Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Historicky první závodní cestovní vůz s elektrickým pohonem

Závodní cestovní elektromobil CUPRA e-Racer poprvé na závodním okruhu

07.04.2018

>      Testy na závodním okruhu potvrdily úspěšnou integraci akumulátorů do celkové konstrukce vozidla

>      Sada akumulátorů závodního vozu e-Racer je složena z 6072 válcových akumulátorových článků, což odpovídá akumulátorům pro 9000 mobilních telefonů

 

Praha, 04-07-2018 - Značka CUPRA poprvé podrobila testům závodní elektromobil e-Racer na závodním okruhu v chorvatském Zábřehu. Předmětem jízdních zkoušek byla integrace sady akumulátorů do celkové konstrukce závodního vozu.

 

Dosud byly všechny elektrické, elektronické, akumulátorové, chladicí a poháněcí systémy testovány jednotlivě. První testy integrace všech uvedených prvků a jejich funkcí na závodním okruhu v Záhřebu přinesly týmu CUPRA velmi optimistické výsledky.

 

Vysoké teploty na závodním okruhu během testovacích dnů potvrdily připravenost závodního vozu CUPRA e-Racer na výzvy závodního nasazení. Hodnocení po prvních testech jsou velmi pozitivní.

 

První nabíjitelný závodní cestovní vůz

Sada akumulátorů tohoto závodního cestovního vozu s elektrickým pohonem je složena z 6072 válcových akumulátorových článků, což je ekvivalentem akumulátorů pro 9000 mobilních telefonů. Dojezd závodního vozu e-Racer je díky tomu dostatečný pro účast v závodech nově založeného seriálu E-TCR (Electric Touring Car Races).

 

Data z těchto testů budou využita k další optimalizaci nastavení jednotlivých systémů. Poté bude přistoupeno k následujícímu vývojovému úkolu, který se zaměří na provozní vlastnosti vozidla.

 

Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, potvrdil, že "se závodním vozem CUPRA e-Racer chceme posunout okruhové závody na novou úroveň. Dokážeme tím, že jsme schopni nově definovat motoristický sport a dosáhnout úspěchu. Motoristický sport je jedním z pilířů značky CUPRA a jsme hrdí na náš tým, který proměnil tento závodní cestovní elektromobil v realitu."

 

Odkaz na video naleznete zde:

https://youtu.be/lYHR6AMTO7w

 

 

CUPRA je mimořádná značka pro výjimečné lidi. Jejím cílem je oslovovat zákazníky, kteří hledají přesně to, co nová značka nabízí: jedinečnost, sofistikovanost a sportovní výkony. Nastal čas, aby se fanoušci automobilů spojili s novou značkou, která splňuje jejich očekávání. Kromě uvedení nových modelů na trh projevuje CUPRA svého závodního ducha účastí v motoristickém sportu, konkrétně v seriálu TCR. Svět značky CUPRA žije a je připraven podmanit si novou skupinu automobilových nadšenců ve více než 260 speciálně vybraných dealerstvích po celé Evropě.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje

PR komunikace

CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.cupraofficial.com

http://seat-mediacenter.com