Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

První závodní cestovní vůz se zcela elektrickým pohonem

Jordi Gené uskutečnil první dynamický test závodního vozu CUPRA e-Racer

07.30.2018

>      Úspěšné testy na závodním okruhu Castellolí (Barcelona) potvrzují velmi konkurenceschopné výkony závodního vozu CUPRA e-Racer

>      Jordi Gené, testovací a vývojový jezdec značky CUPRA, poprvé při dynamické jízdě s elektricky poháněným závodním cestovním vozem

>      CUPRA e-Racer je prvním krokem značky na cestě k závodním elektromobilům

 

Praha, 30-07-2018 - Závodní jezdec Jordi Gené na závodním okruhu Castellolí (Barcelona) poprvé důkladně prověřil limity e-Raceru, historicky prvního závodního cestovního vozu se zcela elektrickým pohonem, který značka CUPRA vyvíjí s jeho pomocí. CUPRA přitom využívá rozsáhlé know-how, které Gené získal během úspěšného působení v seriálu WTCC, jemuž předcházela role testovacího jezdce F1. Cílem technického týmu CUPRA je posunout závodní vůz e-Racer na takovou úroveň, aby mohl mít v roce 2020 v rámci mistrovství cestovních vozů vlastní kategorii elektricky poháněných cestovních vozů, eTCR.

 

Po testech akumulátorů, které se uskutečnily nedávno na závodním okruhu Grobnik v Chorvatsku, ověřovaly tyto nové dynamické testy nejvyšší výkon elektromotoru, výkonovou elektroniku a další součásti elektrického pohonu z hlediska teplot všech prvků, zejména akumulátorů. Inženýři se důkladnou analýzou reakcí vozu na pohyby pedálu plynu, brzdové soustavy a rekuperace kinetické energie zaměřili také na ovladatelnost vozidla.

 

Cílem těchto testů je pokračovat v optimalizaci nastavení a maximalizovat výkonnost a spolehlivost každého komponentu. Během příští řady testů, plánované na září, budou inženýři a technici hledat způsoby, jak snížit časy na kolo u tohoto závodního cestovního elektromobilu, který si klade za cíl porážet na závodním okruhu všechny současné vozy TCR a získat mistrovský titul.

 

Jaime Puig, ředitel oddělení CUPRA Racing, zdůraznil, že "se závodním vozem CUPRA e-Racer chceme dokázat, že budoucnost okruhových závodů je elektrická a že verze pro eTCR je stejně konkurenceschopná nebo ještě lepší než závodní cestovní vozy poháněné spalovacím motorem. Jsme přesvědčeni o tom, že výsledky našich testů na závodním okruhu nám pomohou přesvědčit o perspektivě závodních cestovních elektromobilů i ostatní značky, a doufáme, že se kategorie eTCR stane v roce 2020 realitou."

 

Jordi Gené, oficiální testovací a vývojový jezdec značky CUPRA, závodní vůz e-Racer na barcelonském okruhu důkladně prověřil a podle jeho názoru na něj čekala "řada příjemných překvapení". Svou první zkušenost s elektricky poháněným závodním vozem popsal následovně: "Zrychlení je pozoruhodné. Díky důmyslnému uložení akumulátorů je těžiště velmi nízko a pocit z jízdy je mnohem lepší, než jsem očekával. Hlavní oblast pro další vylepšení spatřujeme především u brzdové soustavy, protože se jedná o těžší automobil a precizní brzdění je mnohem náročnější." CUPRA e-Racer kompenzuje svou vyšší hmotnost, způsobenou akumulátory, vyšším výkonem, který umožňuje dosáhnout na závodním okruhu lepších časů než závodní vůz TCR.

 

 

CUPRA je mimořádná značka pro výjimečné lidi. Jejím cílem je oslovovat zákazníky, kteří hledají přesně to, co nová značka nabízí: jedinečnost, sofistikovanost a sportovní výkony. Nastal čas, aby se fanoušci automobilů spojili s novou značkou, která splňuje jejich očekávání. Kromě uvedení nových modelů na trh projevuje CUPRA svého závodního ducha účastí v motoristickém sportu, konkrétně v seriálu TCR. Svět značky CUPRA žije a je připraven podmanit si novou skupinu automobilových nadšenců ve více než 260 speciálně vybraných dealerstvích po celé Evropě.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje

PR komunikace

CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.cupraofficial.com

http://seat-mediacenter.com