Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

CUPRA TCR a Petr Fulín ovládli nedělní závod TCR Germany v Mostě

CUPRA TCR a Petr Fulín ovládli nedělní závod TCR Germany v Mostě

30.04.Mon, 30 Apr 2018 00:00:00 +0200

/       Úspěšný víkend v domácím prostředí: páté a první místo

/       Velmi vyrovnané startovní pole s 30 závodními vozy

/       Fulín má ze čtyř startů v TCR Germany zlato, stříbro, dvě umístění v Top 10 a nejlepší výsledky mezi jezdci s vozy značky CUPRA

 

Praha, 29/04/2018 - Petr Fulín, trojnásobný šampion a dvojnásobný vicemistr v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC a dvojnásobný držitel Zlatého volantu, má za sebou velmi úspěšný závodní víkend na závodním okruhu v Mostě, jímž završil své letošní účinkování v seriálu závodů cestovních vozů TCR Germany. Se závodním vozem CUPRA TCR a za podpory českého importéra značky SEAT se ve velmi vyrovnaném třicetičlenném startovním poli dokázal v sobotním závodě umístit na pátém místě a v neděli korunoval skvělé výkony v domácím prostředí prvním vítězstvím v letošní sezoně.

 

"Za celý tým značek SEAT a CUPRA gratuluji Petru Fulínovi k vynikajícím výsledkům v prvních letošních závodech seriálu TCR Germany a ke skvělému nedělnímu triumfu před domácím publikem," říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. "Petr Fulín tím potvrzuje, že se za volantem závodního vozu CUPRA TCR dokáže prosadit i v mnohem početnější a ještě vyrovnanější konkurenci, než jaká panovala v loňských závodech ETCC."

 

"Závod byl úžasný díky skvělé kulise fanoušků, u trati byly vidět české barvy, všechno bylo zkrátka fajn!" řekl Petr Fulín po nedělním vítězství na autodromu v Mostě.

 

Petr Fulín startuje v sezóně 2018 s vozem CUPRA TCR, který dodává soukromým týmům oddělení CUPRA Racing, jež převzalo veškerou odpovědnost a práci, vykonávanou dosud divizí SEAT Sport. CUPRA tím navazuje na více než 40 let účasti značky SEAT v motoristickém sportu. SEAT je od roku 2014 se závodním vozem Leon Cup Racer jednou z nejvýznamnějších značek v mezinárodních závodech cestovních vozů TCR. SEAT Sport kromě toho vyrábí také veškeré závodní vozy koncernu Volkswagen pro účast v TCR (Audi RS3 LMS a Volkswagen Golf GTI TCR) na regionální i mezinárodní úrovni.