Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Jak správně používat topení v automobilu

5 tipů pro dobrý výhled z vozu v zimě

01.04.2019

/ Zamlžení oken odstraní nasměrování výdechů ventilační soustavy na skla oken a krátkodobé nastavení klimatizace na vysoký výkon

/ Pro bezpečnou, komfortní jízdu je klíčové dosažení rovnoměrné teploty 21,5 °C v celém interiéru

/ Na rozdíl od klimatizace nespotřebuje topení automobilu žádné palivo, ani chladicí kapalinu navíc

 

Praha, 04/01/2019 - Teploty kolem bodu mrazu, metr sněhu, zledovatělé silnice a poryvy severního větru. Chladné počasí, které je pro toto roční období nad velkou částí Evropy typické, může motoristům způsobovat i další nepříjemnosti. Například zamlžení oken. S následujícími radami a doporučeními bude cestování automobilem v chladném počasí ještě komfortnější a bezpečnější:

 

- Jak odmlžit okna: Zamlžení na oknech vzniká v důsledku rozdílu mezi nízkou teplotou venku a teplejším prostředím uvnitř vozu. "V této situaci zapněte klimatizaci na nejvyšší výkon a nasměrujte výdechy ventilační soustavy na okna," vysvětluje María García, inženýrka v oddělení vývoje a aerodynamiky ve společnosti SEAT. Celý proces urychlí funkce "Defrost Max", která je ve výbavě modelů, jako je SEAT Ateca.

 

- Usedáte za volant v kompletním zimním oblečení?: Rukavice, kabáty a šály omezují volnost pohybu, a proto představují bezpečnostní riziko. "Nošení rukavic lze doporučit pouze ve výjimečných případech, pokud by nízké teploty vedly ke ztrátě citu v rukou na volantu," zdůrazňuje odbornice.

 

- Vyhřívaná sedadla pro rychlé zahřátí: Existují velmi efektivní způsoby, jak se zahřát v nejkratším možném čase. Systém vyhřívání sedadel poskytuje rovnoměrné teplo během pouhých tří minut. "Vyhřívání sedadel zapněte, jakmile usednete do vozu, a s rostoucím pocitem tepla postupně snižujte teplotu. Nenechávejte vyhřívání zapnuté na vysokou teplotu po dlouhou dobu," radí María.

 

- Ideální teplota pro cestování: je 21,5 °C a říká se jí "komfortní teplota". Nastavení Auto u automatické klimatizace samočinně udržuje teplotu v interiéru vozidla. "Zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla. Polovina teplého vzduchu s teplotou cca 40 °C je přiváděna do prostoru nohou. Než se vzduch dostane k horní části těla a hlavě, tak se ochladí, což přispívá k zachování pozornosti řidiče při řízení," vysvětluje inženýrka. Pokud se totiž horní část těla nachází v extrémně teplém prostředí, může řidiče přepadnout ospalost. "Řízení v interiéru s teplotou 35 °C má na řidiče podobný vliv jako půl promile alkoholu v krvi," varuje.

 

- Teplo zdarma: Topení nemá za následek žádné zvýšení spotřeby paliva, ani chladicí kapaliny. Důvodem je, že "horká chladicí kapalina, ohřátá motorem, se použije k topení a do motoru se vrací s mnohem nižší teplotou, takže dokonce zvyšuje účinnost chlazení motoru".

 

Video zde: https://youtu.be/Rm57S4hkzao

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích na všech pěti kontinentech. V roce 2017 dosáhl SEAT zisku po zdanění 281 milionů eur, prodal téměř 470 000 vozidel a jeho rekordní výnosy z prodeje činily více než 9,5 miliardy eur.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com