Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

SEAT Digital Cockpit

SEAT představuje Digital Cockpit pro modely Arona a Ibiza

07.31.2018

/       Digital Cockpit zefektivňuje poskytování důležitých informací řidiči

/       Arona je prvním crossoverem v segmentu s digitálním panelem přístrojů

/       10,25" displej digitálního panelu přístrojů je nastavitelný pro maximální podporu řidiče, aby se mohl zaměřit na nejdůležitější informace

 

Praha, 31/07/2018 - SEAT rozšířil nabídku výbavy pro modely Arona a Ibiza o digitální panel přístrojů. Praktický a individualizovatelný Digital Cockpit poskytuje lépe čitelné informace, přizpůsobené požadavkům řidiče. SEAT Arona je prvním crossoverem na trhu, který nabízí výhody interaktivního, individualizovatelného displeje s úhlopříčkou 10,25". Digital Cockpit již od ledna 2018 oceňují řidiči modelů SEAT Leon a Ateca.

 

Digitální přístroje s vysokým rozlišením se mohou pochlubit nejen modernějším a všestrannějším designem, ale také poskytují větší funkčnost, která umožňuje řidičům výběr libovolného zobrazení, od klasických informací analogových přístrojů, jako je rychloměr nebo otáčkoměr, až po barevné mapy a navigační pokyny (výbava na přání).

 

"Maximálně se snažíme nabízet našim zákazníkům design nejvyšší kvality. Nyní přenášíme preciznost klasických přístrojů do digitálního světa, v němž je každý pixel definován se stejnou přesností," řekl Alejandro Mesonero-Romanos, šéfdesignér společnosti SEAT. "Využitím tohoto průkopnického digitálního prostředí posouváme vnitřní design našich vozů na novou úroveň."

 

Výběr poskytovaných informací je snadný a od řidiče vyžaduje pouhé stisknutí tlačítka "View" na volantu, jímž se prochází třemi různými hlavními zobrazeními. Tím je minimalizováno rozptylování pozornosti řidiče a maximalizována čitelnost poskytovaných informací v závislosti na požadavcích řidiče. Přechody mezi nabízenými informacemi na displeji TFT s rozlišením 1280 x 480 pixelů jsou plynulé díky obnovovací frekvenci 75 Hz. Informace jsou díky tomu také snadněji čitelné.

 

Režimy zobrazování

Digital Cockpit pro modely značky SEAT poskytuje tři hlavní režimy zobrazování informací: Classic, Digital a Dynamic.

 

Režim Classic poskytuje důvěrně známé analogové přístroje, jako je rychloměr nebo otáčkoměr. Mezi oběma digitálními ukazateli lze však zobrazovat i další údaje, včetně informací navigačního systému, audiosystému a telefonu, provozních údajů, informací asistenčních systémů (asistent pro jízdu v jízdním pruhu, asistent pro sledování slepého úhlu, Front Assist, ACC) a stavu vozidla. Uprostřed stupnic přístrojů je navíc místo pro poskytování dodatečných informací.

 

Digital maximalizuje využití plochy 10,25" displeje panelu přístrojů Digital Cockpit s vysokým rozlišením, na níž zobrazuje detailní mapové podklady právě projížděné oblasti pro snadnější nalezení parkovacích míst, garáží nebo následování navigačních pokynů. Řidič může měřítko mapy zvětšovat nebo zmenšovat pro lepší orientaci. V tomto zobrazení jsou navíc k dispozici veškeré informace menu telefonu, provozních údajů, asistenčních systémů a stavu vozidla.

 

Zobrazení Dynamic poskytuje ještě lepší čitelnost důležitých informací, jako jsou pokyny navigačního systému, informace vyspělých asistenčních systémů, například asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, asistenta pro sledování slepého úhlu nebo systému Front Assist, nebo údaje o stavu vozidla.

 

Ve všech režimech zobrazení lze zobrazovat také provozní údaje, včetně spotřeby paliva, ujeté vzdálenosti a zbývajícího dojezdu. Systém umožňuje rovněž zobrazování informací o aktuálně reprodukované hudbě. Řidič navíc může procházet svou sbírkou skladeb s minimální potřebou odvracet zrak od vozovky.

 

Digital Cockpit je kompatibilní se světem trvalé konektivity. V případě příchozího telefonního hovoru se displej automaticky přizpůsobí a ve vyskakovacím okně zobrazí volající osobu ze seznamu kontaktů.

 

Flexibilita

Možnost individualizace digitálního panelu přístrojů Digital Cockpit umožňuje zobrazovat nejlepší informace pro řidiče, který právě sedí za volantem. Dva hlavní režimy zobrazování - Classic a Dynamic - lze přizpůsobit pro zobrazování specifických informací.

 

Pokud chce řidič kombinovat pokyny navigačního systému s tradičním rychloměrem a otáčkoměrem, nebo používat zobrazení detailní mapy na celé ploše displeje, může si toto nastavení uložit do uživatelského profilu, který si následně znovu snadno aktivuje, jakmile usedne za volant po jiném řidiči. Pro každý režim zobrazování lze vytvořit až tři uživatelské profily a uložit je do systému.

 

Digital Cockpit je kromě toho vybaven senzory světla, které v závislosti na venkovních světelných podmínkách přizpůsobují jas displeje pomocí algoritmu.

 

Digital Cockpit je panel přístrojů v podobě interaktivního displeje, konfigurovatelného podle požadavků řidiče. Řidiči usnadňuje řízení rozlišením 133 dpi, lepší čitelností a mimořádným rozsahem nabízených informací.

 

Poznámky

SEAT zařadil Digital Cockpit do výbavy modelů Ateca a Leon na začátku letošního roku a tomuto systému věnoval významnou část své expozice na Ženevském autosalonu 2018. Z vystavených vozů byly digitálním panelem přístrojů vybaveny modely CUPRA Ateca, SEAT Leon CUPRA R ST a SEAT Leon 1.5 TSI EVO FR.

 

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích na všech pěti kontinentech. V roce 2017 dosáhl SEAT zisku po zdanění 281 milionů eur, prodal téměř 470 000 vozidel a jeho rekordní výnosy z prodeje činily více než 9,5 miliardy eur.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com