Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Strategické partnerství

SEAT a Telefónica uzavřely smlouvu o podpoře digitalizace v automobilovém průmyslu

11.06.2017

/       Obě společnosti budou spolupracovat na sdíleném využívání know-how při vývoji inovativních řešení pro mobilitu v městských oblastech

/       Smlouva zahrnuje také testování nových technologií pro sítě 5G ve Španělsku a především jejich využití v "ekosystému" síťově propojených a autonomních automobilů

/       Partnerství se týká rovněž podpory Průmyslu 4.0 iniciativami pro digitální transformaci a společné inovace výrobního procesu

 

Praha, 06/11/2017 - Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, a Luis Miguel Gilpérez, prezident společnosti Telefónica España, dnes podepsali smlouvu o společné podpoře vývoje inovací pro automobilový průmysl. Uzavřená smlouva, na jejímž základě se Telefónica stane strategickým dodavatelem IT společnosti SEAT, přispěje k realizaci strategie značky SEAT, jejímž cílem je být etalonem v oblasti síťově propojených a digitalizovaných řešení pro mobilitu.

 

Smlouva mezi oběma společnostmi zahrnuje spolupráci ve třech hlavních oblastech: sdílené využívání know-how (informace získávané z anonymizovaných agregovaných dat) při vývoji optimalizovaných přístupů k řešením pro mobilitu; využití připojení k sítím 5G v síťově propojeném automobilu; a rozvoj projektů digitální transformace jako nedílná součást procesů výrobce automobilů.

 

"SEAT touto smlouvou upevňuje své vedoucí postavení v procesu digitalizace automobilového průmyslu. Navázání strategického partnerství se společností Telefónica nám umožňuje učinit velký krok vpřed v našem úsilí nabízet řešení pro mobilitu, která usnadní život řidičům našich vozidel," řekl předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo, který dodal, že "tato spolupráce nám umožní využívat technologii k vývoji projektů, které vylepší naše výrobní procesy a vztahy s dodavateli."

 

Podle prezidenta společnosti Telefónica España Luise Miguela Gilpéreze "nové technologie skutečně způsobí revoluci v automobilovém průmyslu a ve společnosti Telefónica chceme být vůdčím partnerem, abychom pomohli značce SEAT splnit roli průkopníka v této nové fázi. Příkladem inovací, na nichž budou společnosti Telefónica a SEAT spolupracovat, jsou otázky, jak velká data a blockchainy ovlivní automobilový průmysl, nebo jak rozhodující roli bude hrát 5G pro budoucnost autonomního a síťově propojeného automobilu".

 

Jedním z nejvýznamnějších aspektů smlouvy je její důraz na implementaci nových technologií pro sítě 5G do "ekosystému" síťově propojeného a autonomního automobilu. Spuštění páté generace sítí společnosti Telefónica bude představovat kvalitativní skok z hlediska kapacity, kvality, reakční doby a přenosové rychlosti. Z toho vyplývají nové možnosti pro nabídku užitečných služeb a pro využití síťově propojeného vozidla. V rámci toho budou obě společnosti organizovat různá inovační setkání a workshopy pro výměnu nápadů s cílem navrhovat a zkoumat možnosti využití této technologie ve vozidlech. Návrhy, které budou nabízet přidanou hodnotu, budou podrobeny zkušebnímu provozu v podmínkách reálného života.

 

Oboustranná spolupráce se bude kromě toho zabývat vývojem a implementací iniciativ Průmyslu 4.0 v procesu výroby vozidel. Teléfonica a SEAT již spolupracují na pilotním projektu, založeném na technologii blockchainu, jehož cílem je vylepšit proces sledování dílů v rámci dodavatelského řetězce ve výrobním závodě Martorell. Pozornost se zaměří rovněž na řešení a systémy, založené na internetu věcí, za účelem vylepšení a zefektivnění řízení zásobování a vztahů s dodavateli.

 

Smlouva počítá také s implementací nástrojů a společných mechanismů, které usnadní sběr, řízení a analýzu dat v souladu s principy ochrany soukromí, důvěrnosti a transparentnosti uživatelů a majitelů. Obě společnosti budou navíc spolupracovat na výzkumu přínosů v oblasti velkých dat a sdíleného využívání dat při vypracovávání nových návrhů pro mobilitu. V tomto smyslu budou vyvíjena optimalizovaná řešení pro mobilitu ve velkoměstech a městských oblastech, která využijí chytřejší řízení dopravy a parkování nebo ostatních souvisejících služeb.

 

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2017

SEAT a Petr Fulín jsou mistry evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC 2017. Petr Fulín tak má na svém kontě již tři tituly mistra a dva tituly vicemistra evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC. Jeden z nejtalentovanějších českých okruhových jezdců současnosti navázal spolupráci s českým dovozcem vozů SEAT v roce 2015. V ETCC 2015 a 2016 se s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT umístil po skvělých výkonech na druhém místě v celkovém pořadí. Ve finále ETCC 2017 začátkem října vybojoval Petr Fulín před domácím publikem na Autodromu Most v České republice svůj třetí titul ETCC. Český jezdec zvítězil v letošní sezoně ve čtyřech závodech a v dalších třech závodech se probojoval na stupně vítězů.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % své výroby a působí ve více než 80 zemích prostřednictvím 1700 autorizovaných prodejců. V roce 2016 dosáhl SEAT provozního zisku 143 milionů eur, nejlepšího výsledku ve své historii, a na celém světě prodal téměř 410 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 500 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

Společnost Telefónica

 

Telefónica je podle tržní kapitalizace a počtu zákazníků jednou z největších telekomunikačních společností na světě, a to na základě komplexní nabídky a kvalitní konektivity poskytované prostřednictvím nejlepších pevných, mobilních a širokopásmových sítí. Rostoucí společnost veřejně vystupuje jako ochránce zájmů zákazníků a svými korporátními hodnotami zaručuje zákazníkům jedinečné zkušenosti s jejími službami.

 

Telefónica působí v 21 zemích a její zákaznická základna zahrnuje 346 milionů přístupových bodů. Telefónica má silné postavení na trzích ve Španělsku, Evropě a Latinské Americe a její růstová strategie se nejvíce zaměřuje právě na tyto regiony.

 

Telefónica je zcela soukromá společnost s více než 1,5 milionu přímými akcionáři. Její akciový kapitál v současnosti zahrnuje 5 192 131 686 kmenových akcií, obchodovaných na akciových burzách ve Španělsku, Londýně, New Yorku, Limě a Buenos Aires.

 

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com