v zahřívacím kole

/ Sériově vyráběný SEAT Leon CUPRA, který zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než pět sekund, splňuje požadavky všestrannosti a vysokých výkonů, kladené na bezpečnostní vůz

 

Praha, 27/10/2017 - Třináct závodů na celém světě, sedm výrobců, 28 motocyklů ve startovním poli a dva vozy, dohlížející na bezpečnost závodu. Cristian Siso a Nicola Cursi usedají za volanty bezpečnostních vozů v mistrovství světa superbiků (MOTUL FIM Superbike World Championship). Oba fanoušci motorismu, kteří jsou také výborní řidiči, vzájemně spolupracují již čtyři roky: "Na závodním okruhu jsme jako oči vedení závodu," říká Nicola během příprav na své nasazení na francouzském závodním okruhu Magny-Cours. "Deset měsíců v roce strávíme cestováním, takže spíš než práce je to pro nás životní styl," dodává Cristian.

 

- Čtyři kola vidí více než dvě: Dva bezpečnostní vozy SEAT Leon CUPRA vyjíždějí před každým závodem na závodní okruh jako první. Jejich odpovědností je ověřit optimální stav povrchu závodního okruhu, na němž budou motocykly závodit: "Někdy se z pneumatik odírají kousky pryže. Pokud zůstanou na závodním okruhu, mohly by znamenat nebezpečí pro jezdce," říkají oba jezdci.

 

- Traťoví komisaři, na svá místa: Před tím, než motocykly vjedou na závodní okruh, absolvují řidiči bezpečnostních vozů také jedno rychlé kolo, aby zkontrolovali, že jsou traťoví komisaři na správných místech, což je nezbytný předpoklad k tomu, aby mohl začít závod.

 

- "Vůz 1 volá vůz 2": Když jsou motocykly na závodním okruhu, druhý bezpečnostní vůz je při zahřívacím kole následuje a bezpečností vůz 1 je doprovází v rychlém kole. "Ve vozidlech je vždy lékař pro případ nehody," ujišťuje Cursi.

 

- Otázka sekund: SEAT Leon CUPRA je sériově vyráběným modelem, který je schopen zrychlit z 0 na 100 km/h za necelých pět sekund. "Motocykly jsou velmi rychlé, takže potřebujeme, aby i vůz, který řídíme, byl výkonný a měl dobrou akceleraci," vysvětluje Siso. Tento vůz navíc dokáže jet na závodním okruhu rychlostí až 250 km/h.

 

- Až 600 km během jednoho závodu: Kontrola stavu závodního okruhu, zajišťování měření času nebo absolvování zahřívacích kol - všechny tyto úkoly znamenají, že oba bezpečnostní vozy mohou ujet při zajišťování bezpečnosti závodu vzdálenost až 600 km. "A to jen v případě, že nemusíme zasahovat na závodním okruhu během závodu, což se naštěstí v letošní sezoně dosud ještě nestalo," dodává Cristian Siso.

 

- 13 závodů na čtyřech kontinentech: Motocyklové závody se konají často v extrémních podmínkách. V Thajsku je vlhkost vzduchu 90 %, v Kataru panuje horko s teplotou 45 °C, závod ve Francii se jede za deště na mokrém povrchu. Vozy "se musí přizpůsobit všem možným povětrnostním podmínkám. To je zásadní, abychom zaručili naši bezpečnost i bezpečnost jezdců na motocyklech," poznamenává Cursi, řidič druhého vozidla.

 

- Soustředění a nervy z oceli: Přibližně v pátém nebo šestém kole, když je jasné, že závod začal, zůstává Nicolův i Cristianův vůz v pohotovosti mimo závodní okruh a oba řidiči bedlivě sledují vývoj závodu. "Zasahujeme pouze v případě nehody nebo jiné nebezpečné události. Závod se přeruší, a pak je znovu odstartován." Siso říká, že pro rychlý zásah v případě potřeby je nezbytné "soustředění a preciznost".

 

- Životní styl: Oba řidiči cestují po celém světě 10 měsíců v roce a jejich práce se pro ně stala životním stylem. "Je to práce, kterou musíte milovat, protože vyžaduje tolik času," vysvětluje Siso. "Trávím prakticky celý svůj život v automobilu, takže nyní je už téměř součástí mé osobnosti, mým přítelem," dodává.

 

Odkaz na video naleznete zde: https://youtu.be/5Ny3rVP9lQo

 

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2017

SEAT a Petr Fulín jsou mistry evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC 2017. Petr Fulín tak má na svém kontě již tři tituly mistra a dva tituly vicemistra evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC. Jeden z nejtalentovanějších českých okruhových jezdců současnosti navázal spolupráci s českým dovozcem vozů SEAT v roce 2015. V ETCC 2015 a 2016 se s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT umístil po skvělých výkonech na druhém místě v celkovém pořadí. Ve finále ETCC 2017 začátkem října vybojoval Petr Fulín před domácím publikem na Autodromu Most v České republice svůj třetí titul ETCC. Český jezdec zvítězil v letošní sezoně ve čtyřech závodech a v dalších třech závodech se probojoval na stupně vítězů.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % své výroby a působí ve více než 80 zemích prostřednictvím 1700 autorizovaných prodejců. V roce 2016 dosáhl SEAT provozního zisku 143 milionů eur, nejlepšího výsledku ve své historii, a na celém světě prodal téměř 410 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 500 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com