Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

V Ostravě budou o víkendu soupeřit největší hvězdy světové atletiky

SEAT zve fanoušky atletiky na Kontinentální pohár do Ostravy

09.05.2018

/ Historicky největší atletická akce v České republice se uskuteční 8. až 9. září 2018

/ SEAT předal organizátorům flotilu 25 vozů SEAT 

/ Na model Alhambra již řadu let sází také oštěpařka Bára Špotáková

 

Praha, 05/09/2018 - SEAT, dlouhodobý partner Českého atletického svazu, zve všechny fanoušky ke sledování Kontinentálního poháru IAAF v atletice, který se uskuteční během nadcházejícího víkendu, 8. až 9. září 2018, na Městském stadionu v Ostravě. SEAT již předal organizátorům flotilu, složenou z 24 vozů SEAT Alhambra a jednoho vozu Ateca FR, která poslouží k přepravě sportovců, funkcionářů a významných hostů. Oranžová Ateca FR si zahrála v akčním reklamním spotu, v němž úspěšný zpěvák, textař, herec a sportovec Ben Cristovao a ambasador značky SEAT zval fanoušky do Ostravy. Na praktické a prostorné rodinné MPV SEAT Alhambra spoléhá rovněž Bára Špotáková.

 

"Rád bych za celý tým značky SEAT pozval všechny fanoušky atletiky na Kontinentální pohár, který se uskuteční o tomto víkendu v Ostravě," říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. "Kontinentální pohár je hned po olympiádě nejprestižnějším atletickým kláním, na němž se představí nejlepší atleti všech světových regionů. Mám velkou radost, že můžeme ke zdárnému průběhu této výjimečné akce přispět flotilou našich vozů Alhambra, doplněnou o dynamickou verzi našeho velmi populárního SUV Ateca FR, kterou si při natáčení pozvánky do Ostravy náramně pochvaloval ambasador značky SEAT Ben Cristovao. Ostatně na přednosti našich modelů nedá již řadu let dopustit ani oštěpařka Bára Špotáková, která je tváří značky SEAT a vzornou maminkou dvou synů."

 

SEAT předal v Ostravě flotilu celkem 25 vozů SEAT Alhambra a Ateca FR pořadatelům nejprestižnější týmové atletické akce v globálním měřítku. Kontinentální pohár je nejvyšší světovou soutěží v atletice, která se může konat v České republice, a nejprestižnější týmovou soutěží ve světě atletiky. Jednou za čtyři roky spolu poměřují síly výběry čtyř kontinentů: Evropy, Ameriky, Afriky a Asie a Oceánie. Ve všech disciplínách se představí dvě ženy a dva muži za každý tým. V evropském týmu nechybí světoví rekordmani, olympijští vítězové a mistři světa. V Ostravě bude evropský tým reprezentovat také pět českých atletů: oštěpařka Nikola Ogrodníková, koulař Tomáš Staněk, mílařka Simona Vrzalová, oštěpař Jakub Vadlejch a vícebojařka Kateřina Cachová v roli univerzální náhradnice.

 

Krátce před ostravským mítinkem připravil SEAT pro fanoušky atletiky příležitost setkat se s českou oštěpařkou Bárou Špotákovou, která v neděli 2. září rozdávala podpisy na autogramiádě v expozici značky SEAT na výstavě Auta na náplavce. SEAT nedávno předal světové rekordmance v hodu oštěpem, dvojnásobné olympijské vítězce a mistryni světa, mistryni Evropy a dvanáctinásobné mistryni republiky již šestý vůz SEAT Alhambra v řadě.

 

Řidiči mohou nyní Báru potkávat na silnicích za volantem bílého modelu Alhambra Style Advanced. Vyspělý pohon všech kol umožňuje úspěšné oštěpařce bezpečné cestování za všech povětrnostních podmínek. Vznětový motor 2.0 TDI o výkonu 110 kW (150 k) je zdrojem sportovního temperamentu navzdory velmi skromné spotřebě paliva.

 

"Alhambra je skvělým rodinným automobilem, s nímž se mi jezdí báječně po městě i na dlouhých cestách. S partnerem Lukášem, naším psem, pětiletým Jankem a sotva dvouměsíčním Darkem mám někdy dojem, že to auto musí být nafukovací, protože jsme ještě nikdy nemuseli nechat doma nic z toho, co jsme si potřebovali vzít na naše cesty s sebou," říká čerstvá dvojnásobná maminka Bára Špotáková, která přivedla 14. července 2018 na svět druhého syna, jemuž dala se svým partnerem Lukášem Novotným jméno Darek. "A sedmimístná verze nám navíc dává ještě velké rezervy pro další přírůstky do rodiny," dodává s úsměvem Bára.

 

Její pozornost se však nyní, kromě vzorné péče o oba potomky, začíná pomalu obracet zpět k oštěpu. Sedmatřicetiletá česká oštěpařka, která je již mnoho let sympatickou, usměvavou tváří značky SEAT, totiž plánuje i po druhém dítěti návrat k atletice a jejím cílem je účast na olympijských hrách 2020 v Tokiu. 

 

SEAT spolupracuje s Českým atletickým svazem již od roku 1999. V rámci rozsáhlé podpory české atletiky jezdí ve vozech SEAT výjimeční čeští atleti, trenéři a funkcionáři ČAS. Spojení značky SEAT s atletikou je postaveno na společných hodnotách v podobě sportovního ducha, touhy po nejlepších výkonech a univerzálního zaměření. Mezi mimořádně úspěšné společné projekty uplynulých bezmála dvou desetiletí patří například organizace halového mistrovství Evropy v atletice, které se uskutečnilo v březnu 2015 v Praze. SEAT dlouhodobě podporuje také úspěšný projekt Atletika pro děti.

 

Foto: Svět motorů a Česká atletika

 

Odkazy na videa naleznete zde:

https://youtu.be/uc53K_NzUcE

https://youtu.be/NttejhSoUZE

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích na všech pěti kontinentech. V roce 2017 dosáhl SEAT zisku po zdanění 281 milionů eur, prodal téměř 470 000 vozidel a jeho rekordní výnosy z prodeje činily více než 9,5 miliardy eur.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com