Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

SEAT al Sol

53 000 panelů využívá sílu slunce

06.25.2018

/ Jedna z největších fotovoltaických elektráren na světě v automobilovém průmyslu se nachází v závodě SEAT Martortell

/ 53 000 fotovoltaických panelů s celkovou plochou 40 fotbalových hřišť snižuje emise CO2 o téměř 4000 tun ročně

/ Elektrárna vyrábí 17 milionů kWh ročně, což by postačovalo ke každodennímu nabíjení 3 milionů mobilních telefonů ročně nebo k pokrytí spotřeby města s 15 000 obyvateli

 

Praha, 25/06/2018 - Nejdelší den roku přinese severní polokouli naší planety 903 minut slunečního světla. S letním slunovratem 21. června přichází období s největším množstvím slunečního svitu a nejvyššími teplotami. Španělsko a jižní Evropa si užívají 2500 až 3000 hodin slunečního svitu ročně. SEAT tento zdroj čisté energie využívá díky jedné z největších fotovoltaických elektráren v automobilovém průmyslu:

 

- Fotovoltaická elektrárna s rozlohou 276 000 metrů čtverečních: SEAT uvedl v roce 2013 do provozu celkem šest dílčích fotovoltaických elektráren s více než 53 000 fotovoltaickými panely, jejichž plocha je srovnatelná s plochou 40 fotbalových hřišť. Panely jsou umístěny na střechách výrobních hal a krátkodobých parkovišť pro vyrobená vozidla. Od uvedení do provozu vyrobila tato fotovoltaická elektrárna již více než 112 milionů kWh elektrické energie.

 

- Množství energie pro každodenní nabíjení 3 milionů mobilních telefonů po celý rok: Tato elektrárna vyrábí více než 17 milionů kWh ročně, což je dostatek energie pro zásobování města s 15 000 obyvateli nebo pro nabíjení 3 milionů mobilních telefonů každý den po celý rok. Ekologicky vyráběná elektrická energie se používá ve výrobním závodě Martorell a pokrývá 6 % jeho celkové spotřeby energie. Elektrárna od svého zprovoznění umožnila svou energií výrobu 67 000 automobilů.

 

- Dohled z ptačí perspektivy: Část údržby fotovoltaické elektrárny má na starosti dron, který dělá jednou za měsíc důkladnou prohlídku celého zařízení. Na základě obrazových záznamů z kamery, včetně termovizního snímání, probíhá následně důkladná analýza stavu fotovoltaických panelů. Dron vykoná pokaždé 16 kontrolních letů ve výšce 35 metrů.

 

- Přínos pro životní prostředí: Fotovoltaická elektrárna přispívá k vyšší čistotě ovzduší a zároveň snižuje emise CO2 o 4000 tun ročně. Toto snížení je porovnatelné s přínosem zalesnění plochy o rozloze 17 kilometrů čtverečních, což je ekvivalent pěti newyorských Central Parků. Cílem společnosti SEAT je snížit mimo jiné spotřebu vody, emise CO2 a množství odpadu na polovinu v porovnání s rokem 2010.

 

Odkaz na video naleznete zde:

https://youtu.be/45jg26oQw5A

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích s obchodní sítí čítající 1700 prodejců. V roce 2017 prodal SEAT na celém světě téměř 470 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává téměř 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com