Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

SEAT Arona: robustní a vzrušující design

Nový SEAT Arona obdržel ocenění Red Dot Award: Produktový design roku 2018

04.09.2018

/ SEAT Arona vyniká rozměry kompaktního crossoveru, vnějším designem, prostorným interiérem a rozmanitými možnostmi individualizace

/ Red Dot Award je jedno z nejprestižnějších ocenění za design na světě s mimořádným důrazem na kvalitu a inovace

/ Toto ocenění dokládá, že SEAT dokázal vytvořit mladistvý a svěží vzhled s dobrodružným a harmonickým designem

/ SEAT Arona slaví úspěchy: prodáno bylo již 25 000 vozů

 

Praha, 09/04/2018 - Nový SEAT Arona byl v prestižní soutěži Red Dot Award oceněn jako nejlepší produktový design roku 2018. Toto ocenění poukazuje na svěží, dynamický a robustní design modelu SEAT Arona. Hlavními aspekty, na jejichž základě bylo modelu SEAT Arona uděleno ocenění Best Product Design 2018 (Nejlepší produktový design roku 2018), jsou vnější a vnitřní design a rozmanité možnosti individualizace.

 

Red Dot Award je od roku 1954 jednou z nejprestižnějších soutěží v oblasti designu na světě. Jejím cílem je vyjadřovat mezinárodní uznání za kvalitu a inovace. Nejdůležitější je kategorie Produktový design. Porotu soutěže Red Dot Award v kategorii Produktový design tvoří 40 odborníků z celého světa, kteří nesmějí být součástí žádného průmyslového výrobního podniku, ani nesmějí hlasovat pro produkty, na jejichž vzniku se podíleli.

 

Nový SEAT Arona září díky svým kompaktním rozměrům, dynamickým jízdním vlastnostem, které jsou ideální pro svižnou jízdu po městě, cestování na dálnici nebo dobrodružné objevování venkova, a zároveň i díky neuvěřitelné bezpečnosti, snadnému ovládání a mimořádnému komfortu. A to vše je patrné již na první pohled díky vzrušujícímu designu.

 

"Máme velkou radost, že SEAT Arona obdržel jedno z nejprestižnějších ocenění za design. Chtěli jsme vytvořit crossover s osobitým charakterem pro každodenní život v městské džungli," říká šéfdesignér značky SEAT Alejandro Mesonero-Romanos. "SEAT Arona je dalším příkladem svěžího, mladistvého, funkčního, dobrodružného a komfortního designu."

  

SEAT Arona dává svým designem jasně najevo svou příslušnost ke značce SEAT. Mezi nezaměnitelné stylistické prvky patří například velmi expresivní trojúhelníkové světlomety LED a ikonická světla pro denní svícení. Robustní příď modelu Arona má podobné uspořádání jako Ateca. Její trojrozměrný vzhled je ještě výraznější, aniž by však byl agresivní. Umístění registrační značky na zadním výklopném víku umožnilo vytvořit robustnější design zadního nárazníku a vizuálně umocňuje výšku vozidla. Střecha, včetně podélných střešních nosičů, připomíná svými liniemi a detaily estetiku terénních vozidel a má mnoho společného s novým designérským stylem nedávno představených modelů značky SEAT. Tento vůz však má bezpochyby svou vlastní osobnost. To je patrné v interiéru, který je výjimečný nejen svým horizontálním uspořádáním, umocňujícím pocit prostornosti, ale také svou sofistikovaností. Zvláštní pozornost byla věnována detailům, díky nimž činí SEAT Arona značný pokrok z hlediska vnímané kvality.

 

Koncept vysoké konzoly posouvá konzolu do popředí s pozitivním vlivem na bezpečnost a ergonomii, protože každý prvek je umístěn tak, aby byl pro řidiče viditelný i bez velkého odvracení zraku ze silnice během řízení. Zvláštní pozornost byla věnována sedadlu řidiče a všechny přístroje jsou orientovány na řidiče. Všechno je ve snadném dosahu pro snadné nastavení a vyšší úroveň bezpečnosti. Sedadla jsou komfortnější, poskytují pocit lepší ochrany a poskytují bezpečnější oporu těla. Tkaniny, odstíny a barvy byly vybrány exkluzivně pro nový model SEAT Arona, jehož barvy a materiály pro interiér nabízejí mnoho možností k individualizaci. Například konzola může být lakována tak, aby ladila s přístrojovou deskou.

 

Možnost individualizace modelu Arona je velmi důležitá. Současným trendem jsou totiž stále častější požadavky zákazníků na individualizaci vozidel podle jejich představ. Arona proto nabízí dvoubarevné lakování karoserie s odlišnými odstíny pro spodní část a střechu včetně střešních sloupků A a C. Střecha může být šedá, černá, oranžová nebo stejné barvy jako karoserie. Na výběr je celkem 68 barevných kombinací. Charakteristický vzhled crossoveru umocňuje u modelu Arona prominentní grafický prvek ve tvaru písmene X na střešních sloupcích C. Zatímco všechny modely SEAT mají dynamický, praktický, technický a sportovní charakter, Arona k těmto vlastnostem přidává ještě prostornější interiér a širokou škálu možného využití.

 

SEAT Arona slaví úspěchy: prodáno bylo již 25 000 vozů

 

Uvedení modelu Arona do prodeje se již pozitivně projevilo v prodejních výsledcích značky SEAT, která dodala již 25 000 nových crossoverů během období jen nepatrně přesahujícího tři měsíce. SEAT začne do konce letošního roku prodávat model Arona TGI, který bude prvním SUV na světě, poháněným motorem na stlačený zemní plyn.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích. V roce 2017 dosáhl SEAT zisku po zdanění 281 milionů eur a na celém světě prodal téměř 470 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 700 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com