Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Strategický pilíř pro globalizaci

SEAT povede expanzi koncernu Volkswagen v severní Africe

06.22.2018

/ Koncern decentralizuje svou teritoriální strukturu s cílem zvyšovat dynamiku rozvoje a efektivitu

 

Praha, 22/06/2018 - SEAT byl pověřen, aby vedl růst koncernu Volkswagen v severní Africe. Španělská společnost nyní začne koordinovat realizaci koncernové strategie a zastoupení značek v regionu, vyhledávat možnosti synergií a rozvíjet partnerství s ostatními společnostmi. Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě strategie koncernu Volkswagen decentralizovat svou organizaci s cílem zvyšovat dynamiku rozvoje a efektivitu.

 

Předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo zdůraznil, že "koncern Volkswagen svěřil značce SEAT vedoucí roli s odpovědností za vývoj v severní Africe po loňském úspěšném zahájení projektu v Alžírsku. V jeho rámci byl uveden do provozu montážní závod v Relizane, jehož kapacita výroby je v současnosti plně využívána. Realizace koncernové strategie na rozvíjejícím se trhu, jakým je severní Afrika, je spojena s velkou odpovědností a my vynaložíme veškeré úsilí, abychom dosáhli všech cílů."

 

Severní Afrika je jedním z klíčových regionů ve strategii globalizace značky SEAT. Cílem společnosti je rozšířit svou přítomnost na mezinárodních trzích a upevnit své postavení na všech pěti kontinentech. Alžírsko hraje v této strategii zásadní roli, protože v roce 2018 patří mezi globální trhy s nejvyššími prodeji vozidel značky SEAT, společně s Německem, Španělskem, Velkou Británií a Francií. Zároveň se jedná o zemi s nejvíce rostoucím počtem dodaných vozidel. Od ledna do května bylo v Alžírsku prodáno 10 700 vozidel v porovnání s 1000 vozidly ve stejném období předchozího roku. SEAT má navíc pevné postavení také v ostatních zemích tohoto regionu, například v Maroku a Tunisku.

 

Montážní závod Relizane, pilíř značky SEAT v severní Africe

Koncern Volkswagen a SOVAC, importér koncernových vozů do Alžírska, slavnostně otevřely závod pro montáž vozidel koncernových značek v červenci 2017 ve městě Relizane, 280 kilometrů jihozápadně od Alžíru. SEAT tento projekt od začátku vedl a nyní byla jeho odpovědnost rozšířena na celý region.

 

Uvedení závodu Relizane do provozu přineslo v letošním roce skokové zvýšení prodeje vozů SEAT v Alžírsku díky montáži nové generace modelu Ibiza. Značka navíc během několika týdnů zahájí na alžírském trhu prodej modelů Leon a Arona. Stejně jako u modelu Ibiza bude jejich výroba probíhat v Martorellu a finální montáž v Relizane. Stejný závod zajišťuje také montáž několika modelů značek Volkswagen, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy, určených pro alžírský trh. Jedním z úkolů společnosti SEAT bude přispět k vybudování sítě dodavatelů pro automobilový průmysl v Alžírsku s cílem vyvíjet a vyrábět nové modely v této zemi.

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích s obchodní sítí čítající 1700 prodejců. V roce 2017 prodal SEAT na celém světě téměř 470 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává téměř 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com