Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Průmysl 4.0 v podání značky SEAT

Každodenní rutina autonomních robotů: více než 1600 km a 23 800 dílů

01.10.2018

/ 125 automatizovaných přepravních vozidel AGV (Automated Guided Vehicle) sdílí každý den pracovní prostor se 7000 zaměstnanci výrobního závodu SEAT v Martorellu

/ Tito inteligentní roboti přepravují 23 800 dílů denně a každý rok překonají vzdálenost 436 000 km, což odpovídá vzdálenosti mezi Zemí a Měsícem

/ Robotizovaná přeprava usnadňuje a optimalizuje práci zaměstnancům výrobního závodu a zkracuje dobu výroby o 25 %

 

Praha, 10/01/2018 - Ve skladu motorů se v pět hodin ráno rozsvítí modré světlo na jednom ze 125 robotů, kteří se vydávají na svou trasu v jednom z úseků výrobního závodu SEAT v Martorellu, přičemž každý den absolvují až 2800 kol. Mobilní roboti pracují následovně:

 

- 125 robotů a 7000 zaměstnanců výrobního závodu: Naskenují čárové kódy, aby byla zajištěna přeprava správného dílu. Senzor následně otevře dveře skladu, jimiž se roboti vydávají na svůj okruh. Tímto způsobem začíná den některým ze 125 robotů AGV, kteří běžně křižují trasy ostatních robotů a 7000 zaměstnanců výrobního závodu. Jejich činnost připomíná dokonale synchronizované taneční představení. Automatičtí roboti přepravují motory, převodovky, tlumiče nebo okna dveří. Jejich užitečná hmotnost je až 1500 kg.

 

- Cesta na Měsíc se semafory a chodci: Roboti AGV překonají každý rok vzdálenost více než 436 000 km, což je více než vzdálenost mezi Zemí a Měsícem. Díky prostorovému vidění v rozsahu 360° během jízdy po stanovené trase přesně vědí, kdy zastavit před červeným semaforem nebo kdy jim zaměstnanec překříží cestu. Roboti se přizpůsobují "chodcům" a dbají na jejich bezpečnost. Na jejich přítomnost je upozorňují laserové skenery.

 

- Navigování v rámci "robotí galaxie": Roboti AGV se pohybují ve výrobním závodě Martorell po 40 trasách vytyčených vodicími magnetickými dráhami v podlaze. Jízda po každé trase trvá mezi 1 a 7 minutami. Během této doby jsou roboti vedeni vodicími dráhami, automaticky zpomalují v zatáčkách, aby neztratili stabilitu při přepravě těžkého nákladu, a jsou schopni udržovat bezpečnou vzdálenost. V budoucnosti budou vodicí trasy nahrazeny navigačními systémy GPS.

 

- Dálkové ovládání: Pět zaměstnanců v dispečinku konfiguruje a v případě nutnosti dálkově upravuje nastavení trasy pro všechny roboty AGV. Centrální server shromažďuje informace ze softwaru, nainstalovaného v každém robotu. Přesná poloha robotů se zobrazuje s numerickým symbolem na displejích v místnosti dispečinku. Zelené světlo znamená provoz s nejvyšším výkonem. Žluté světlo signalizuje, že roboti zastavili kvůli překážce nebo nabíjení svých akumulátorů. Systém také detekuje možné technické problémy a je schopen je okamžitě odstranit.

 

- Sdílení inteligence v Průmyslu 4.0: Čtvrtá průmyslová revoluce umožňuje zaměstnancům řídit procesy pro optimalizaci rozhodovacích procesů. Kromě toho mohou spolupracujícím robotům svěřovat úkoly, které jsou fyzicky nejnamáhavější a často se opakují. SEAT jako průmyslový lídr v oblasti digitalizace a automatizace také počítá s realizací dalších opatření, jako je začlenění softwaru a hardwaru do výroby a logistiky.

 

 

Odkaz na video naleznete zde: https://youtu.be/XorKHJwOT38

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % své výroby a působí ve více než 80 zemích prostřednictvím 1700 autorizovaných prodejců. V roce 2016 dosáhl SEAT provozního zisku 143 milionů eur, nejlepšího výsledku ve své historii, a na celém světě prodal téměř 410 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 500 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com