Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Produktová ofenziva

Tři SUV značky SEAT poprvé společně na silnici

01.17.2019

/ SEAT Ateca, Arona a Tarraco se vydaly do ulic Barcelony, města, v němž byly stvořeny

/ Všechny tři modely mají osobitý charakter, sdílejí však stejnou DNA designu a jsou vybaveny nejmodernější konektivitou a asistenčními systémy

/ SEAT Tarraco, největší a nejnovější člen produktové řady SUV, se již prodává

 

Praha, 17/01/2019 - "Nový SEAT Ateca hraje klíčovou roli v nové strategii naší značky. Ateca je počátkem největší produktové ofenzivy v historii společnosti SEAT." Těmito slovy představil předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo v roce 2016 první SUV značky SEAT. O dva a půl roku později jsou jeho záměry realizovány a SEAT má nyní ve své produktové řadě tři modely SUV. Všechny sdílejí stejnou DNA, každý z nich má však vlastní, odlišný charakter. Všechny tři modely jsou dnes poprvé společně na silnici ve městě, v němž byly stvořeny.

 

- Design navržený v Barceloně: Toto je rozhodující faktor pro 65 % zákazníků, kteří si pořizují SUV. Všechny modely SEAT mají stejný původ - Barcelonu. "Pro všechna tři SUV platí, že mohla být stvořena pouze v tomto velkoměstě," říká šéfdesignér značky SEAT Alejandro Mesonero-Romanos. Mezi společné charakteristické znaky patří elegance, sportovní duch a vášeň pro detaily, nicméně každý model má své vlastní rysy. Například Arona se může pochlubit "silným charakterem crossoveru, který vynikne ve všech 68 možných barevných kombinacích", Ateca se odlišuje "elegantní siluetou", zatímco Tarraco "vyjadřuje svůj charakter designem přídě, který ukazuje směr, jímž se bude vyvíjet vzhled budoucích modelů SEAT".

 

- Motory pro jakékoli požadavky: S výkony, které sahají od 95 k v modelu Arona až do 190 k v modelu Tarraco, nabízejí tato tři SUV širokou paletu motorů, poskytujících mimořádné výkonové parametry, hospodárnost a spolehlivost. Arona je navíc prvním modelem ve svém segmentu, který je nabízen s motorem na stlačený zemní plyn (CNG), zatímco Tarraco bude k dispozici také v hybridní verzi s možností vnějšího nabíjení. Největší SUV značky SUV je "mistrovskou ukázkou funkčnosti a všestrannosti", ujišťuje Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj.

 

- Bezpečnost, nejvyšší priorita: Asistent pro jízdu v dopravní koloně, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, adaptivní tempomat ACC, funkce pro nouzové brzdění… To je jen několik nejmodernějších bezpečnostních asistentů, jimiž mohou být vybavena všechna SUV značky SEAT. Španělský výrobce tím dává jasně najevo, že bezpečnost a snadné řízení je pro něj prioritou. Tarraco posouvá laťku ještě výš, protože navíc nabízí systémy pro rozpoznávání chodců a cyklistů.

 

- S konektivitou do budoucnosti: Pro 28 % zákazníků, kteří si kupují automobil, je konektivita nejdůležitějším prvkem výbavy. SEAT intenzivně pracuje na nejlepších řešeních, která jsou reakcí na rostoucí digitalizaci našeho prostředí. A tato tři SUV to názorně ukazují. Na jedné straně digitálním panelem přístrojů a 8" displejem, na druhé straně systémem Full Link, který představuje základní prvek. Tento systém připojí chytrý telefon k automobilu prostřednictvím rozhraní Apple Car Play, Android Auto nebo Mirror Link. Tím je zaručena bezpečná konektivita.

 

- Obchodní úspěch: V současnosti si 30 % zákazníků vybírá automobily se sedadly ve vyšší poloze. Upřednostňují tedy například SUV. V uplynulých pěti letech se prodeje tohoto druhu automobilů střední velikosti v Evropě téměř zdvojnásobily, a tento růstový trend získává na intenzitě. Podle prognóz vzrostou prodeje do roku 2025 o 40 % na celkových 2,8 milionu vozidel. V případě značky SEAT hrají SUV klíčovou roli ve zvyšování jejího prodeje. Již nyní je každý třetí prodaný automobil SEAT SUV a v těchto ukazatelích se brzy začne projevovat také příchod modelu Tarraco.

 

Přehled základních údajů o třech modelech SUV

ATECAARONATARRACO

Datum představení 2016 2017 2018

Počet sedadel 5 5 Až 7 sedadel

Vnější délka (mm) 4363 4138 4735

Motory Od 1.0 TSI/115 k do 2.0 TSI/190 k Od 1.0 TSI/95 k do 1.5 TSI/150 k Od 1.5 TSI/150 k do 2.0 TSI/190 k a 2.0 TDI/190 k

Objem zavazadlového prostoru (v litrech, se sklopenými sedadly vzadu) Až 1604 Až 1280 Až 1920

Místo vzniku Barcelona Barcelona Barcelona

Místo výroby Kvasiny (Česká republika) Martorell (Španělsko) Wolfsburg (Německo)

 

Video naleznete na: https://youtu.be/Z9lCiQs1Yis

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích na všech pěti kontinentech. V roce 2018 prodal SEAT 517 600 vozidel, což je nejvyšší počet v 68leté historii značky.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151 

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT 

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com